PDA

View Full Version : مبتدی: خواندن از اکسل و ذخیره در sql

sajaaaaad
یک شنبه 17 خرداد 1394, 11:28 صبح
با درود فراوان خدمت استادان عزیز...
.
میدونم سوالم خیلی تکراریه...
یکی از مدیران عزیز یکبار زحمت کشیده بود و با جزئیات خیلی دقیقی در مورد ورود فایل اکسل توضیح داده بود، ولی الان کل تاپیکارو زیرو کردم پیداش نکردم.! لطفاً اگر لینکشو کسی داره بذاره.!
.
من یک فایل اکسل دارم که ستوناش زیاده و نامشون فارسیه.! حالا میخوام یک تعداد خاصی از ستوناشو انتخاب کنم و یک یا دوتا ستون هم خودم بهش اضافه کنم و بعد ذخیره کنمش! چطور میشه انجامش داد.!
.
سوال بعدی هم اینکه dataAccess چیه تو سی شارپ؟ از روش شی ایجاد کردن، چطوره باید ازش استفاده کرد.؟
باتشکر

محمد آشتیانی
یک شنبه 17 خرداد 1394, 13:22 عصر
سلام
اگر منظورتون پاسخ بنده بوده ، این لینک تاپیک
http://barnamenevis.org/showthread.php?485485-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B2-EXCEL-%D8%A8%D9%87-SQL&highlight=excel

موفق باشید

sajaaaaad
یک شنبه 17 خرداد 1394, 15:03 عصر
خیلی ممنون از لطفتون. مرسی هرچی میگشتم پیدا نمیکردم. برنامه تون عالی بود. مرسی.
.
یک سوال دیگ..
من با اسکیوال 2008 کار میکنم ولی برای اجرای برنامه توی شرکت میخوام از اسکیوال 2000 استفاده کنم.، نام ستونام فارسیه، آیا توی 2000 به مشکل نمیخورم برای کار و اینکه کالیژن توی 2000 چطور تعریف میشه برای دیتابیس.؟
با تشکرات فراوان.

systam
یک شنبه 17 خرداد 1394, 15:07 عصر
خیلی ممنون از لطفتون. مرسی هرچی میگشتم پیدا نمیکردم. برنامه تون عالی بود. مرسی.
.
یک سوال دیگ..
من با اسکیوال 2008 کار میکنم ولی برای اجرای برنامه توی شرکت میخوام از اسکیوال 2000 استفاده کنم.، نام ستونام فارسیه، آیا توی 2000 به مشکل نمیخورم برای کار و اینکه کالیژن توی 2000 چطور تعریف میشه برای دیتابیس.؟
با تشکرات فراوان.
سلام
منم تست کردم برای اسامی فیلد اسم فارسی مشکل داره