PDA

View Full Version : سوال: بهترین لپتاپ برای استفاده از Visual Studio

madiseh
شنبه 16 خرداد 1394, 09:21 صبح
سلام دوستان

من الان مدتهاست که از یک لپتاپ Dell با مشخصات

Cpu : Core i3 2.1Ghz
Ram : 4Gb DDR3
Hard : 128SSD
Graphic : 1 Gb ATI

برای برنامه نویسی استفاده میکنم و خدا را شکر تا الان هم جواب کارمو رو داده بود که بعد از 6 شش سال استفاده شبانه روزی الان خیلی گیر و هنگ داره

===============================

من الان میخوام یک لپتاپ مجددا بگیرم برای استفاده ی زیاد صرفا برای برنامه نویسی اونم با Visual Studio (گیر و اینا نکنه موقع کار کردن و فرامین رو بتونه سریع انجام بده )
یک لپتاپی میخوام که واقعا performance اش در حد High باشه
و چند سالی هم ابزار کارم باشه
ممنون میشم دوستان تجربیات و نظرات کارشناسی شون رو بهم بگن ممنون :لبخندساده:

با تشکر از تک تکتون

golbafan
شنبه 16 خرداد 1394, 09:31 صبح
فقط هاردت کمه بقیش خوبن
مجدد یک ویندوز 7 نصب کن

اما اگر میخوای جدید بخری حتما خوبشو بخر و بخاطر 500 تومن چندین سال با سیستم پایین سر نکن

پیشنهاد من یک سیستم IBM لنوو هست با cpu corei7 - corei5 و رم 8 و هارد 2 ترا
کارت گرافیک خیلی مهم نیست مگر اینکه بخوای کارای گرافیکی 3d انجام بدی
کارت گرافیک قطعه گرونی محسوب میشه پس اگر دنبال بازیهای جدید نیستی میتونی به گرافیک 1 گیگ قناعت کنی

کیبود هم مساله مهمیه حتما بهش دقت کن
بهتره قسمت numpad داشته باشه و مانیتور 15.6 فکر کنم مناسب باشه

یک نمونه مناسب شما:
http://www.digikala.com/Product/DKP-24106/Lenovo-IdeaPad-Z510-B/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D9%84%D9%86%D9%88%D9%88-%D8%A2%D9%8A%D8%AF%D9%8A%D8%A7%D9%BE%D8%AF-Z510

madiseh
شنبه 16 خرداد 1394, 10:41 صبح
فقط هاردت کمه بقیش خوبن
مجدد یک ویندوز 7 نصب کن

اما اگر میخوای جدید بخری حتما خوبشو بخر و بخاطر 500 تومن چندین سال با سیستم پایین سر نکن

پیشنهاد من یک سیستم IBM لنوو هست با cpu corei7 - corei5 و رم 8 و هارد 2 ترا
کارت گرافیک خیلی مهم نیست مگر اینکه بخوای کارای گرافیکی 3d انجام بدی
کارت گرافیک قطعه گرونی محسوب میشه پس اگر دنبال بازیهای جدید نیستی میتونی به گرافیک 1 گیگ قناعت کنی

کیبود هم مساله مهمیه حتما بهش دقت کن
بهتره قسمت numpad داشته باشه و مانیتور 15.6 فکر کنم مناسب باشه

یک نمونه مناسب شما:
http://www.digikala.com/Product/DKP-24106/Lenovo-IdeaPad-Z510-B/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D9%84%D9%86%D9%88%D9%88-%D8%A2%D9%8A%D8%AF%D9%8A%D8%A7%D9%BE%D8%AF-Z510

مرسی از این که در بخث شرکت کردی

دقیقا تنها فاکتوری که واسم مهم نیست کارت گرافیکه چون تو این 6 سالی هم این لپتاپ زیر دستم بود واقعا کارت گرافیکه 1 گیگش به هیچ دردیم نخورد

صرفا و صرفا برای کار برنامه نویسی میخوام :-)

و دقیقا
1-پرفورمنس سیستم
2- زمان شارژدهیش باتریش
3- کیبوردش خیلی خیلی مهمه

یک نکته فقط راجع به این سیستم پیشنهادی بگم که هاردش 5400 Rpm هست
و من همین سیستمی که دارم اول هاردش همین مشخصات بود البته با ظرفیت پایین تر
ولی وقتی عوضش کردم با یک 128 SSD واقعا تفاوت سرعت را کامل احساس کردم
هارد SSD واقعا از لحاظ سرعتی فوق العادست و این خودش رو توی کار کاملا نشون میده

madiseh
شنبه 16 خرداد 1394, 16:58 عصر
ممنون میشم دیگر دوستان هم در بحث شرکت کنند

با تشکر از تک تکتون

negative60
شنبه 16 خرداد 1394, 17:52 عصر
CPU رو cori5 يا cori7 و حتماً 6 مگ کش انتخاب کنيد فرکانس خروجی CPU بسته به مدل پردازنده متفاوت هست
رم هم 4 يا 6 گيگ به نظرم کافيه
مانيتور بهتره 15 اينچ باشه به کيفيت و سايز صفحه نمايش و زاويه ديد هم حتماً توجه کنيد
تو بعضی از مدل های لپتاب های جديد درايو نوری(CD/DVD Rom) رو حذف کردند اگر به اين قطعه احتياج داريد توجه کنيد که فاقد درايو نوری نباشه
اما تو همه اينها بيشترين قطعه اي که باعث افزايش سرعت لود برنامه ها و... ميشه هارد هست که خودتون هم اشاره کرديد بهتره SSD باشه

madiseh
شنبه 16 خرداد 1394, 18:29 عصر
CPU رو cori5 يا cori7 و حتماً 6 مگ کش انتخاب کنيد فرکانس خروجی CPU بسته به مدل پردازنده متفاوت هست
رم هم 4 يا 6 گيگ به نظرم کافيه
مانيتور بهتره 15 اينچ باشه به کيفيت و سايز صفحه نمايش و زاويه ديد هم حتماً توجه کنيد
تو بعضی از مدل های لپتاب های جديد درايو نوری(CD/DVD Rom) رو حذف کردند اگر به اين قطعه احتياج داريد توجه کنيد که فاقد درايو نوری نباشه
اما تو همه اينها بيشترين قطعه اي که باعث افزايش سرعت لود برنامه ها و... ميشه هارد هست که خودتون هم اشاره کرديد بهتره SSD باشه

مرسی از این که در بحث شرکت کردی
الان دقیقا این مشکل این هست که اکثر این لپتاپ ها یک گرافیک وحشتناک گذاشتن روی لپتاپ که به هیچ درد آدم نمیخوره
برای همین این موضوع را انتخاب کردم که "بهترین لپتاپ برای برنامه نویسی " که آیا لپتاپی وجود داره که یک performance بالایی داشته باشه ولی گرافیکش معمولی باشه ؟

hsgpro
شنبه 16 خرداد 1394, 19:22 عصر
سلام
به نظر من کلاً لپ تاپ ها برای کار روزانه خوب نیستن.من دو تا لپ تاپ یکی Dell و یکی Acer داشتم هر دو شون هم مشکل شارژ شدن باتری با شارژر پیدا کردن.اصلاً نشده یه لپ تاپ بیفته دست من مشکل شارژر پیدا نکنه.آخه من هر روز از لپ تاپ کار می کشیدم به همین دلیل به مرور الکی الکی از همه جاش عیب و ایراد میزد بیرون اما سیستم PC خونم بیش از 5 سال کار کرد و آخ نگفت اما حیف فروختمش الانم درگیر لپ تاپی با شارژر خراب هستم.
به نظر من اگر قابل حمل بودن برات مهم نیست حتماً PC بگیر که از نظر من صد برابر بهتر از لپ تاپ است.از نظر من لپ تاپ فقط برای استفاده چند وقت یه بار اونم در مکان های مختلف است نه استفاده روزانه.برای استفاده روزانه فقط PC جوابگو است.

firebox
شنبه 16 خرداد 1394, 20:19 عصر
یک لپ تاپی انتخاب کن که در عین کارایی ، قابلیت جابه جایی داشته (وزن مناسبی داشته باشه) ، مهم تر از اون طول عمر باطری خوبی داشته باشه. این دوتا برای یک برنامه نویس خیلی مهمه. یک چیزی که بتونی هرجا با خودت ببری و باطری اش هم جواب بده.
اگر ویندوزی نمیخواستی بدون شک بهت مک بوک ایر رو پیشنهاد میکردم .

madiseh
شنبه 16 خرداد 1394, 22:07 عصر
سلام
به نظر من کلاً لپ تاپ ها برای کار روزانه خوب نیستن.من دو تا لپ تاپ یکی Dell و یکی Acer داشتم هر دو شون هم مشکل شارژ شدن باتری با شارژر پیدا کردن.اصلاً نشده یه لپ تاپ بیفته دست من مشکل شارژر پیدا نکنه.آخه من هر روز از لپ تاپ کار می کشیدم به همین دلیل به مرور الکی الکی از همه جاش عیب و ایراد میزد بیرون اما سیستم PC خونم بیش از 5 سال کار کرد و آخ نگفت اما حیف فروختمش الانم درگیر لپ تاپی با شارژر خراب هستم.
به نظر من اگر قابل حمل بودن برات مهم نیست حتماً PC بگیر که از نظر من صد برابر بهتر از لپ تاپ است.از نظر من لپ تاپ فقط برای استفاده چند وقت یه بار اونم در مکان های مختلف است نه استفاده روزانه.برای استفاده روزانه فقط PC جوابگو است.

دقیقا
من الان خونه یک pc خونه دارم و واقعا لذت بخش هست وقتی باهاش کار کنی و واقعا میدونم که خیلی لذت بخش هست با pc کار کردن
ولی همین قابلیت پرتابل بودن لپتاپ هم هست که خیلی خیلی مهمه :-)
آخه دقیقا این دو مدل لپتاپی داشتید واقعا لپتاپ های مزخرفی هستند توی کار چون کار انجام دادم دیدم
مثلا این لپتاپ دل من مدام داغ میکنه و صدای فنش آزار دهنده است و تازه با دوبار تعویض باتری ولی کماکان مشکل باتری دارم
ولی یکی از دوستام دو سال هست از این مک بوک ایر ها داره و کار سبک برنامه نویسی انجام میده و یک دفعه یک کار سبک باهم انجام دادیم تا 10 ساعت شارژ نگه داشت
ولی به محض این که پروژه سنگین ران کردیم واقعا شروع کرد به گیر کردن و صد البته که روی مک ویندوز ریخته بود
ASUS جدیدا لپتاپهای با کانفیگ و قطعات با کیفیت خوبی زدی و همچنین برند لنوو و سری های XPS هم از دل خیلی خیلی خوب در اومدن

madiseh
شنبه 16 خرداد 1394, 22:08 عصر
یک لپ تاپی انتخاب کن که در عین کارایی ، قابلیت جابه جایی داشته (وزن مناسبی داشته باشه) ، مهم تر از اون طول عمر باطری خوبی داشته باشه. این دوتا برای یک برنامه نویس خیلی مهمه. یک چیزی که بتونی هرجا با خودت ببری و باطری اش هم جواب بده.
اگر ویندوزی نمیخواستی بدون شک بهت مک بوک ایر رو پیشنهاد میکردم .

مک بوک ایر واسه کارهای سنگین بنظرم اصلا خوب نیست ولی خوبیش شارژدهیش خیلی خوبه و اینکه سیستم خیلی خنک و خوبه و اصلا صدا نداره

firebox
یک شنبه 17 خرداد 1394, 08:52 صبح
مک بوک ایر واسه کارهای سنگین بنظرم اصلا خوب نیست ولی خوبیش شارژدهیش خیلی خوبه و اینکه سیستم خیلی خنک و خوبه و اصلا صدا نداره

نیاز های یک برنامه نویس رو کاملا رفع میکنه ، مگه برنامه نویسی بخواهد رندرینگ بگیره یا اهل بازی باشه !

golbafan
یک شنبه 17 خرداد 1394, 09:14 صبح
نیاز های یک برنامه نویس رو کاملا رفع میکنه ، مگه برنامه نویسی بخواهد رندرینگ بگیره یا اهل بازی باشه !

هیچی نداره غیر از هزینه خیلی زیاد و عدم پشتیبانی در شهرستانها. در تهران هم متخصص حرفه ای برای تعمیر نداره (همه فقط فروشنده اند) و فقط اگر گارانتی بشه میتونه یکم خیالت رو راحت کنه

--

در مورد اون دوستمون که میگن pc بهتره من نظر شخصیم این نیست:
1- چون من نمیخوام فقط توی اطاقم برنامه بنویسم و گاهی حوصلم سر میره میخوام بیام توی حال و همینطور که تلوزیون میبینم برنامه هام رو چک کنم یا ایده بگیرم
2- گاهی برنامه نویس میخواد موقعی که میره برای نشون دادن پروژه ها به مشتری اگر چیز خاصی مد نظرش بود همونجا دست به کار شه. (حد اقل یادداشت کنه)
3- بایک کول پد مناسب و یک مانیتور 15.6 از لحاظ ارگونومیک مشکلی نداره
4- صدای کمتری نسبت به pc داره (نویز و صدا برای برنامه نویس مهمه)
5- شیک و باکلاس هست:لبخند:

firebox
یک شنبه 17 خرداد 1394, 11:35 صبح
هیچی نداره غیر از هزینه خیلی زیاد و عدم پشتیبانی در شهرستانها. در تهران هم متخصص حرفه ای برای تعمیر نداره (همه فقط فروشنده اند) و فقط اگر گارانتی بشه میتونه یکم خیالت رو راحت کنه

حالا انگار شرکت های دیگه پشتیبانی درست حسابی دارن ، از مهم ترین ویژگی های مک بوک ها کیفیت ساختشون هست ، الان تو بازار هیچ لپ تاپی با 12 ساعت باطری بهت نمیده ، اون هم با وزن مک بوک ایر ، من روی اپل تعصب خاصی ندارم ، ویژگی ها مک بوک ایر طوری هست که نمونه مشابه اش وجود نداره و مجبوری که اون هزینه رو براش کنی .

در ضمن نزدیک ترین لپ تاپ به مک بوک ایر دل مدل XPS 13 هست که قیمت اش از مک بوک ایر بیشتره و تازه باطری اش هم کمتر از 10 ساعته (خود شرکت میگه بیشتر از 10 ساعته ، اما بررسی هایی که من تو یوتیوب دیدم تست کرده بودن 8-9 ساعت دوام آورده بود)

madiseh
یک شنبه 17 خرداد 1394, 20:04 عصر
حالا انگار شرکت های دیگه پشتیبانی درست حسابی دارن ، از مهم ترین ویژگی های مک بوک ها کیفیت ساختشون هست ، الان تو بازار هیچ لپ تاپی با 12 ساعت باطری بهت نمیده ، اون هم با وزن مک بوک ایر ، من روی اپل تعصب خاصی ندارم ، ویژگی ها مک بوک ایر طوری هست که نمونه مشابه اش وجود نداره و مجبوری که اون هزینه رو براش کنی .

در ضمن نزدیک ترین لپ تاپ به مک بوک ایر دل مدل XPS 13 هست که قیمت اش از مک بوک ایر بیشتره و تازه باطری اش هم کمتر از 10 ساعته (خود شرکت میگه بیشتر از 10 ساعته ، اما بررسی هایی که من تو یوتیوب دیدم تست کرده بودن 8-9 ساعت دوام آورده بود)

بنظرتون این این دو مدل که گفتید یعنی
*مک بوک ایر
*XPS Dell کهمن خودم مد نظرم 15 هست چون تایم بالا میخوای بشینی پای سیستم بنظر خودم 15 اش خیلی بهتره
بنظرتون آیا واسه کارهای سنگین به کار میان ؟

madiseh
سه شنبه 19 خرداد 1394, 15:58 عصر
منتظر نظر دوستان هستم :قلب:

negative60
سه شنبه 19 خرداد 1394, 21:40 عصر
بنظرتون این این دو مدل که گفتید یعنی
*مک بوک ایر
*XPS Dell کهمن خودم مد نظرم 15 هست چون تایم بالا میخوای بشینی پای سیستم بنظر خودم 15 اش خیلی بهتره
بنظرتون آیا واسه کارهای سنگین به کار میان ؟

XPS Dell چند مدل داره مدل رو ذکر نکرديد

فکر ميکنم توضيحات کامل داده شده با توجه به مواردی که گفته شده خودتون جستجو کنيد ببينيد چه لپتاپی امکانات مورد نظرتون رو داره