PDA

View Full Version : richTextBox چگونه کاربر تغییر اندازه بده؟؟

sabz12
شنبه 16 خرداد 1394, 19:56 عصر
تغییر اندازه richTextBox چطوری؟
میشه که کاربر بتونه فقط قسمت بالا یا پایین richTextBox را تغییر بده یعنی دوتا richTextBox داریم کابر یکی را طرف بالا بکشه و دیگری را طرف پایین تنظیم کنه؟؟

سرچ کردم نبود همش اندازه فونت بود اقا تو حسابداری هلو این قابلیت هست من یک گریدویو هم دارم اگه بشه اندازش را تغییر بدم خیلی عالی میشه، پیشا پیش از توجه شما تشکر می کنم

mahlake
شنبه 16 خرداد 1394, 20:29 عصر
http://www.codeproject.com/Articles/20716/Allow-the-User-to-Resize-Controls-at-Runtime

این لینک رو ببین...
خودت تا یه حدودی کدش رو بنوییس بزار بعد مهندسین عزیز ویرایشش کنن.. منم اگه بتونم کمک میکنم....

sabz12
یک شنبه 17 خرداد 1394, 18:51 عصر
اساتيد محترم من چطور تنظيم كنم كه اندازه كنترلها انقدر كوچيك نشه كه محو نشه؟
چه كار كنم كه رو هم نيوفته و قابل كنترل باشه؟
اين پنلها هيچ كدوم ياري نميكنه نمي دونم چكار كنم يك نگاهي بكنيد ممنون مي شم يك تغييري بدهيد كه بفهميم بايد چكار كنيم.
راستس فقط براي من مهم كه ارتفاع كم و زياد بشه و جابجايي مهم نيست مي خواهم كاربر براي ديدن هر قسمت طبق سليقه خودش تنظيم كنه.
هر راهنمايي كوچكي جرقه اي است براي حل مشكل مرسي و سپاس

محمد آشتیانی
یک شنبه 17 خرداد 1394, 19:43 عصر
سلام
به عنوان جرقه ، یک کنترل در ابزارهای ویژوال استودیو هست به نام SplitContainer که دقیقا کاری که شما نیاز دارید رو انجام میده. در صورت نیاز می تونید در هر پنل این ابزار دوباره از SplitContainer دیگری استفاده کنید

یک نمونه هم پیوست شد

موفق باشید

sabz12
دوشنبه 18 خرداد 1394, 18:49 عصر
ببخشید یک مشکل درست وسط این برنامه وقتی حالت انتخاب شد.یعنی وقتی کلیک می کنیم یک خط مشکی وسط برنامه می مونه تا زمانی که جای دیگر کلیک بشه تا محو شود.
چرا اون خط اتومات محو نمیشه؟؟!! می خوام با MouseUp اون خط محو بشه ؟؟؟ با تشکر فراوان

محمد آشتیانی
سه شنبه 19 خرداد 1394, 15:02 عصر
سلام
مقدار پراپرتی SplitterWidth رو 1 یا 2 قرار بده ، باعث میشه دیگه اون نوار Focus رو نبینی.