PDA

View Full Version : غیر از cpp کدوم زبان میتونه کارهای بزرک بکنه؟

golbafan
شنبه 16 خرداد 1394, 11:27 صبح
سلام
برنامه ای رو با cpp بعنوان تست آماده کردم که شامل تقویم/سیستم زمانبندی/جدول پیشرفته و ... هست (همشون کامپوننت هستن)
این برنامه رو با زبانهای دیگه ای هم آماده کردم ولی کمترین حجم (کمتر از 400 کیلو) و بیشترین پرفورمنس رو cpp داشته ولاغیر!
دوستانی که با فریم ورک کار میکنن موقع مقایسه اشتباه نکنن! این برنامه کلاً همین حجم رو داره . همش همینه stand alone
به نظر من cpp خدای همه زبانهای برنامه نویسیه. والسلام:لبخند:

132001

BORHAN TEC
یک شنبه 17 خرداد 1394, 14:51 عصر
با سلام،
داداش، برنامه شما stand alone نیست و به فایل CC32130MT.DLL احتیاج داره. با اندک تجربه ای که من در Delphi و C++‎‎‎‎‎‎ Builder دارم میتونم بگم که حجم فایلهای تولید شده با C++‎‎‎‎‎‎‎‎ Builder بیشتر و یا مساوی برنامه های تولید شده با دلفیه :لبخند:

golbafan
جمعه 22 خرداد 1394, 22:20 عصر
با سلام،
داداش، برنامه شما stand alone نیست و به فایل CC32130MT.DLL احتیاج داره. با اندک تجربه ای که من در Delphi و C++‎‎‎‎‎‎‎ Builder دارم میتونم بگم که حجم فایلهای تولید شده با C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎ Builder بیشتر و یا مساوی برنامه های تولید شده با دلفیه :لبخند:

اووکی
من به این نکته دقت نکرده بودم:قهقهه:

pbm_soy
شنبه 23 خرداد 1394, 01:20 صبح
با سلام،
داداش، برنامه شما stand alone نیست و به فایل CC32130MT.DLL احتیاج داره. با اندک تجربه ای که من در Delphi و C++‎‎‎‎‎‎ Builder دارم میتونم بگم که حجم فایلهای تولید شده با C++‎‎‎‎‎‎‎‎ Builder بیشتر و یا مساوی برنامه های تولید شده با دلفیه :لبخند:

با توجه به اینکه delphi و C++ Builder از یک شرکت هستند و در کل هر دو از یک محیط Builderی استفاده میکنند و حتی فکر میکنم از کتابخانه های یکسان استفاده میکنند (با توجه به اسم توابع و کلاسهایی دارند) پس قاعدتا حجم برنامه های تولیدی هر دو یکسان هستند
آیا این گفته را تصدیق میکنید؟

golbafan
یک شنبه 24 خرداد 1394, 10:06 صبح
با توجه به اینکه delphi و C++‎ Builder از یک شرکت هستند و در کل هر دو از یک محیط Builderی استفاده میکنند و حتی فکر میکنم از کتابخانه های یکسان استفاده میکنند (با توجه به اسم توابع و کلاسهایی دارند) پس قاعدتا حجم برنامه های تولیدی هر دو یکسان هستند

نه تصدیق نمیکنم! به این علت که کامپایلرهاشون کاملا فرق میکنه...

BORHAN TEC
جمعه 23 مرداد 1394, 14:19 عصر
با توجه به اینکه delphi و C++‎‎‎‎ Builder از یک شرکت هستند و در کل هر دو از یک محیط Builderی استفاده میکنند و حتی فکر میکنم از کتابخانه های یکسان استفاده میکنند (با توجه به اسم توابع و کلاسهایی دارند) پس قاعدتا حجم برنامه های تولیدی هر دو یکسان هستند
حجم برنامه های تولید شده با C++‎‎‎ Builder یه کمی از برنامه های تولید شده با دلفی بیشتره. C++‎‎‎ Builder ویژگی ای دارد که می تواند یونیت های دلفی را هم کامپایل کند و این ویژگی واقعاً منحصر به فرد است. مواردی از این دست یه کمی به حجم فایهای تولید شده اضافه میکنه ولی در زمان حال دیگه مثل قدیم حجم فایل مطرح نیست چرا که سرعت اینترنت خیلی زیاد شده و حافظه هم ارزون شده. نهایتاً برنامه ای که ما با دلفی یا C++‎ Builder مینویسیم در بدترین حالت (اگه چند میلیون خط کد بزنیم!!!) میشه زیر 100 مگابایت که واقعاً قابل چشم پوشیه.

ابوالفضل عباسی
یک شنبه 05 مهر 1394, 14:23 عصر
از نظر من دلفی کار های بزرگتری نسبت به cpp انجام میده(نظر شخصی بنده هست)
و چون این دو برای یک شرکت هستند نباید حجم فایل تولیدی آن ها زیاد فرقی بکنه.
بعد باز هم به نظر بنده کامپایلر و دیباگر دلفی خیلی قویتر از cpp هست.اما بازم تفاوت نداره چون یک شرکت نمیاد موتور یکی از برنامه هاش رو قوی کنه اون یکی رو نکنه.
اما من با دلفی برنامه های خیلی بزرگی نوشتم مخصوصا در اندروید.
بزرگترینش در اندروید نرم افزار حسابداری و پیدا کردن وای فای های مخفی (hidden ssid). من با دلفی راحت تر هستم
با cpp هم نرم افزار های بزرگی نوشتم ولی فقط در ویندوز نه در اندروید