PDA

View Full Version : سوال: ذخیره ورودی و نمایش خروجی

nasimplus
جمعه 15 خرداد 1394, 15:57 عصر
سه تا دیتاگریدویو دارم باید.در ویژال استودیو محتوا را نمایش بدم چه کار کنم؟
فیلم و متن رو توی چه کنترلی نمایش بدم؟

میخوام برنامه طوری باشه که ورودی رو از کاربر بگیره و در جدول ذخیره کنه؟
چه کار کنم که در خود ویژال استودیو ذخیره کنه نه اس کیوال سرور ، که بشود روی کامپیوتر دیگه این برنامه رو اجرا کرد؟

اگه اشتباه رفتم لطفا تصحیح کنید
ممنون

131964

nasimplus
جمعه 15 خرداد 1394, 22:19 عصر
چند تا سوال رو همینجا میذارم امیدوارم که حل بشه حالاهر کس هر چندتا که در توانشه راهنماییم کنه

برای اینکه بخواد کاربر sa باشه که SQL Server Authentication رو باید انتخاب کنم.درسته؟

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
SqlConnection sqlcon = new SqlConnection(" Data Source = . ; Initial Catalog = DBName ; Integrated Security = True " ) ;
SqlCommand SqlCmd = new SqlCommand() ;
SqlCmd.Connection = sqlcon ;
SqlCmd.CommandText = " insert into TabName values(@File) " ;
byte[] b = ReadFileToByte() ;
SqlCmd.Parameters.AddWithValue("@File", b) ;
sqlcon.Open() ;
SqlCmd.ExecuteNonQuery() ;
sqlcon.Close() ;
{

این کد رو برای وقتی می نوشتیم که از خود دیتابیس در اس کیوال سرور استفاده کنیم
یعنی حتما باید using System.Data.SqlClient;رو به برنامه اضافه کنیم.
اما من میخوام از service base database استفاده کنم که جدول اضافه کردم اما برای کدنویسی چطور باید به برنامه این جدول را استفاده کنم؟
آیا یوزینگ خاصی میخواد که باید به برنامه اضافه بشه؟

winner1
جمعه 15 خرداد 1394, 22:26 عصر
سوال اول کاملا گنگه یعنی می خواین اطلاعات تو مسیر برنامه تو هر سیستم ذخیره بشه؟ اگه اینطوره که را زیاده دیتابیس اکسس هست xml هست فایل متنی بستگی به امنیت برنامه و سلیقه کاربر داره

winner1
جمعه 15 خرداد 1394, 22:44 عصر
سوال دومم بله کلاسایی مربوط به sql از جمه connection , adapter ,command ,reader مربوط فضای نام sqlclient هستن

nasimplus
جمعه 15 خرداد 1394, 22:54 عصر
سوال اول کاملا گنگه یعنی می خواین اطلاعات تو مسیر برنامه تو هر سیستم ذخیره بشه؟ اگه اینطوره که را زیاده دیتابیس اکسس هست xml هست فایل متنی بستگی به امنیت برنامه و سلیقه کاربر داره
درستش کردم
یعنی اگه اطلاعات تو مسیر برنامه تو هر سیستم ذخیره بشه منظور اینه که خود اطلاعات همیشه همراه برنامه هستن؟
میخوام از service base database استفاده کنم.

سوال دومم بله کلاسایی مربوط به sql از جمه connection , adapter ,command ,reader مربوط فضای نام sqlclient هستن

من کلاسها و کتابخانه های service base database رو میخوام بدونم و نحوه ی کد نویسی شون نه sql.

nasimplus
شنبه 16 خرداد 1394, 00:27 صبح
لطفا راهنماییم بفرمایید

کدوم درسته از دیتاست استفاده کنم یا سرویس بیس دیتابیس؟

131982

131983

چه فرقی دارن؟ کدوم برام بهتره؟

khokhan
شنبه 16 خرداد 1394, 12:27 عصر
لطفا راهنماییم بفرمایید
توصیه می کنم :لبخند: با این مطالب ذهن خودت رو مکدر نکنین ....... به جای این کار ابتدا یه چند تا فیلم آموزشی در همین موضوعات تهیه کنین وچند بار با دقت نگاه کنین
در مرحله بعد برا هر کدوم از سرفصلها یه چند تا نمونه کوچیک درست کنین تا آموزشهاخوب جا بیافته
هر جا هم دیدین که دیگه مشکل خیلی بی ریخته سوال کنین اون هم دونه به دونه .......
از این حرفام بدتون نیاد ..... اما شما هنوز راجع به نوع بانک اطلاعاتی پروژه تصمیم نگرفتین .. تازه می خوای در خصوص دستیابی ها بحث کنین :متعجب:

هر کدوم از انواع فایلهایی که می خواین توی بانک ذخیره و بازیابی کنی طریقه خاص خودشو داره حالا عکس باشه یه جوریه ...
فایل ویدوئی باشه یه جور دیگه مثلا بعد از بازیابی فایل ویدئویی بایستی به طور موقت توی یه مسیر بریزین و بعد همونو مسیر بدین و توی کنترل WindowsMediaPlayer نمایش بدین
اما اگه فایل pdf باشه یه راه دیگه می خواد و کامپوننت خاص خودشو داره ........
هرچند که همه اینا توی بانک به صورت باینری ذخیره می شن وهم موقع ذخیره و هم بازیابی ، بایستی متد های مناسب برای تبدیل بنویسین

nasimplus
شنبه 16 خرداد 1394, 21:04 عصر
توصیه می کنم :لبخند: با این مطالب ذهن خودت رو مکدر نکنین ....... به جای این کار ابتدا یه چند تا فیلم آموزشی در همین موضوعات تهیه کنین وچند بار با دقت نگاه کنین
در مرحله بعد برا هر کدوم از سرفصلها یه چند تا نمونه کوچیک درست کنین تا آموزشهاخوب جا بیافته
هر جا هم دیدین که دیگه مشکل خیلی بی ریخته سوال کنین اون هم دونه به دونه .......
از این حرفام بدتون نیاد ..... اما شما هنوز راجع به نوع بانک اطلاعاتی پروژه تصمیم نگرفتین .. تازه می خوای در خصوص دستیابی ها بحث کنین :متعجب:

هر کدوم از انواع فایلهایی که می خواین توی بانک ذخیره و بازیابی کنی طریقه خاص خودشو داره حالا عکس باشه یه جوریه ...
فایل ویدوئی باشه یه جور دیگه مثلا بعد از بازیابی فایل ویدئویی بایستی به طور موقت توی یه مسیر بریزین و بعد همونو مسیر بدین و توی کنترل WindowsMediaPlayer نمایش بدین
اما اگه فایل pdf باشه یه راه دیگه می خواد و کامپوننت خاص خودشو داره ........
هرچند که همه اینا توی بانک به صورت باینری ذخیره می شن وهم موقع ذخیره و هم بازیابی ، بایستی متد های مناسب برای تبدیل بنویسین

خب حرف درستی میزنید...اما من کلی سوال دارم...حالا هر کس هر کدوم رو که تونست جواب بده...اگرچه همینایی که میپرسم خیلی مبتدی هستن

به هر حال ممنون