PDA

View Full Version : سوال: آپدیت گرید جانوس GridEX

alimooghashang
شنبه 16 خرداد 1394, 12:50 عصر
سلام
من از کامپوننت GridEx جانوس در برنامه خودم استفاده میکنم ولی بصورت دوره ای باید اطلاعات جدول از دیتابیس خونده و آپدیت بشه
چه مکانیزمی پیشنهاد میدید که این اپدیت شدن اطلاعات با چشمک زدن همراه نباشه! و سطری که الان انتخاب شده همونجا بمونه و به بالای جدول اسکرول نشه!

من یه DataTable ایجاد میکنم و با یک DataAdapter جدول رو Fill میکنم!
ولی مشکل اصلی اینه که اگر اسکرول کرده باشیم به رکوردهای اخر، بعد از انجام عملیات Fill اسکرول به اول جدول انتقال میشه و این عمل انتظار نمیره! و توقع این هست که بدون این پرش اطلاعات آپدیت بشه!
ممنون

golbafan
شنبه 16 خرداد 1394, 13:03 عصر
قبل از آپدیت باید از bookmark استفاده کرده و بعد از آپدیت هم باید برید به همون بوک مارک
در طول این مدت باید گرید شما فریز باشه

alimooghashang
شنبه 16 خرداد 1394, 13:48 عصر
قبل از آپدیت باید از bookmark استفاده کرده و بعد از آپدیت هم باید برید به همون بوک مارک

ممنون
میشه یه مثال بزنید!

NasimBamdad
شنبه 16 خرداد 1394, 21:20 عصر
جالبه منم دنبال همین هستم

alimooghashang
شنبه 16 خرداد 1394, 21:26 عصر

من قبل از آپدیت کردن مقدار Row رو میخونم و در متغیری ذخیره میکنم و پس از آپدیت مقدار Row رو برمیگردونم ولی متاسفانه اعمال نمیشه!

reza_ali202000
شنبه 16 خرداد 1394, 23:37 عصر
this.BindingContext[dataGridView3.DataSource].Position = row.Index;

فکر کنم نیازی به توضیح نباشه. این دستور خودکار اسکرول میکنه به اون ایندکسی که ذخیره کردین.

alimooghashang
سه شنبه 19 خرداد 1394, 09:41 صبح
this.BindingContext[dataGridView3.DataSource].Position = row.Index;

فکر کنم نیازی به توضیح نباشه. این دستور خودکار اسکرول میکنه به اون ایندکسی که ذخیره کردین.

ممنون میشدم یه برنامه سمپل ساده رو واسم اینجا ضمیمه میکردین! یا یه تیکه کد !