PDA

View Full Version : منظور از " ( Nexus4 (4.7* 768*1280 : xhdpi " چیست؟

اندرویدی
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 20:24 عصر
سلام. راستش سوالی که می پرسم واقعا خیلی خیلی خیلی ساده است. اما من دقیق به جوابش مطمئن نیستم. ببینید من با توجه به اینکه انواع سایزهای تبلت و گوشی های دیگه رو ندارم ولی باید مطمئن بشم که layout های من رو هر سایزی تر و تمیز نشون داده میشه و بایستی برای هر سایزی layout مناسب بسازم. به خاطر همین تو اندروید استودیو یک منویی رو تو همون اسکرین layout ها داره که به شکل زیر هست. که با انتخاب هرکدوم از اون ها سایز اسکرین عوض میشه. حالا می خوام بدونم ایا لیستی که در این منو هست تمام سایزهای استانداردی که الان در بازار هست رو پوشش میده و نیازی نیست تا برم سایزها رو به صورت دستی انتخاب کنم. ایا همین لیست ها برای تنظیمات layout هام کافیه؟

یک سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه ایا تو این عبا رت زیر منظور از *4.7 همون مقدار سایز نمایشگر به اینچ است؟ ممنون.
131916

pbm_soy
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 02:46 صبح
همانطوری که کنارش علامت زدن 4.7 اینچ است

درمورد طراحی قیافه برنامه هم بطور خلاصه به دو مورد زیر توجه کنید
* روش اول اینه که شما فقط یک طراحی انجام دهید بطوری که در همه سایزها قابل نمایش باشد و بدون مشکل کار کند (اگر قبلا تجربه طراحی تحت وب را داشته باشید احتمالا میدونید) یک مثال میزنم در وب شما خیلی راحت میتونستید با گذاشتن یک table و ستون بندی کردن آن و دادن عرض به هر ستون بصورت درصدی میتوانستید قیافه صفحه را برای هر سایزی طراحی کنید یعنی عرض صفحه هرچی میشد عرض ستونها براساس آن درصد مقدار میگرفت ولی از طرفی گذاشتن تصاویر زمینه کار شما کمی خراب میکرد البته تکنیکهایی هم وجود دارد که تصاویر زمینه خاص و یا رنگدهی خاص بدید
نمیخواستم اینقدر در مورد وب بگم بریم سراغ اندروید
در اندروید هم شما یک طراحی کلی میتوانید انجام دهید برای تمام سایزها. مثلا از لایوتهایی مانند لایوت خطی استفاده کنید و در هر خط یک ویجت یا کنترل قرار بدید و همینطور از معادلهای درصدی استفاده کنید. این صرفا یک مثال بود فقط برای آشنایی شما با تکنیک
* روش دوم اینه که شما برای سایزهای دلخواهتون در پروژه لایوت یاقیافه جداگانه میتوانید طراحی کنید با ایجاد کردن فولدر برای هر سایزی که میخواهید در فولدر res مثلا در آن فولدر layout-sw600dp را ایجاد کنید و طراحی مورد نظرتون برای این سایز را اینجا قرار بدید و یا فولدر layout-sw720dp بسازید و طراحهای مربوط به این سایز را در آن ذخیره کنید و همینطور برای تصاویر نیز فولدرهایی آماده است که شما میتوانید تصاویر مربوط به هر سایزی را داخل فولدر مربوط به آن قرار دهید و همینطور فولدری مانند values-sw600dp ایجاد کنید و فایلهای XML مربوط به رنگها و متنها و حتی استایلهای دلخواهتون که مربوط به این سایز باشد را نیز ذخیره کنید حتی میتوانید فولدرهایی را نیز برای زبانهای دلخواهتون ایجاد کنید و متن مربوط به هر زبان را داخل فولدر مربوطه قرار دهید و به این ترتیب میتوانید برنامه اتان را چند زبانه کنید

در کل شما ابتدا باید با اصول طراحی لایوت آشنا بشید و بعد میتوانید از یکی از این روشها استفاده کنید