PDA

View Full Version : سطح دسترسی پویا

xsbehx
شنبه 16 خرداد 1394, 16:21 عصر
سلام
می خواستم یک سطح دسترسی پویا ایجاد کنیم که مدیریت بتونه بر اساس صفحات موجود و کاربران موجود اجاز دسترسی به اون صفحه رو به کاربرا بده یا نده
یعنی اگر دوتا صفحه داشته باشیم که امکان داره بیشتر یا کمتر هم بشه
و دوتا سطح دسترسی دارم که یکیش کاربر عادی و یکی کاربر فعاله
و بعد که خواستم یک سطح دسترسی جدید ایجاد کنم بیایم بگم که سطح دسترسی سوم اسمش باشه "ناظم" و بعد بیام بگم که این ناظم فقط به صفحات دو و سه و ... دسترسی داشته باشه نه همه
می خواستم بدونم روشی هست که بشه باهاش لیستی از تمام صفحات پروژه رو بدست آورد؟
با تیکه کد پایین فقط تونستم اسم صفحه جاری رو بدست بیارم

System.IO.FileInfo oFileInfo = new System.IO.FileInfo(sPagePath);
TextBox1.Text = oFileInfo.Name;

به جز اسم یک صفحه روشه دیگه وجود داره که ما بتونیم بوسیله اون صفحات رو از همدیگه تمایز بدیم؟ مثلا ایدی یا ... که برای هر صفحه منحصر بفرد باشه و قابل تغییر هم نباشه.
شما روش دیگه برای سطح دسترسی پویا سراغ ندارید؟

salar IT man
شنبه 16 خرداد 1394, 17:16 عصر
در تایپیک مقابل در انجمن Asp.net MVC در مورد این موضوع بحث کرده ایم با دوستان. اگر با Asp.net MVC کار میکنید که چه بهتر ولی اگر نه بازهم فرقی ندارد و تحلیل های ارائه داده شده میتواند کمکتان کند.http://barnamenevis.org/showthread.php?495765-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D9%88%DB%8C%D8%A7

malloc
شنبه 16 خرداد 1394, 20:17 عصر
سناریو کار اینجوریه بنظر من که شما یه جدول داری با نام دسترسی .... که توش همه دسترسی ها رو تعریف میکنی .... بعد به هر کاربر توی یه جدول دیگه میدی که چه دسترسی هایی داره .... حالا کافیه توی لود هر صفحه سشن کاربر و بخونی و ببینی که که این صفحه برای این کاربر مجاز هست یا نه

xsbehx
شنبه 16 خرداد 1394, 22:23 عصر
در تایپیک مقابل در انجمن Asp.net MVC در مورد این موضوع بحث کرده ایم با دوستان. اگر با Asp.net MVC کار میکنید که چه بهتر ولی اگر نه بازهم فرقی ندارد و تحلیل های ارائه داده شده میتواند کمکتان کند.http://barnamenevis.org/showthread.php?495765-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D9%88%DB%8C%D8%A7
خیلی ممنون دارم می خونمش

سناریو کار اینجوریه بنظر من که شما یه جدول داری با نام دسترسی .... که توش همه دسترسی ها رو تعریف میکنی .... بعد به هر کاربر توی یه جدول دیگه میدی که چه دسترسی هایی داره .... حالا کافیه توی لود هر صفحه سشن کاربر و بخونی و ببینی که که این صفحه برای این کاربر مجاز هست یا نه
ممنون ولی اینطوری که می شه سطح دسترسی معمولی که ^_^
خوب شما اون موقع مثلا 10 تا سطح دسترسی تعریف کردی ک هر کدومشون یکسری کارها می تونن بکنند و یکسری صفحات می تونند برن ولی من می خوام که ما به عنوان برنامه نویس اصلا سطح دسترسی خودمون تعریف نکنیم و اینکارو مدیر به تعداد دلخواه و با عناوین دلخواه بعدا خودش انجام بده
این یعنی اینکه ما نمی تونیم بگیم که اگر مثلا فیلد مورد نظر 0 بود صفحه باز بمونه اگر 1 و 2 و 5 بود صفحه رو ببند چون نمی دونیم که مدیر قراره چه تعداد سطح دسترسی ایجاد کنه و هرکدوم بخوان چه کارهایی بکنند

مدیر بعدا می یاد خودش می گه که خوب یه سطح دسترسی درست می کنم اسمش هم می زاریم "همینطوری!" بعدش به این سطح دسترسی اجازه می دم که به صفحه 1 و 2 و 3 دسترسی داشته باشه ولی بقیه رو نتونه باز کنه
و ...
خوب این مستلزمه اینه که ما یک جدول user داشته باشیم
یک جدول سطح دسترسی یا type داشته باشیم
یک جدول برای نگهداری اسم یا آیدی یا ... صفحات داشته باشیم
یک جدول واسط هم بین جدول دوم و سوم داشته باشیم چون رابطه اشون n به n هستن
حالا همه کارها درسته فقط اگر من بتونم روشی پیدا کنم که با اون صفحات موجود داخل سایت رو لیستشو بدست بیارم درست می شه
البته من می تونم خودم یک جدول از ابتدا درست کنم و اسم صفحات رو همون ابتدا اونجا ذخیره کنم ولی اگر بعدا یک صفحه اضافه کنم یا ... باید دوباره دستی باید بیام این جدولو تغییر بدم.

حالا اگر شما بتونید روشی به من یاد بدید که من بتونیم لیستی از تمام webform ها موجود تو پروژه رو بدست بیارم این مسئله حل می شه
حالا نمی دونم که تنها چیز متمایز بین جداول فقط آدرسشونه یا مثلا شماره یا ایدی هم دارند برای خودشون که ثابت باشه و بشه بدستشون اورد؟
من تو این مورد به انگلیسی هم جست و جو کردم ولی چیزی پیدا نکردم
خیلی ممنون بابت راهنمایی هاتون و البته راهنمایی های بعدی تون ^_^

malloc
یک شنبه 17 خرداد 1394, 08:44 صبح
حرف شما منطقیه ... اونیکه من گفتم یجورایی همین سطح دسترسی هست که مطرح کردید فقط استاتیک هست .... یعنی خودمون توی دیتا بیس تعریف میکنم و کل مجوز ها همونا هست و مدیر میتونه کاربراشو از بین همون دسترسی ها و همون صفحات محدود کنه ...

اما اگه یه سایت دارید که قراره صفحات توش داینامیک باشه و بعلاوه اینکه مجوز ها هم داسنامیک باشه باز هم بیس سناریو همینه ولی یک سری بال و پر میگیره که مدیر بتونه تو پنل مدیریتی خودش صفحه تعریف کنه و به اون صفحه مجوز بده و ..... تمام ... یکم روش فکر کن چیز سختی نداره ... فقط پیاده سازی سیستمش یکم زمانبر هست والا نمونشو پیاده میکردم و واست میزاشتم....

شایدم من توجیح نیستم و خیلی سطح پایین دارم حرف میزنم اما فکر کنم چیز سختی نیست