PDA

View Full Version : مشکل با PartialView

Kaziveh
جمعه 15 خرداد 1394, 19:42 عصر
سلام . ببخشید شاید سوالم سطح پایین باشد .
من می خوام بعد از انجام عملیات به کاربر یه پیغام نشان بدهم .
برای این کار یک Partial view ساختم و یک Viewbag رو به اون پاس می دم و تقریبا درست کار می کند .
مشکلی که هست اینه که وقتی پیغام رو به کار بر نشون می دم ، دیگه هیچی رو صفحه نیست به جز اون پارشیال و کاربر هیچ دکمه ای چیزی رو نمی بینه تا روش کلیک کنه.

و اگر صفحه رو روفرش کنه خطا میده چون تو مد ویرایش هستش .
ممنون میشم راهنمایی بکنید .

salar IT man
جمعه 15 خرداد 1394, 20:13 عصر
سلام.

اگر صفحه عملیات شما به صورت Partial View نیست ، و یک View کامل در نظر گرفته شده است برای پیغام میتوانید یک اکشن و یک ویو جدا در نظر بگیرید به شکل زیر بعد از انجام عملیات کاربر را به آن Action هدایت کنید:
https://github.com/aspnet/Identity/blob/dev/samples/IdentitySample.Mvc/Controllers/AccountController.cs

در لینک بالا اکشن های ForgotPassword و ForgotPasswordConfirmation را بررسی کنید

یا اینکه از بعد از انجام عملیات در Action مورد نظر ، ViewBag.Message را مقدار دهی کنید و در ویو مربوط به اکشن چک کنید که آیا ViewBag.Message مقدار دارد یا خیر اگر مقدار داشت میتوانید آن را نشان دهید.

Kaziveh
جمعه 15 خرداد 1394, 23:47 عصر
سلام . ممنوت از پاسخ شما .
اتفاقا من از پروژه شما که در dotnettips گذاشته بودید ایده گرفتم . مثلا وقتی که یک کاربر رو اضافه میکرید یا یک محصول . بعد از انجام عملیات کاربر رو به SuccessPartialView هدایت می کردی با یک Message . وقتی این کار رو میکنم فق در صفحه همان پیغام رو نشون میده و اصلا هیچ راه دیگری نیست که کاربر دکمه ای چیزی فشار بده و به صفحه قبل برود . به نظرت چکار کنم ؟
می خوام بعد ازنشون دادن partial کاربر رو بعد از چند ثایه به همون صفحه قبلی که بوده بفرستم .
ممنون میشم یه مختصری در مودر کاربرد PartialView بهم بگی ؟

راستی پروزه تون خیلی خوب بود ممنون .

salar IT man
شنبه 16 خرداد 1394, 11:56 صبح
سلام.
فرم اصلی شما که قرار است به وسیله آن اطلاعات را پر کرده و به سمت سرور ارسال کنید اگر خود آن هم PartialView است و به صورت Ajax کار شده (مانند ورود و عضویت در پروژه خودم) در آن صورت وقتی عملیات موفق بود من یک PartialView که پیغام را نمایش دهد به جای PartialView اول قرار میدهم. ولی وقتی فرم شما یک View کامل است و از گفته های شما مطمئن هستم که اینطور است ، در آن صورت دیگه از partialView استفاده نکنید و از روشی که در پست قبل کفتم استفاده کنید.

برای تقسیم بندی یک View پیچیده و برای کار های Ajax ای بیشتر مورد استفاده قرار میگیره برای مطالعه بیشتر :http://www.dotnettips.info/post/816/asp-net-mvc-12