PDA

View Full Version : یافتن سریع متن با تایپ آن

nkhozooii
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 10:43 صبح
سلام. من در برنامه ام نیاز به ابزاری شبیه به dropdown دارم. با این تفاوت که با تایپ قسمتی از متن، رکورد مورد نظر را پیدا و شماره را جایگزین کند. ابزاری مشابه شکلهای زیر. کسی می تونه راهنمایی کنه چه طوری باید این رو درست کنم. من جاوا اسکریپت نمی دونم. اگه نمونه کدی دارید یا در ای جکس مثالی دیدید معرفی کنید. خیلی کارم گیره. آیا از ابزار telerik می شه استفاده کرد؟ پولی نیستند؟ خواهش می کنم راهنمایی کنید.
131929131930

malloc
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 12:19 عصر
لینک زیر و ببین دیگه بقیش با خودت
http://www.jqwidgets.com/jquery-widgets-demo/demos/jqxcombobox/index.htm

nkhozooii
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 15:34 عصر
من به این صفحه رفتم. دقیقا اون کاری رو کرده که من می خواستم. از صبح نشستم ولی نتونستم پیاده سازی کنم. گفتم jquery و جاوااسکریپت نمی دونم:ناراحت:
http://www.dotnettips.info/post/520/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88%D9%86%D9%87%E2%80%8C%DB%8 C-jquery-autocomplete-%D8%AF%D8%B1-asp-net

nkhozooii
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 15:35 عصر
دوستان اگه می تونید کمک کنید

malloc
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 17:46 عصر
دانلودش کردی ؟؟؟ وقتی دانلود میکنی یه فایل 9.5 مگابایتی بهت میده ... اونو که باز کنی کلی فایل html , js و ..... هست ... شما یه Combobox رو توش سرچ بزنی یه فایل html واست میاره که دقیقا همونچیزایی که میخوای و توش نوشته و فقط باید کپی کنی تو پروژت .... سیستمش خیلی راحته ...

nkhozooii
جمعه 15 خرداد 1394, 00:32 صبح
من الان دانلودش کردم. امروز به امید خدا روش کار می کنم. ازتون ممنونم. فقط این کامپوننت رایگانه؟ وسط کار به مشکل نمی خورم؟ موقع دانلود نام و ایمیل گرفت ازم.تشکر.

nkhozooii
جمعه 15 خرداد 1394, 01:06 صبح
من مثال categories در بخش combo رو انتخاب کردم و طبق مراحل پیش رفتم. انجام شد. منتها من حالا می خوام اطلاعات رو از دیتا بیس بیارم و به جای var source که در body دستی اطلاعات داده ، اطلاعات بانکم بیاد. چطور می تونم var source را در بخش .cs فایلم مقدار دهی کنم. مثلا یک دیتا تیبل بدم بهش که شامل اطلاعات بانکم باشه؟

<body> <form id="form1" runat="server"> <div id='content'> <script type="text/javascript"> $(document).ready(function () { var source = [ // Business & Investing {html: "<div tabIndex=0 style='padding: 1px;'><div>Title: Do the Work</div><div>Author: Steven Pressfield</div></div>", label: "Do the Work", group: "Business & Investing" }, { html: "<div tabIndex=0 style='padding: 1px;'><div>Title: Think and Grow Rich</div><div>Author: Napoleon Hill</div></div>", label: "Think and Grow Rich", group: "Business & Investing" }, { html: "<div tabIndex=0 style='padding: 1px;'><div>Title: The Toyota Way to Continuous...</div><div>Author: Jeffrey K. Liker</div></div>", label: "The Toyota Way to Continuous...", group: "Business & Investing" }, { html: "<div tabIndex=0 style='padding: 1px;'><div>Title: Redesigning Leadership </div><div>Author: John Maeda</div></div>", label: "Redesigning Leadership ", group: "Business & Investing" }, // Computer & Internet Books {html: "<div tabIndex=0 style='padding: 1px;'><div>Title: MacBook Pro Portable Genius</div><div>Author: Brad Miser</div></div>", label: "MacBook Pro Portable Genius", group: "Computer & Internet Books" }, { html: "<div tabIndex=0 style='padding: 1px;'><div>Title: Social Media Metrics Secrets</div><div>Author: John Lovett</div></div>", label: "Social Media Metrics Secrets", group: "Computer & Internet Books" }, { html: "<div tabIndex=0 style='padding: 1px;'><div>Title: iPad 2: The Missing Manual</div><div>Author: J D Biersdorfer J.D</div></div>", label: "iPad 2: The Missing Manual", group: "Computer & Internet Books" }, // History {html: "<div tabIndex=0 style='padding: 1px;'><div>Lincoln and His Admirals</div><div>Author:Craig L. Symonds</div></div>", label: "Lincoln and His Admirals", group: "History" }, { html: "<div tabIndex=0 style='padding: 1px;'><div>The Dogs of War: 1861</div><div>Author:Emory M. Thomas</div></div>", label: "The Dogs of War: 1861", group: "History" }, { html: "<div tabIndex=0 style='padding: 1px;'><div>Cleopatra: A Life</div><div>Author:Stacy Schiff</div></div>", label: "Cleopatra: A Life", group: "History" }, { html: "<div tabIndex=0 style='padding: 1px;'><div>Mother Teresa: A Biography</div><div>Author:Meg Greene</div></div>", label: "Mother Teresa: A Biography", group: "History" }, { html: "<div tabIndex=0 style='padding: 1px;'><div>The Federalist Papers</div><div>Author:John Jay</div></div>", label: "The Federalist Papers", group: "History" }, ]; // Create a jqxComboBox $("#jqxWidget").jqxComboBox({ source: source, width: '300', height: '25', selectedIndex: 0 }); }); </script> <div id='jqxWidget'> </div> </div> </form></body>

malloc
جمعه 15 خرداد 1394, 09:46 صبح
من الان دانلودش کردم. امروز به امید خدا روش کار می کنم. ازتون ممنونم. فقط این کامپوننت رایگانه؟ وسط کار به مشکل نمی خورم؟ موقع دانلود نام و ایمیل گرفت ازم.تشکر.

رایگانه رایگان

malloc
جمعه 15 خرداد 1394, 10:08 صبح
والا اون یه جیسون هست .... باید بتونی اطلاعاتتو سمت سرور به جیسون تبدیل کنی و بریزی تو یه hidden بعد تو لود صفحه بگی از اون hidden بخونه ...

nkhozooii
جمعه 15 خرداد 1394, 15:49 عصر
اگر توضیح یا لینکی داریداگه ممکنه برام بفرستین. من اصلا با جیسون کار نکردم. الان نیاز دارم اطلاعات از دیتابیس بیارم و مثلا در حالت select در dropdown یه کارایی انجام بشه. اینجا دیگه رویداد select و... ندارم. تشکر

malloc
جمعه 15 خرداد 1394, 18:10 عصر
اگر توضیح یا لینکی داریداگه ممکنه برام بفرستین. من اصلا با جیسون کار نکردم. الان نیاز دارم اطلاعات از دیتابیس بیارم و مثلا در حالت select در dropdown یه کارایی انجام بشه. اینجا دیگه رویداد select و... ندارم. تشکر

توضیح خاصی که ندارم ... یه جیسون سرچ بزنی یچیزایی دستگیرت میشه.... من تونستم یکمش رو ببرم سمت کد(حال نداشتم بقیشو ببرم) الان پروژشو واست میفرستم .... خودت تجزیه تحلیلش کن ...

131973

nkhozooii
شنبه 16 خرداد 1394, 15:12 عصر
من نتونستم کدتون رو اجرا کنم. البته کدتون رو دیدم تا حدودی متوجه شدم. با کدوم ورژن .net نوشته شده؟ در فایل aspx شما، در بالاترین خط نوشته شده CodeBehind ولی برای پروژه های من CodeFile است. البته باز فکر می کنم با وجودیکه سمت سرور آورده شده باز استاتیک پر می شه. یعنی عناصر 0 و 1 که خودتون تعیین کردین . در حالیکه مثلا تعداد عناصر دیتاتیبل رو نمی دونم چند تاست. از راهنمایی تون بی نهایت سپاسگذارم. شرمنده من ظاهرا خیلی مبتدی ام.

nkhozooii
یک شنبه 17 خرداد 1394, 21:36 عصر
خواهش می کنم جواب بدین. من با autocomplete خود ای جکس رفتم تونستم به کنترل ها دسترسی پیدا کنم. منتها مثل این مثال حالت dropdown نداره و باید حتما تایپ بشه تا لیست رو نمایش بده. :ناراحت:

nkhozooii
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 12:00 عصر
من با مطالعه http://www.jqwidgets.com/jquery-widgets-documentation/documentation/asp.net-integration/asp.net-binding-to-sql-database.htm تونستم اطلاعات گرید رو از دیتابیسم پر کنم. منتها همین رویکرد رو می خوام برای jqxcombo انجام دهم، در خط (var dataAdapter = new $.jqx.dataAdapter(source به خطا می خورم.

دوستان لطفا راهنمایی کنید. من با هر روشی، به آسونترین صورت ممکن می خوام یک autocomplete combobox در .net داشته باشم. ( اطلاعات از بانک گرفته شود و به رویدادها در کد دسترسی داشته باشم) حتی اگه کسی می تونه آموزش بده به من در خصوصی شرایطش رو بگه من از خجالتتون در می یام. کارم واقعا گیره. تشکر.

malloc
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 14:42 عصر
برو به لینک زیر اونو واسه تو درست کردم ایشالا به کارت بیاد

http://barnamenevis.org/showthread.php?498201-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA&p=2225984#post2225984