PDA

View Full Version : سوال: مشاوره در مورد قیمت پروژه اکسس

Override@
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 20:19 عصر
نمیدونم درست بود که سئوال رو اینجا پرسیدم یا نه ولی میخواستم در مورد معیار و حد و حدودی در مورد تعیین قیمت پروژه ها ی اکسس بدونم مثلا من 5 تا فرم دارم برای دو تاشون مجبور شدم نزدیک 150 خط کد vb بنویسم تیبل ها و کوئری و ریپورت هم جای خود هیچ معیاری وجود داره ؟ من چه طور یه قیمت منصفانه باید پیشنهاد بدم.

Override@
جمعه 15 خرداد 1394, 12:18 عصر
نمیدونم درست بود که سئوال رو اینجا پرسیدم یا نه ولی میخواستم در مورد معیار و حد و حدودی در مورد تعیین قیمت پروژه ها ی اکسس بدونم مثلا من 5 تا فرم دارم برای دو تاشون مجبور شدم نزدیک 150 خط کد vb بنویسم تیبل ها و کوئری و ریپورت هم جای خود هیچ معیاری وجود داره ؟ من چه طور یه قیمت منصفانه باید پیشنهاد بدم.

خب اگه کسی نظری نداره لاقل در مورد اینکه نرخ ساعتی برای vb چیه یه راهنمایی کنید.ممنون

Ali_Fallah
جمعه 15 خرداد 1394, 15:32 عصر
به نظرم اکسس هر چقدر تلاش کنی بیشتر از 200 تومن نمی ارزه...(در واقع خریدار نداره)...
هر چند زحمات طراح و برنامه نویس خیلی بیشتر از اینها ارزشمند هست...

Override@
جمعه 15 خرداد 1394, 17:04 عصر
به نظرم اکسس هر چقدر تلاش کنی بیشتر از 200 تومن نمی ارزه...(در واقع خریدار نداره)...
هر چند زحمات طراح و برنامه نویس خیلی بیشتر از اینها ارزشمند هست...

من برای اینکه یه حدود دستم بیاد رفتم پروژه هایی که تو پونیشا انجام شده یه نگاه انداختم نمونش این: http://goo.gl/fWSTHd

طرف این همه کار خواسته اونوقت حداقل قیمت رو زده 30 هزار تومن ، 30 تومن آخه یعنی چی:گریه: . جدا از وقتی که حروم میشه و خستگی ، حتی پول برقی که مصرف میشه هم نیست واقعاً چی فکر کرده طرف ، بحث رو ادامه نمیدم ولی تقصیر کسانی که برای زحمات خودشون ارزش قائل نیستند و از زیر قیمت هم اونورتر پروژه قبول می کنند هست. ولی واقعا اکسس ارزش وقت گذاشتن نداره چون هر کی دنبال کار ارزونه میاد سراغش اینم اولین و آخرین کار اکسس من - این کارو تقریبا تموم کردم چاره ای نیست، فکر کنم خیلی زرنگ باشم 250 یا 300 بیشتر نشه گرفت. از جوابتون ممنون

New Account
جمعه 15 خرداد 1394, 18:30 عصر
سلام Override@ (http://barnamenevis.org/member.php?338351-Override)

دوست من در خصوص مبحث برنامه نویسی / برنامه سازی , نمی تونید و نباید نگاهی خطی به موضوع داشته باشید

نگاهی خطی , در یک جامعه آماری مفهوم پیدا میکنه که مولفه های اون هم مشخصه و هم وزن هستند

به طور مثال :

یک کیلو سیب 1000 تومانه
دو کیلو سیب 2000 تومان
سه کیلو سیب 3000 تومان
چهار ....
N کیلو سیب N*1000 تومان

سیبها در اینجا همه هم مشخصه هستند ( بر چسب هر کیلو 1000 رو دارند ) , پس شامل محاسبه خطی هم خواهند شد

در برنامه نویسی در هیچکدام از بخشها اینگونه محاسبه ای وجود نداره

وارد این مبحثتون نمیشم و به ذکر یک مثال اکتفا میکنم که در پیامد اون و با قیاس نقطه به نقطه میتونید به فاکتورهای تعیین قیمت , اون هم به صورت کاملا عمومی و نه فقط در حیطه برنامه نویسی دست پیدا کنید ( مثال چون شهودی و قابل درکه , تحقیق در خصوص اون به عهده خودتون ) :

در یک خودروی سواری به طور متوسط بین 10000 الی 14000 قطعه به کار میره , بر روی یکی نشان پراید نصب شده و بر روی دیگری نشان بنز !

علت این همه اختلاف قیمت چیه ؟ و در صورت وسع مالی چرا همه دوست دارند این اختلاف قیمت رو پرداخت کنند , مگر بنز چیزی بیش از چهار چرخ و یک فرمان داره ؟؟!!

علل اختلاف واضح هستش و با تکیه بر همون فاکتورها هست که بنز با افتخار تولید میکنه , بدون واهمه قیمت تعیین میکنه و مشتریانش هم با غرور سوار اون میشن

بنز نمادی از یک تفکر صنعتی پیشرو هستش که با الگو برداری از اون در مبحث برنامه نویسیتون میتونید موفق تر باشید , حتی اگر زمانبر باشه ماحصل امیدوار کننده خواهد بود

موفق باشید

ARData
شنبه 16 خرداد 1394, 13:10 عصر
دوست عزیز برای یک برنامه نویس کسی نمی تونه قیمت بذاره ارزش کار یک برنامه نویس از یک هنرمند بیشتره .... برای خودتان و هنرتان ارزش قائل شوید و با 200 یا 300 تومن هنرتونو نفروشید . خود من پروژه زیر 3 تومن تا حالا کار نکردم بازهم ارزش کار یک برنامه نویس بیشتر از این حرفاست ...
موفق باشید ....

RESMAILY
شنبه 16 خرداد 1394, 19:11 عصر
به نام خدا
با سلام. همانطور که دکتر فرمود و آقای پیروزمهر اشاره کردند. ارزش کارتان به چیزهای مختلفی بستگی دارد و آکسس بودن هم در آن بی تاثیر نیست.
مثلا نمیشود یک برنامه ساده حسابداری با آکسس را حتی 200هزار تومتن فروخت. چون رایگان اش هم در بازار هست. اما برنامه های با ساختار محکم و خوب مشتری خودشان را دارند ولو با اکسل بنویسید چه رسد با آکسس. من خودم سه سال پیش یک برنامه صفحه بندی کتاب نوشتم با آکسس که تاحال چند نسخه از آن را به بهای متوسط 2.5 تومان فروخته ام. با وجودیکه مشابه داشت که با سی شارپ نوشته بودند اما طراحی کار من طوری بود که عادی ترین کاربران نیز با دوسه ساعت آموزش قادر است با آن کارکند. عنایت کنید که بنده متخصص برنامه نویس نویستم و فقط برای دوستان خودم گاهی چیزهایی سرهم میکنم.
اما برنامه سوپر مارکت و املاک و آِانس تاکس و این قبیل چون فراوان هستند ناچار می رود روی اینکه با چی نوشته شده(؟) قیمت شان هم در یک محدوده هست. با هرچه که نوشته شده باشند.
بلی برنامه های غول آسا و سیستمی و جامع چیز دیگری هستند که معمولا هم ترکیبی از زبان ها و کتابخانه های مختلف هستند و آن ... ظاهرا کار امثال دکتر و نبیل و اخیرا جناب مهندس امیری باید باشد.

صبا9841
دوشنبه 18 خرداد 1394, 22:54 عصر
سلام- با ایشون موافقم(در عالم واقعیت تجربه کردم)

حتی اگر زمانبر باشه ماحصل امیدوار کننده خواهد بود
باور کنید برنامه بیشتر تحلیل و طراحی ساختار بانک داده هاش مهم هست وگرنه کاربرهایی هستن که (تجربه مشتری خودم) سادگی در عین اعتبار و بهم پیوستگی رو ترجیح میدن.

شاگرد آرام
شنبه 23 خرداد 1394, 22:35 عصر
سلام دوست عزیز
من از سال 2007 به طور حرفه ای اکسس کار می کنم . قبلش ویژوال فاکس می نوشتم یه مدتی هم ویژوال بیسیک . اگر پروژه ای که میخواهید کار کنید قراره در شبکه لوکال با حد اکثر 20 کاربر و حجم حد اکثر 1 گیگا بایت اجرا بشه اکسس گزینه مناسبیه . کاربر بیشتر و حجم بیشتر نیاز به دیتابیس های دیگری مثل اس کیو ال سرور داره و لی باز هم برای سمت کلاینت میشه از اکسس استفاده کرد .
نکته بعدی این که وقتی آدم می خواد یک بار 100 کیلویی حمل کنه با تریلی حمل نمی کنه ( یعنی اکسس برای خیلی از پروژه ها تنها گزینه است ) .
در مورد قیمت گذاری بستگی به سرعت و دقت شما در پیاده سازی نرم افزار داره ممکنه نرم افزاری رو که شما ظرف 10 ساعت می نویسید شخصی با 20 ساعت و کد نویسی متفاوت و شخصی با 5 ساعت بنویسه . اون دوستانی که میگن اکسس بیشتر از 200 تو من نمی ارزه بدونن که من با اکسس پروژه 2 میلیون تومنی هم نوشتم که هم مشتری راضیه و هم کارشناسان فنی تائیدش کردن(در ضمن یه سری به دستمزد برنامه نویسان اکسس در دنیا هم بزنن) . پیشنهاد من اینه که برای زمان خودتون ارزش گذاری کنید . مثلا من برنامه که می نویسم بین ساعتی 30 الی 50 هزار تومن بستگی به پیچیدگی برنامه می گیرم شما باید برای خودتون معیار قرار بدین .
موفق باشید .