PDA

View Full Version : معرفی سایت یا کتاب برای ساختمان داده ها

Sina.iRoid
یک شنبه 17 خرداد 1394, 21:43 عصر
سلام
دوستان من در جستوجوی یه منبع خوب برای یادگیری ساختمان های داده ها هستم. تا الان دو کتاب برای این درس خریداری کرده ام، اما در هیچکدام به طور کامل مباحث گفته نشده و به کلی گویی پرداخته اند. می خواستم بدونم از دوستان با تجربه در برنامه نویسی اگر کتابی، سایتی و میشناسن، لطفا معرفی کنند تا من هم استفاده کنم.

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید :)

X.Hijacker
چهارشنبه 03 تیر 1394, 00:57 صبح
سلام
دوستان من در جستوجوی یه منبع خوب برای یادگیری ساختمان های داده ها هستم. تا الان دو کتاب برای این درس خریداری کرده ام، اما در هیچکدام به طور کامل مباحث گفته نشده و به کلی گویی پرداخته اند. می خواستم بدونم از دوستان با تجربه در برنامه نویسی اگر کتابی، سایتی و میشناسن، لطفا معرفی کنند تا من هم استفاده کنم.

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید :)

هیچ وقت نمیتونید همه چی رو یک جا ببینید !

سر فصل ها را ببینید و شروع کنید برای هر سرفصل تو اینترنت و ... بخونید تا خوب یاد بگیرید ! دنبال مرجع نباشید

بدرود

pbm_soy
چهارشنبه 03 تیر 1394, 02:06 صبح
منظورتون از کامل نبود چیست؟
توجه داشته باشید که بحث ساختمان داده ها از یه جاهایی با بحث طراحی الگوریتم گره میخورد!

اگه کتاب ترجمه شده بخواهید کتاب ساختمان داده های آقای تنمباوم کتاب خوبی است(جامع و حجیم) البته کتاب آقای هورویتز هم بد نیست! ولی کتاب اولی جامعتر و با مثال بیشتر و کدنویسی بیشتر است و تقریبا بیشتر تالیف کتب ساختمان داده ها براساس کتاب اول میباشد! (هرچند نسخه ترجمه ایراداتی هم دارد! نمیدانم هنوزهم چاپ میشود یا خیر) البته آقای قمی نسخه خلاصه شده این کتاب را نیز به چاپ رساند

کتاب The Art of Computer Programming نوشته Donald E. Knuth. هم کتاب جامعی است (4جلد) که البته ساختمان داده ها با بحث طراحی الگوریتم باهم مطرح شده است