PDA

View Full Version : گفتگو: مشورت در مورد چاپ و انتشار کتاب نوشته شده در زمینه طراحی وب

پیام حیاتی
دوشنبه 18 خرداد 1394, 16:38 عصر
سلام به همه اساتید ، سروران و دوستان عزیز
کتابی برای مبتدیان طراحی وب و کسانی که می خواهند در این زمینه شروع به فعالیت کنند نوشته ام.
اینکه از کجا شروع کنند ، معرفی منابع آموزشی ، بازاریابی ، چگونگی کسب درآمد و مباحثی که این عزیزان رو در مسیر درست قرار بده و از ابهام و سوالات ، دور و بی نیاز کند.
برای انتخاب ناشر مناسب و کسب اطلاعات به اداره ارشاد رفتم و با چند ناشر صحبت کردم ، متاسفانه چاپ و نشر کتاب در وضعیت خیلی بدی هست.
مواردی از قبیل :
- عدم حمایت دولت
- حذف سهمیه ها از جمله کاغذ و منابع مالی مثل وام ها
- بالارفتن یکباره هزینه چاپ خصوصا" در شهرستان ها
- نبود برنامه فرهنگ سازی برای تشویق مردم به مطالعه و کتاب خوانی
- وجود بازار سیاه در فروشگاه های کتاب که فقط با برخی از ناشران آشنای خود کار می کنند
من رو از چاپ منصرف کرد.
ناشران می خواهند با هزینه مولف یا مترجم کتاب به چاپ برسه و بعد هم خود مولف برای توزیع کتاب تلاش کند ، یعنی عملا" ناشر هیچکاره ست و هزینه ای جهت ثبت کتاب می گیرد و تمام!
بنده با هزینه چاپ مشکلی ندارم اما اینکه 1000 نسخه از کتاب رو خودم بخوام توزیع کنم واقعا" نشد هست.
به این فکر افتادم کتاب رو به صورت الکترونیکی (PDF) در اختیار کاربران قرار بدم که این دو روش به نظرم رسید :
1. تعیین قیمت برای کتاب و قرار دادن لینک دانلود پس از پرداخت.
2. قراردادن کتاب به صورت رایگان و درخواست از کاربران جهت حمایت مالی از طریق لینک پرداخت آنلاین (با هر وجهی که توانایی دارن).
در هر دو صورت کتاب کپی برداری خواهد شد و راهی هم نیست اما ناراحتیش از اینکه دست نوشته هایم رو هر روز بدون مصرف ببینم کمتر است.
لطفا" اگر نظر ، راهنمایی و انتقادی دارید بفرمائید.
ممنون از اینکه وقت گذاشتید و این متن را مطالعه کردید.

LostOfMind
دوشنبه 18 خرداد 1394, 19:42 عصر
سایتی راه اندازی کنید و بابت آموزش هاتون از کاربر بخواهید عضو سایت شوند و برای عضویت مبلغی را پرداخت کنند
این پیشنهاد من بود
در غیر این صورت کتاب کپی برداری خواهد شد
البته مطالب در سایت باید بگونه ای باشد که قابل کپی برداری نباشند دیگه خودتون بهتر میدونید

keiv@n
دوشنبه 18 خرداد 1394, 23:15 عصر
به نظر من به فکر منبع درآمد از راه دیگه باشید و اطلاعاتتون رو رایگان در اختیار مردم قرار بدید ، پول خوب جای دیگریست

xsbehx
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 00:40 صبح
ببینید الان هم عده ای هستند که رو به انتشار نسخه الکترونیکی اوردن
شما هر کاری هم بکنی نمی تونی جلو کپی برداری و دانلود غیر مجاز رو بگیری
از طرفی کسی هم مطمئن باش کتاب از شما نمی گیره که بعدا پولشو بده. یعنی همچین فرهنگی هنوز تو کشور ما نیست
به نظر من نسخه فیزیکی رو اگر شما مکانی برای فروشش داشته باشید خیلی بهتره - مثل خیلی از این استادهای دانشگاه که کتابهای بدردنخورشون رو می فروشند به دانشجوها - البته منظورم کتاب شما نیست. منظورم اینه که بی محتوا ترین کتاب ها تو دانشگاه ها الان داره فروش می ره حالا اگر کتاب شما که حتما محتوی خوبی هم داره بتونید ببرید تو محیط دانشگاهی فروش خوبی خواهد داشت

از طرفی هم یک رزومه می شه براتون و قابل استنادتره تا نسخه الکترونیک و هم یکسری بحث ها مثل کپی برداری کمتر و ...

Sohrab-112
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 12:53 عصر
با سلام

با فروشگاه های فایل می تونید همکاری کنید