PDA

View Full Version : سوال: نحوه نگه داشتن محدوده یک تگ در نسخه های جدید فایرفاکس و یا حتی با firebug

sahel65
دوشنبه 18 خرداد 1394, 12:29 عصر
سلام دوستان گلم؛
من قبلا با فایرباگ و یا حتی نسخه های قبلی فایرفاکس وقتی که inspect میکردم و از پایین تگی رو انتخاب می کردم تا ببینم کدوم محدوده ها رو داره نگه داری میکنه و یا پوشش میده، بالا که میومدم قشنگ میدیدم و محدوده تگ مورد نظر قشنگ با خط چین برام مشخص بود و میشد کامل محدوده تحت پوشش رو دید. ولی الان تا از پنل پایین میام پنل بالا که محدوده ش رو ببینم اون هم خارج میشه و اصلا نمیتونم مثل گذشته براحتی مشاهده کنم. امکانش هست یه راهنمایی کوچیک بفرمایین.

sahel65
سه شنبه 19 خرداد 1394, 18:28 عصر
سلام دوستان، یعنی سوالم اینقدر سخته؟؟:گریه::گریه::گریه:

سعید کشاورز
سه شنبه 19 خرداد 1394, 18:51 عصر
سلام..
اینی که توی تصویر مشخص کردم رو انتخاب کن...هر جای صفحه ببری بهت محدوده رو نشون میده..
اما اگه می خوای محدوده ی بلاک ها مشخص بشه بهتره که از web developer toolbar فایرفاکس استفاده کنی
یه گزینه داره به اسم outline اون رو فعال کنی همون چیزیه که مد نظرته

sahel65
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 08:40 صبح
سلام سعید جان؛ صبحت بخیر. خیلی خیلی ممنونم که جوابمو دادی. راستش رو بخوای اون فلش رو میدونستم که اگه انتخاب کنم و هر جا که برم بهم نشون میده ولی گزینه outline ی رو که گفتی نه، هر چند افزونه web developer رو نصب کرده بودم قبلا.
ولی میدونی چیه سعید جان، قبلا همین پنل پایین که میومدی و روی یه تگ نگه میداشتی ماوس رو و کلیک میکردی، وقتی میرفتی بالا قشنگ همون محدوده رنگی بود و خیلی خوب بود. تو نسخه های جدید فایرفاکس انگار دیگه از اون حالت خارج شده. البته شایدم من عادت کردم به اون حالت ولی در مجموع منظوم این بود که وقتی تو پنل پایینی تگی رو انتخاب می کنیم بتونیم بدون اینکه از حالت انتخاب خارج شه ، بریم پنل بالایی و ببینیم تو کجا قرار گرفته. البته راهنمایی شما هم بسیار خوب و عالی بود و فکر کنم باید با این روش کار کنم.
بازم دستت درد نکنه.

سعید کشاورز
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 09:05 صبح
منظور من من از گزینه outline توی افزونه web developer بودا..اشتباه نگیری یه موقع..
نصبش کن تست کن ببین همینه که می خوای

sahel65
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 09:09 صبح
منم که نوشتم قبلا این رو نصب کردم سعید جان؛ مگه ندیدی عزیز: این خط رو بخون دوباره استاد:

راستش رو بخوای اون فلش رو میدونستم که اگه انتخاب کنم و هر جا که برم بهم نشون میده ولی گزینه outline ی رو که گفتی نه، هر چند افزونه web developer رو نصب کرده بودم قبلا.
وقتی نوشتم قبلا و اسم افزونه رو هم بردم پس چی رو اشتباه بگیرم عزیز؟
میدونی شاید هدف شما هم همینه و درست باشه و میگم ممکنه من حسب موندن رو یه عادت این رو پرسیدم.
آخه قبلا وقتی روی هر تگ از پنل پایین کلیک میکردی و میومدی بالا، براحتی هر جا که میرفتی همچنان اون تگ انتخاب شده بود ولی الان بمحض اینکه از پنل پایین یه تکون میخوری اون هم از حالت انتخاب خارج میشه.