PDA

View Full Version : سوال: در مورد include کردن

zeldalink
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 21:27 عصر
سلام
یه سوال در مورد include کردن داشتم. تازه PHP را شروع کردم برای این مثال وقتی می خوام Header را Include کنم تو صفحه اصلی اصلا قالب نشون داده نمی شه و دکمه ها فقط نشون داده می شوند. تو خیلی سایت ها را هم دیدم ولی همشون تقریبا همینطوری بودن متوجه نشدم مشکل این کدی که نوشتم کجا هست.
تصویر اول یک نمومنه header ساده.
تصویر دوم صفحه ی دوم که توش می خوام INCLUDE کنم.
تصویر سوم موقع اجرای برنامه هست که فقط اینطوری نشون میده و بقیه قالب را نمیاره
131920
131921
131922

reza_alie
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 21:43 عصر
شما صفحه که در تصویر دوم ساختین رو با چه پسوندی ذخیره کردین؟؟
اگه می تونی فایل رو ضمیمه کنید تا نگاه کنیم!!!!
در ضمن شما درتصویر دوم فایل های cssرو اینکلود نکردین

zeldalink
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 22:03 عصر
با پسوند PHP تصویر دوم را ذخیره کردم. تو نمونه ای که دیده بودم فایل CSS را فقط تو Header ضمیمه کرده بود.
این لینک دانلود مثال:
http://uplod.ir/z49pvceplwuo/TEST.7z.htm
اگر کمکم کنی متشکر میشم
کلا نمی دونم منبعم هم خوبه یا نه برای یادگیری PHP اگر منبع خوب هم سراغ دارید معرفی کنید.
arta.nasiri
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 22:19 عصر
مشکل شما تو آدرس دهی فایل css هستش در اصل شما باید آدرس دهی رو نسبت به جایی که عمل اینکلود رو انجام میدید در نظر بگیرید. من فایلهایی که گذاشته بودین رو اصلاح کردم. هرجا سوالی داشتید خوشحالم میشم کمکتون کنم.

zeldalink
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 23:27 عصر
تشکر فهمیدن مشکل کجا بود ولی درکش نکردم بعد از مقایسه کدی که شما فرستادی دیدم اگر تو آدرس دهی اون ((..)) را بذارم توی Header درست نشون میده ولی بعد Include تو فایل دوم نشونش نمی ده. بعد اون ها را حذف کردن تو Header درست نشون نمی داد ولی بعد از Include تو فایل دوم فایل دوم را درست نشون می داد. متوجه نشدم چرا اینطوری هست:متفکر:
در هر صورت تشکر که جواب دادی.:قلب:

zeldalink
سه شنبه 19 خرداد 1394, 15:59 عصر
سلام ببخشید بازم یک سوال در مورد include کردن دارم. تو مثال ها دیدم که مثلا برای یک سایت Header، Footer، ستون سمت راست را هر کدام را جدا در یک فایل طراحی می کنن بعد مثلا برای ساخت فایل index یا هر صفحه ی دیگه ای اون ها Include می کنن و بقیه سایت که متغیر هست را بدون مزاحمت می نویسن و این سه بخش را دیگه تکرار نمی کنن. ولی من هر کاری کردم نتونستم این کار را بکنم تو این روش آخر هم وقتی می خوام بهخش متغیر صفحه را درست کنم (مثلا تو درباره ی ما) میره زیر قالب و درست قرار نمی گیره. میشود لطفا یه توضیحی بدهید یا اصلاحش کنید.
http://uplod.ir/xk4lm8mw8tcg/TEST.7z.htm
پیش پیش تشکر می کنم

farzad-kh
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 02:50 صبح
چرا فوتر و نوار سمت راست رو توی هدر اینکلود کردی؟
درسته باید اینکلود بشن اما توی صفحات و دقیقا جایی که قرار باشن... الان فوتر مثلا باید آخر باشه بعنوان آخرین دستور صفحت...
بعدشم تنها توی هدر تگ html رو باز کن فوتر ببند نه اینکه توی همه صفحات باز و بسته بشن منظورم این کدها هستشا

<!DOCTYPE HTML>
<html>
<head>

</body>
</html>

zeldalink
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 08:09 صبح
دستت درد نکنه درست شد کارم راه افتاد