PDA

View Full Version : مبتدی: خروجی Json در php

silver2000
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 10:30 صبح
سلام دوستان .من اصلا php بلد نیستم .برای همین نمیدونم چی سرچ کنم اگر راهنماییم کنید ممنون میشم .
یه فایل php دارم که حاوی یه آرایه اس .میخوام این آرایه به json تبدیل بشه . منتها اصلا نمیدونم چطوری باید از این فایل php خروجی بگیرم . من با جاوااسکریپت کار میکنم . چطوری باید دستور echo اجرا بشه ؟ باید توی html بذارم ؟ باید wamp رو ران کنم ؟ ممنون از راهنمایی هاتون :قلب:

<?php$j=array( 'js' => 'none','body'=>'none');echo json_encode($j);?>

mnakhaeipoor
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 11:15 صبح
سلام دوستان .من اصلا php بلد نیستم .برای همین نمیدونم چی سرچ کنم اگر راهنماییم کنید ممنون میشم .
یه فایل php دارم که حاوی یه آرایه اس .میخوام این آرایه به json تبدیل بشه . منتها اصلا نمیدونم چطوری باید از این فایل php خروجی بگیرم . من با جاوااسکریپت کار میکنم . چطوری باید دستور echo اجرا بشه ؟ باید توی html بذارم ؟ باید wamp رو ران کنم ؟ ممنون از راهنمایی هاتون :قلب:

<?php$j=array( 'js' => 'none','body'=>'none');echo json_encode($j);?>
شما برای اجرای کد php اول باید wampp یا xampp رو اجرا کنی بعدش یه فایل با فرمت php مثلا (sample.php) ایجاد میکنی و داخلش کد php مورد نظرت رو قرار میدی
حالا که کد رو اجرا کنی خواهی دید که کد json آرایه ات توی صفحه چاپ شده
حالا اگر میخوای از این json توی کد جاوااسکریپتت استفاده کنی باید از php بفرستیش به javascript که یک راهش اینه :

<?php
$j=array( 'js' => 'none','body'=>'none');
$toJs=json_encode($j);
?>
<div id="dom-target" style="display: none;">
<?php
echo htmlspecialchars($toJs);
?>
</div>
<script>
var div = document.getElementById("dom-target");
var myData = div.textContent;
</script>

silver2000
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 12:44 عصر
شما برای اجرای کد php اول باید wampp یا xampp رو اجرا کنی بعدش یه فایل با فرمت php مثلا (sample.php) ایجاد میکنی و داخلش کد php مورد نظرت رو قرار میدی
حالا که کد رو اجرا کنی خواهی دید که کد json آرایه ات توی صفحه چاپ شده
حالا اگر میخوای از این json توی کد جاوااسکریپتت استفاده کنی باید از php بفرستیش به javascript که یک راهش اینه :

<?php
$j=array( 'js' => 'none','body'=>'none');
$toJs=json_encode($j);
?>
<div id="dom-target" style="display: none;">
<?php
echo htmlspecialchars($toJs);
?>
</div>
<script>
var div = document.getElementById("dom-target");
var myData = div.textContent;
</script>

راستش میخوام خروجی رو توی یه فایل ذخیره کنم و بعد با درخواست ajax از فایل بگیرم . اما اصلا parse نمیکنه . خروجی json کدی شبیه کدای زیر هستش
\u067e\u0631 \u0648 \u062e\u0627\u0644\