PDA

View Full Version : گفتگو: مشورت در مورد چاپ و انتشار کتاب نوشته شده در زمینه طراحی وب

پیام حیاتی
دوشنبه 18 خرداد 1394, 15:37 عصر
سلام به همه اساتید ، سروران و دوستان عزیز
کتابی برای مبتدیان طراحی وب و کسانی که می خواهند در این زمینه شروع به فعالیت کنند نوشته ام.
اینکه از کجا شروع کنند ، معرفی منابع آموزشی ، بازاریابی ، چگونگی کسب درآمد و مباحثی که این عزیزان رو در مسیر درست قرار بده و از ابهام و سوالات ، دور و بی نیاز کند.
برای انتخاب ناشر مناسب و کسب اطلاعات به اداره ارشاد رفتم و با چند ناشر صحبت کردم ، متاسفانه چاپ و نشر کتاب در وضعیت خیلی بدی هست.
مواردی از قبیل :
- عدم حمایت دولت
- حذف سهمیه ها از جمله کاغذ و منابع مالی مثل وام ها
- بالارفتن یکباره هزینه چاپ خصوصا" در شهرستان ها
- نبود برنامه فرهنگ سازی برای تشویق مردم به مطالعه و کتاب خوانی
- وجود بازار سیاه در فروشگاه های کتاب که فقط با برخی از ناشران آشنای خود کار می کنند
من رو از چاپ منصرف کرد.
ناشران می خواهند با هزینه مولف یا مترجم کتاب به چاپ برسه و بعد هم خود مولف برای توزیع کتاب تلاش کند ، یعنی عملا" ناشر هیچکاره ست و هزینه ای جهت ثبت کتاب می گیرد و تمام!
بنده با هزینه چاپ مشکلی ندارم اما اینکه 1000 نسخه از کتاب رو خودم بخوام توزیع کنم واقعا" نشد هست.
به این فکر افتادم کتاب رو به صورت الکترونیکی (PDF) در اختیار کاربران قرار بدم که این دو روش به نظرم رسید :
1. تعیین قیمت برای کتاب و قرار دادن لینک دانلود پس از پرداخت.
2. قراردادن کتاب به صورت رایگان و درخواست از کاربران جهت حمایت مالی از طریق لینک پرداخت آنلاین (با هر وجهی که توانایی دارن).
در هر دو صورت کتاب کپی برداری خواهد شد و راهی هم نیست اما ناراحتیش از اینکه دست نوشته هایم رو هر روز بدون مصرف ببینم کمتر است.
لطفا" اگر نظر ، راهنمایی و انتقادی دارید بفرمائید.
ممنون از اینکه وقت گذاشتید و این متن را مطالعه کردید.

دانیال دزفولی
دوشنبه 18 خرداد 1394, 16:39 عصر
اگه به صورت pdf باشه

با 10 فروش نسخه ی رایگان توی اینترنت پخش میشه

اگه هم بتونم توی تبلیغات توی نت ... کمکتون میکنم

سعید کشاورز
دوشنبه 18 خرداد 1394, 19:55 عصر
سلام ..یه چیز بگم؟
بازار کتاب الان داغونه
انقدر گرونه که کسی سمتش نمیره
با وجود تبلت و موبایل همه pdf خون شدن
به نظرم چون تجربه اولت هست به صورت رایگان منتشر کن شماره کارت هم بده با شماره تماس بگو هرچقدر دوست داشتین حمایت مالی کنید..
بعدش میتونی از کاربران Feed Back بگیری که کتابت چجور بود..بعدش که کم کم معروف شدی اونوقت انتشارات ناقوس یا ... میاد منت کشی که بدی اونا برات چاپ کنن..

mr.designer
دوشنبه 18 خرداد 1394, 20:18 عصر
میتونی چند فصل اول کتابتو به صورت پی دی اف تو نت پخش کنی به صورت دمو (تو انجمن ها و سایت های دانلود و سایت های مرتبط با طراحی سایت) پایین توضیحات هم بنویسی برای خرید این کتاب به صورت کامل به این ادرس مراجعه کنید بعد هر کی تمایل داشت ادامه کتابو بخونه میتونه وارد سایت انتشارات یا سایت خودت بشه و کتابو به صورت پستی خریداری کنه (یه 2.3 تا فیلم اموزشی هم بغل کتاب بزار )
خودت هم میتونی رو سئو طراحی وب رو از کجا شروع کنم؟ کار کنی که بیاد رو نتیجه های اول گوگل که هر کی این جمله رو سرچ کرد وارد ادرس مقالت بشه که اینجوری نونت تو روغنه
من خودم اگه قرار باشه کتاپ چاپ کنم حتما اینکارو انجام میدم
موفق باشید

ravand
سه شنبه 19 خرداد 1394, 10:18 صبح
به نظرم دیگه کتاب کاغذی معنایی نداره. برو همین pdf کن. چاره ای هم نداری. نمیتونی که این همه هزینه کنی. کاغذی هم باشه بازم کپی میکنن.
دلو بزن به دریا برو pdf کن . حالا خواستی رایگان باشه یا پولی.

Maryam.J
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 11:31 صبح
اگه بتونی کتابت رو ثبت کنی که قانون کپی رایت روش اعمال بشه که سایتی نتونه بفروشه که عالیه.
برای فروش نسخه PDF هم میتونی از سایت های فروش فایل مثل نفیس فایل nafisfile.com استفاده کنی. یا سایت های مشابه

دانیال دزفولی
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 23:31 عصر
اگه بتونی کتابت رو ثبت کنی که قانون کپی رایت روش اعمال بشه که سایتی نتونه بفروشه که عالیه.
برای فروش نسخه PDF هم میتونی از سایت های فروش فایل مثل نفیس فایل nafisfile.com استفاده کنی. یا سایت های مشابه

کپی رایت

هه

majid_vb_2008
چهارشنبه 03 تیر 1394, 09:09 صبح
دوست من پیشنهاد من اینه که کل دست نوشته ها و مطالب کتابت رو به صورت یک سایت نشر بدی اینجوری به راحتی می تونی بعد یک مدت نسبتا کوتاه به درآمد برسونیش

خواستی می تونم تو این زمینه کمکت کنم
اگه تصمصم به این کار گرفتی من خودم حاظرم اسپانسر سایتت بشم