PDA

View Full Version : سوال: جستجو و نمایش کوئری های SQL در سی شارپ

reza1011
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 10:54 صبح
سلام خسته نباشید بنده دنبال راهی هستم که بتونم خیلی سریع روی داده های سیو شده در SQL عملیات جستجو انجام بدم و نتیجه رو در Datagridview نمایش بدم

بنده با استفاده از یه کوئری Select این کار و انجام دادم

///////////////////////////////////////////////////////////////////////// //tedad id ha//////////////////////////////
SqlConnection cnn = new SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=db3;Integrated Security=True");
conn.Open();
SqlCommand com = new SqlCommand("select count(id) from table where id=@code", cnn);
com.Parameters.AddWithValue("@code", label1.Text);
Int32 count = (Int32)com.ExecuteScalar();

callcount.Text = count.ToString();

که تعداد ایدی هایی که با ایدی کنونی در سی شارپ یکی هستند رو در SQL بشماره و تعدادش رو بده
این کد تویه New Project ثوا کار می کنه و تعداد رو میده و لی توی پروژه اصلی نه ...
البته من کلی روش جستجو نیاز دارو روی داده ها و اگه بخوام برای هر کردوم اینجوری کد بنویسیم فکر کنم خیلی زیاد بشه

حتی اگه راحی باشه که یه کنسول روی فرم سی شارپپ داشته باشم که مستقیما کوئری SQL اونجا بزنم و نتیجش توی DataGridview نمایش داده بشه عالی میشه

reza1011
شنبه 16 خرداد 1394, 09:44 صبح
عذر خواهی می کنم از دوستان سوالم خیلی نا واضح بود ؟؟

بنده فقط یه richtextbox میخوام که کوئری های SQL رو مستقیما اونجا برنم و ننتیجش رو در DataGridView ببینم همین

فرم گرافیکیش هم چینن چیزی میشه

131987
132000

asman.abi
شنبه 16 خرداد 1394, 21:43 عصر
با سلام خدمت آقای reza1011

طبق درخواست شما یک برنامه کامل برای این کار نوشتم. که نیاز شما رو برطرف می کنه.
تصویری از نرم افزار

132011

کل نرم افزار رو در ضمیمه قرار دادم.

موفق باشید

reza1011
یک شنبه 17 خرداد 1394, 09:36 صبح
احسنت!!!! خودشه اون قسمت خطایابش هم جالب بود :چشمک:

به نظرم ایطوری بهتره چون با خود سی شارپ نمیشه جستجو پیشرفته خیلی خوب نوشت یعنی تلاش کردم ولی دیدم کد ها خیلی طولانی شد واسه همین اجرای مستقیم کوئری زد به سرم