PDA

View Full Version : سوال در مورد شروع کار یرای برنامه نویسی تحت وب

amin1136
شنبه 16 خرداد 1394, 19:36 عصر
سلام به اعضای محترم سایت
بنده میخواهم شروع به یادگیری برنامه نویسی تحت وب کنم. انتظاراتم این است که بتوانم در ابتدا سایت شخصی با امکانات تجاری خاص را راه اندازی کنم و سپس برنامه نویسی تخصصی تری را یاد بگیرم که بتوانم طراحی های حرفه ای تری را برای سازمان ها و یا ادارات انجام دهم.
خودم هم نا آشنا با زبان های برنامه نویسی نیستم و زبان های VB و Delphi را کار کرده ام.

لطفا دوستانی که متخصص هستند و تجربه کاری دارند بنده را راهنمایی کنند.
بنده اعتقاد دارم ذکات علم در این فوروم ها داده می شود و راهنمایی که افراد می کنند برخی را به راه درست هدایت می کند که موجب رستگاری فرد راهنما می شود.
یا علی

afshinz
شنبه 16 خرداد 1394, 21:04 عصر
سلام دوست عزیز.
اگه میخواید از 0 تا 100 رو خودتون کار کنید و هدفتون کارتیمی نیست شما باید علاوه بر کدنویسی و برنامه نویسی تحت وب به نرم افزارهای گرافیکی مخصوصا photoshop مسلط بشید.
بعد از اون برای کدنویسی و تبدیل اون طرح به سایت ایستا(سایتی که محتوا باید به صورت دستی و دستکاری تو کدنویسی قرار بگیره و پنل جداگانه ای برای اینکار وجود نداره) باید این موارد که پایه هستن رو یاد بگیرید .
1- html4 , html5 (ساختار و اسکلت بندی یک سایت با این زبان نشانه گذاری ایجاد میشه)
2- css2, css3 (زیبا سازی این ساختار و طرح و استایل دادن رو این زبان کدنویسی ایجاد میشه)
3- javascript ( افکت ها ، کنترل فرم ها و تعاملی کردن صفحه با این زبان اسکریپت نویسی ایجاد میشه که از اینجا با ساختار های برنامه نویسی باید درگیر بشید)
4- jquery ( یک فریم ورک زبان javascript هست که کار رو خیلی راحت تر میکنه و ساختار خودش رو داره اما حتما قبل از کار با این باید javascript رو خوب یادبگیرید تا درک درستی
داشته باشید)
برای داینامیک کردن سایت هم باید یکی از موارد زیر رو یاد بگیرید
5- php یا asp.net ( میتونید سرچ کنید ببینید کدوم رو بیشتر میپسندید)
و در آخر
6- یادگیری فریم ورک ها برای سرعت بخشیدن به کار، یادگیری فریم ورک bootstrap یا foundation برای 1تا3 و یکی از فریم ورک های php اگر این زبان رو برای یادگیری انتخاب کردید.
با گذروندن این 6 و داشتن تسلط کافی روی اینها هر سایتی رو میتونید از پایه بنویسید و راه اندازی کنید. البته منتظر پاسخ دوستان دیگه هم باشید شاید چیزی رو از قلم انداخته باشم
موفق باشید

amin1136
یک شنبه 17 خرداد 1394, 00:45 صبح
تشکر از راهنماییتون.
حالا برای شروع کار و آموزش موارد 1 تا 4 که گفتید، چه دوره هایی را توصبه می کنید؟ آیا مراجع خوبی مانند کتاب های آموزشی مفید هستش یا شما دوره های آموزش ویدیویی(مالتی مدیا) خاصی را می شناسید که خوب این مواردی که گفتید را آموزش بدهد؟
من خودم بیشتر ویدیوهای آموزشی را ترجیح میدهم و با آنها راحت تر مطالب را یاد میگیرم و سریع تر میتونم با تمرین زیادی که انجام بدم راه بیفتم. نظر شما چیه؟ یک مرجع درست و حسابی معرفی کنید

mostafa-t
سه شنبه 19 خرداد 1394, 18:43 عصر
html5 آیا با html فرق می کنه
css3 ایا با css فرق می کنه
آیا اموزش های پی دی اف دارید واسه ما بگذارید
هر نوع اموزشی باشه در زمینه ی طراحی وب خوبه سپاس
آیا حتما باید برای طراح وب شدن باید html , css , جاوا اسکریپت رو یاد گرفت بعد به سراغ پی اچ پی رفت

afshinz
سه شنبه 19 خرداد 1394, 19:01 عصر
سلام، html 5 , css3 نسخه های تکمیل شده ی قبلی هستن و میشه گفت پیشرفته و ادامه ی اونا هستن. و باید هر دوشون رو یادبگیری.
آموزش pdf توی نت فراوونه، کافیه سرچ کنید اما برای این موارد. ولی اگه بخواید مسلط باشید فک کنم باید یه کتاب 2000-3000 صفحه ای پیدا کنید. که اونم اگه زبان اصلی نباشه ارزش خوندن نداره جون اکثرا ترجمه ی درستی نشده. بهترین گزینه فیلم آموزشیه که اونم زیاده و منابعی که من مفید میدیدم رو بهتون دادم.
اجباری نیست که حتما چی رو بعد چی یادبگیرید، اما اصولی بخواید جلو برید باید همین لیست رو به ترتیب یاد بگیری و به این شیوه توصیه میشه.

Keramatifar
سه شنبه 19 خرداد 1394, 23:15 عصر
آموزش مقدمات HTML (http://keramatifar.com/books/html-basic.pdf)

pooya75
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 02:01 صبح
سلام به اعضای محترم سایت
بنده میخواهم شروع به یادگیری برنامه نویسی تحت وب کنم. انتظاراتم این است که بتوانم در ابتدا سایت شخصی با امکانات تجاری خاص را راه اندازی کنم و سپس برنامه نویسی تخصصی تری را یاد بگیرم که بتوانم طراحی های حرفه ای تری را برای سازمان ها و یا ادارات انجام دهم.
خودم هم نا آشنا با زبان های برنامه نویسی نیستم و زبان های VB و Delphi را کار کرده ام.

لطفا دوستانی که متخصص هستند و تجربه کاری دارند بنده را راهنمایی کنند.
بنده اعتقاد دارم ذکات علم در این فوروم ها داده می شود و راهنمایی که افراد می کنند برخی را به راه درست هدایت می کند که موجب رستگاری فرد راهنما می شود.
یا علی

دوست عزیز خیلی به درآمد فکر نکنین من ته php و html, css, js,jquery,asp,xml,json,.......... رو در آوردم تازه سه ماه درآمدم ردیف شده
اومنم تازه رسیده به 1 تومن در ماه

afshinz
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 06:07 صبح
دوست عزیز خیلی به درآمد فکر نکنین من ته php و html, css, js,jquery,asp,xml,json,.......... رو در آوردم تازه سه ماه درآمدم ردیف شده
اومنم تازه رسیده به 1 تومن در ماه
حرفتون رو قبول دارم که درآمد برنامه نویسی زیاد نیست. اما این در صورتیه که تسلط خوبی نباشه. البته باز شاید افراد مسلط هم به مشکل بخورن چون برنامه نویسی بعد از تخصص به ایده نیاز داره. ایده که نباشه مثل اسلحه ای میمونه که گلوله توش نباشه(چه باحال گفتم:لبخند:).
دوستانی میشناسم که با یه ایده کوچیک اما تازه طی 2هفته 50میلیون تومن درآمد داشتن و درحال اضافه شدن هم هست. همه چی نیاز به ایده تازه داره

mostafa-t
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 16:57 عصر
آیا نمیشه فقط پی اچ پی رو یاد گرفت و سایت دینامیک طراحی کرد ؟
مثلا یه سایتی شبیه به سایت کافه بازار . که بتونند عضو بشند و فایل هاشون رو به فروش بگذارند .
البته این یک مثال بود
سوال دوم : اونهایی که بدون برنامه نویسی سایت می سازند چیکار می کنند از چه نرم افزار هایی استفاده می کنند ؟
آیا اونها نمی تونند سایت دینامیک بسازند ؟ لطفا لطف کنید و لینک های زیر را تماشا کنید آیا این نرم افزار ها مفید نیستند ؟
http://www.digikala.com/Product/DKP-48804/Dynamic-Website,-Portal-And-Weblog-Designing/نرم-افزار-آموزش-جامع-طراحي-وب،-پورتال،-وبلاگ-Web-Design

http://www.digikala.com/Product/DKP-48697/Website-Design-and-Implementation/نرم-افزار-آموزش-جامع-طراحي-و-راه-اندازي-وب-سايت

http://www.digikala.com/Product/DKP-79619/Pana-Word-Press-Coding-Software-Computer/آموزش-نرم-افزار-Word-Press

لطفا هر سه لینک را مشاهده کنید و نظرتون رو بگید آیا با این نرم افزار نمیشه سایت دینامیک طراحی کردی مثلا سایتی شبیه به کافه بازار

afshinz
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 17:52 عصر
دوست عزیز، اون توقعی که شما داشتید و مطرح کردید نیازمند اونایی بود که بهتون گفتم. خیر با این محصولات هیچ کس به جایی نمیرسه. بهتره به جای اینکه بگردید دنبال راه میانبر از پایه شروع کنید و اون موارد رو یادبگیرید. تو طی مسیر خودتون متوجه میشید.
اصلا سراغ همچین چیزایی نرید. اونا فقط یک سری شعار هست و هیچ کس نمیتونه با این جور محصولات طراحی وب رو به صورت حرفه ای یادبگیره.با عقل سالم جور در نمیاد که با 10ساعت آموزش بتونید پرتال رو هم طراحی کنید، هم کدنویسی، هم برنامه نویسی.
اگه انگلیسیتون خوبه که فیلمهای رایگانی که از سایت های معتبر مثل tutsplus یا lynda هست رو ببینید. اگه نیست از اون منابع که گذاشتم میتونید استفاده کنید. خودم این راه رو رفتم و میدونم الان تو چه وضعیتی هستید، اون مسیری که گفتم رو پیش برید به مشکلی برنمیخورید

mostafa-t
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 18:21 عصر
باشه پس من از html شروع کنم
بعد css
بعد جاوا اسکریپت
بعد jquery
بعد پی اچ پی
بعد هم فریم ورک ها
من قصد دارم یک سال زمان بگذارم روی اینها امیداوارم یک سال زمان کافی باشه .
انشالله که تنبلی نکنم و بعد یک سال موفق بشم
سپاس ازدوستان

afshinz
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 18:30 عصر
امیدوارم موفق باشید.
css,html رو میتونید باهم یادبگیرید.
javscript,jquery نباید بینشون وقفه بیوفته.
php خیلی مهمه. حتما وقت بزارید بزار براش.
فقط یادتون باشه منابع یادگیری فوقالعاده مهم هستن.حتما منابعی رو انتخاب کنید که مجبور به دوباره کاری نشید.به نظرم بهترین منابع رو لینک دادم بهتون ولی حتما خودتون بگردید و اگه بود بهتر از اونا رو پیدا کنید.حواستون باشه هر آموزشی رو نگاه نکنید و زیاد هم عجله نداشته باشید. یک سال زمان خوبیه اما فک نکنم کافی باشه مگه اینکه تمام وقت پای تمرین و یادگیری باشید

pooya75
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 19:43 عصر
حرفتون رو قبول دارم که درآمد برنامه نویسی زیاد نیست. اما این در صورتیه که تسلط خوبی نباشه. البته باز شاید افراد مسلط هم به مشکل بخورن چون برنامه نویسی بعد از تخصص به ایده نیاز داره. ایده که نباشه مثل اسلحه ای میمونه که گلوله توش نباشه(چه باحال گفتم:لبخند:).
دوستانی میشناسم که با یه ایده کوچیک اما تازه طی 2هفته 50میلیون تومن درآمد داشتن و درحال اضافه شدن هم هست. همه چی نیاز به ایده تازه داره

درست میگین دوست عزیز ما ایده هم داریمو اینه درامدمون خخخخ :لبخند::قهقهه:

pooya75
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 19:46 عصر
آیا نمیشه فقط پی اچ پی رو یاد گرفت و سایت دینامیک طراحی کرد ؟
مثلا یه سایتی شبیه به سایت کافه بازار . که بتونند عضو بشند و فایل هاشون رو به فروش بگذارند .
البته این یک مثال بود
سوال دوم : اونهایی که بدون برنامه نویسی سایت می سازند چیکار می کنند از چه نرم افزار هایی استفاده می کنند ؟
آیا اونها نمی تونند سایت دینامیک بسازند ؟ لطفا لطف کنید و لینک های زیر را تماشا کنید آیا این نرم افزار ها مفید نیستند ؟
http://www.digikala.com/Product/DKP-48804/Dynamic-Website,-Portal-And-Weblog-Designing/نرم-افزار-آموزش-جامع-طراحي-وب،-پورتال،-وبلاگ-Web-Design

http://www.digikala.com/Product/DKP-48697/Website-Design-and-Implementation/نرم-افزار-آموزش-جامع-طراحي-و-راه-اندازي-وب-سايت

http://www.digikala.com/Product/DKP-79619/Pana-Word-Press-Coding-Software-Computer/آموزش-نرم-افزار-Word-Press

لطفا هر سه لینک را مشاهده کنید و نظرتون رو بگید آیا با این نرم افزار نمیشه سایت دینامیک طراحی کردی مثلا سایتی شبیه به کافه بازار

در هر صورت علاوه بر php به زبان های دیگه مثل html ,css ,js ,jquery هم نیازه
مگه میشه آخه ؟ :متفکر::لبخند::قهقهه: