PDA

View Full Version : سوال: نوشتن سایت ردیاب خودرو gps tracking

x_p_sp2
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 18:07 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید
یک سایت برای ردیابی خودرو با استفاده از پی اچ پی میخوام طراحی کنم
فقط میدونم با استفاده از سوکت باید این کار انجام بشه
میتونید در این زمینه منو راهنمایی کنید با مثال
ممنون میشم
باتشکر

reza_alie
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 19:31 عصر
سلام خدمت شما
حداقل بگو تا حالا چی کار کردی چه چیزی می خوای سوال شما خیلی کلی هستش

arta.nasiri
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 20:17 عصر
سلام

اطلاعات gps رو از کجا دریافت میکنید؟ آیا خودتون برد طراحی میکنید یا از بردهای موجود در بازار استفاده میکنید یا از gps خود ماشین استفاده میکنید؟ هر یک از بردها راه و روشهای مخصوص خودشون رو دارن. اگه از gps خود ماشین استفاده میکنید باید ببینید شرکت سازنده همچین دسترسی به شما میده یا نه؟!! اگه خودتون برد طراحی میکنید میتونید با استفاده از ماژول sim908 و میکروکنترلر اطلاعات رو از ماژول مورد نظر دریافت کنید سپس تو میکروکنترلر پردازشهای لازم رو انجام بدید و بعدش دوباره توسط همون ماژول اطلاعات رو به سرور خودتون انتقال بدید (ماژول sim908 از تکنولوژی های gprs/gps/gsm پشتیبانی میکنه). حال که اطلاعات مورد نظرتون به سرور ارسال شد میتونید از طریق api نقشه گوگل و اطلاعات موجود در سرور مکان خودروی مورد نظرتون رو نمایش بدید.

x_p_sp2
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 13:28 عصر
با سلام دوستان
من از دستگاه gps آماده استفاده میکنم که اطلاعات رو از طریق آی پی و پورت بصورت tcp برای سرور ارسال میکنه
تا اونجاییکه فهمیدم باید با سوکت این کار رو انجام بدم
حالا نمیدونم درست فهمیدم یا نه؟

m.esmaeilzadeh
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 14:11 عصر
شما باید مدام آپلود کنی اطلاعات رو و بعد از اونور با یک قالب خاص توسط php اطلاعات رو محاسبه و به کاربر نمایش بدی ....
سمت برنامه نویسی php اش اصلا کار زیاد خاصی نداره , ولی اینکه چجوری مختصات رو از روی ماشین ارسال کنی و با چه سخت افزاری این کار انجام بشه باید اون رو با یک متخصص الکترونیک در میون بزاری , البته الان این دستگاه موجوده در بازار و خود من 230 هزار تومن برای ماشین خریدم :لبخندساده:
یا اینکه مدام یک گوشی موبایل به 3g و اینترنت متصل باشه و geo location رو با ajax ارسال کنه یعنی یک وب سایت رو باز کنی و اطلاعات ارسال بشه ....

arta.nasiri
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 14:24 عصر
با سلام دوستان
من از دستگاه gps آماده استفاده میکنم که اطلاعات رو از طریق آی پی و پورت بصورت tcp برای سرور ارسال میکنه
تا اونجاییکه فهمیدم باید با سوکت این کار رو انجام بدم
حالا نمیدونم درست فهمیدم یا نه؟

برد gps به تنهایی جوابگوی شما نخواهد بود و برای ارسال اطلاعات به سرور باید ماژول gprs/gsm رو هم روی برد خودتون فعال کنید.
اینکه از سوکت استفاده کنید یا نه بستگی به طراحی پروژه ی شما داره!! یعنی اینکه میخواهید اطلاعات مکان مورد نظر به صورت بلادرنگ به سرور ارسال بشه یا نه بصورت مثلا هر ۵ ثانیه ۱ بار اطلاعات به سرور منتقل بشه؟!؟!

x_p_sp2
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 19:00 عصر
بله دقیقا این دستگاه با gprs دیتا رو به آدرس آی پی و پورت معرفی شده ارسال میکنه و تنظیم پیش فرض هر 10 ثانیه یکبار هست و همچنین سایت باید نمایش زنده هم داشته باشه
یعنی در لحظه موقعیت خودرو رو نمایش بده

x_p_sp2
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 11:57 صبح
دوستان کسی نبود تا مرا یاری کند؟