PDA

View Full Version : دوستان لطفا نظرتون رو حتما بگید

afshinz
دوشنبه 18 خرداد 1394, 16:48 عصر
سلام خدمت همه دوستان و استاتید محترم.
تو این 2هفته که تو انجمن برنامه نویس اومدم یه چنتایی تاپیک رو دیدم که در مورد طراحی قالب یا سایتشون نظر بقیه رو خواسته بودن و اغلب هم خود طراح قالب ناراحت میشد متاسفانه. اما به نظرم نظرهای کارشناسی و خیلی خوبی زده میشد و اگه جنبه مثبت رو نگاه میکردن حتما تو پیشرفتشون بهشون کمک میکرد.
بخاطر همین منم خواستم دو تا از کارام رو بهتون نشون بدم، البته هنوز اول کارم. اگه وقت کردید ممنون میشم ببینید و نظر، انتقاد ، مشکلات قالب و پیشنهادتون رو به اشتراک بزارید. قالب اول مال چن وقت پیش هست اما قالب دوم در حال تکمیل هست و بیشتر نظرتون در باره اون بدید. ممنون که وقت گذاشتید.
اینم بگم قالب اول یکی psd رایگان بود از سایت همیار وردپرس و قالب دوم هم طرح روی کاغذ بود و طی کار ایده گرفتم
قالب اول : لینک (http://hataw.ir/portfolio/1/)
قالب دوم : لینک (http://hataw.ir/portfolio/2/)

amirali0079
دوشنبه 18 خرداد 1394, 17:32 عصر
قالب دوم:
فونت یکان خز شده از یک فونت دیگه استفاده کن اینم مفیده : http://iranata.com/2013/01/droid-naskh-kufi.html
بخش سرچ بد نشون داده میشه تو کروم
بخش خبرنامه به به input اش به padding بده
یک فوتر بساز
تگ های متا رو کامل کن
فاوآیکون بزار
16 تا فایل css اتچ کردی اینا رو minify کن و تو یه فایل جا بده که درخواست ها سمت سرور کم شه
تو اندازه کوچیک فرم تماس با میاد رو Google map و دیده نمیشه
تو اندازه موبایل ریسپانسیو بخش مطالب بلاگ و نمونه کار ها خراب میشه و میاد تو هم
5 تا ارور تو جاوا اسکریپت کنسول میاد درستشون کن
تو بخش مطالب بلاگ اگه کنسول باز باشه اسکرول که کنی تک تک مطالبی که نشان داده میشن به صورت JSON میاد تو کنسول
دکمه Submit بخش خبرنامه موقع click یک outline نشون داده میشه اونو بردار

afshinz
دوشنبه 18 خرداد 1394, 17:48 عصر
سلام! ممنون از نظرت.
فونت یکان رو آره باید یه کاریش بکنم.
بخش سرچ فونت آیکنش فک کنم پاک شده باشه اونم درست میشه.
خبرنامه رو دیدم.حق باشما بود.ممنون.
قالب فعلا در دست ساخته و فعلا اون چن مورد که گفتید مهم نیست(متا، فاوآیکن، فوتر هم چون قالب هنوز تموم نشده قطعا میزارم، فایل css ,javascript هم گذاشتم کار که تموم شد minify کنم)
تو اندازه کوچیک خودم تو میدیا کوئری نقشه رو برداشتم چون به نظرم زیاد اهمیتی نداره و تو فوتر آدرس میدم.
مطالب بلاگ و نمونه کار هم یه باگ کوچیک داره که رفع میکنم اما وقتی با موبایل برید مشکلی نداره، فک نکنم کاربری که بیاد با مرورگر بازی کنه.
اون رو هم ممنون بابت تذکر حتما برش میدارم.
ممنون بابت نظرت اما یه نظر کلی هم راجب کل کار میدادی بهتر میشد.

amirali0079
دوشنبه 18 خرداد 1394, 18:38 عصر
کلن خوبه اون ریزه کاری ها رو هم درست کنی عالی میشه

afshinz
دوشنبه 18 خرداد 1394, 18:53 عصر
ممنون. اون موردا رو حتما درست میکنم.
البته ظاهر نهایی کلا با این تغییر میکنه و خیلی بهتر میشه

سعید کشاورز
دوشنبه 18 خرداد 1394, 19:43 عصر
سلام دوست عزیز و جدید :لبخند:
برای قالب شماره یک مینویسم:
فونت یکان درسته خزه ولی به نظرم برای عناوین بسیار مناسب هستش..برای متن های اخبار و ... بهترین فونت iran sans هستش دموی (http://www.moslemebrahimi.com/?p=1526)آنلاینش رو ببینید چقدر خوانا هست..
راستی فونت یکان نسخه اصلاح شده استفاده کن..اینی که استفاده کردی خرابه..شکسته شکسته نشون میده.
من هر وقت بخوام قالب هایی که طراحی میکنم رو به مشتری نشون بدم از جملات واقعی استفاده میکنم..نه متن لورم ایپسوم میذارم و نه اینکه اینجوری مینویسم شهر فلان ، شهرستان فلان ، خیابان فلان ، کوچه فلان ، پلاک فلان که شما اینو نوشتی..
یه نکته میگم خیلی ریزه ولی حرفه ای..تاحالا به قالبای حرفه ای تم فارست دقت کردی؟ الان محتوای شما کل عرض رو پوشش میده و ریسپانسیو کار شده..اگه با بوت استرپ کار کردی کلاس container داریم با container-fluid شما الان انگار کلا از container-fluid استفاده کردی ..اما قالبای حرفه ای از container استفاده میکنن..اینجوری که شما استفاده کردی سایت خیلی ولنگو باز(velengo baz) شده:لبخند:
اسلایدر هم مشکل داره..وقتی میزنی تصویر بعدی بدون افکت میره و آیتم هاش نشون داده نمیشه..
افکت hover آیکن های شبکه اجتماعی جالب نیست...یه Transition بده بهش حالت به اصطلاح smooth بگیره به خودش..
..
در رابطه با حرفی که هم زدی کاملا موافقم..بعضی از بچه های انجمن جنبه انتقاد ندارن..اما معلومه شما جنبه انتقاد دارین برای همین وقت گذاشتم و ایرادهایی که به نظرم واقعا ایراد به حساب میومد گفتم..بعضیا میان سلیقه ای نظر میدن که این خوب نیست..اما وقتی ایراد های فنی رو بگی خیلی میتونه کمک کنه
امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم
به امید روز هایی پر از موفقیت برای شما:قلب:

afshinz
دوشنبه 18 خرداد 1394, 19:58 عصر
سلام و ممنون از وقتی که گذاشتی.
راستش من از بوت استرپ برای این قالبا استفاده نکردم و با میدیا اسکرین ریسپانسیو کردم که یه مقدار مهارتم افزایش پیدا کنه اما بوت استرپ رو حتما تو تابستون یادمیگیرم.
velengo baz رو اصلا نفهمیدم ولی فک نکنم تعریف باشه!:لبخند:
اسلایدر هم یه افکت fade داره،نمیدونم چطور برای شما نشون نمیده اما کلا از یه اسلایدر دیگه مثل revelotion یا layer اسلایدر قصد دارم برای اون بخش استفاده کنم که به نظرم چون تمام عرضه خیلی بهتر میشه.
راستش برای سرعت کار از عکس استفاده کردم و با sprite پوزیشن دادم برای آیکن ها ولی وقتی ادیت کنم از فونت آیکن استفاده میکنم و اون کار رو حتما انجام میدم.
ممنون بابت نکته هایی که گفتی.مخصوصا برای iran sans و آیکن شبکه اجتماعی. من خودم بیشتر برای پاراگراف و متن طولانی tahoma رو استفاده میکردم اما این فونتی که شما معرفی کردی یه چیز دیگه بود. واقعا ممنون.
نظر کلیت رو هم راجب طرح دوم بگی ممنون میشم چون احتمالا بعد از تغییراتی که شما و اون دوست دیگه گفتن بعد از داینامیک کردن احتمالا بره رو هاست و یه سایت portfolio شخصی زدم. ممنون

سعید کشاورز
دوشنبه 18 خرداد 1394, 20:08 عصر
من با کروم تست کردم افکت اسلایدرت بهم ریخت آخرین ورژن کروم هست
velengo baz نشنیدی تاحالا؟ :قهقهه: یعنی اینکه خیلی پهن شده..محتوی نهایت توی عرض 1140 باید نشون داده بشه..حتما بوت استرپ یاد بگیر خیلی خوبه توی وبلاگم آموزش دادم به صورت ویدئو

آموزش بوت استرپ (http://saeedd.blog.ir/)

sprite چیز خوبیه ولی فونت آیکن خیلی بهتره..

فونت ایران سانس که حرف نداره خداوکیلی ...

afshinz
دوشنبه 18 خرداد 1394, 20:12 عصر
البته فک کنم نظرتون بیشتر راجب قالب اول باشه. اون قالب رو من تقریبا 3ماه پیش کد کردم و دیگه بوسیدم گذاشتم کنار!:لبخند:
اما قالب دوم رو دارم روش کار میکنم و بیشتر هدفم از این پست درآوردن مشکلات قالب دوم بود چون به نظرم این میتونه طرح موفق تری باشه و بهتر کارکردم. البته نکته هایی که گفتید و مفید بودند تو این هم رعایت نشده بود(فونت و آیکنها) که حتما اصلاح میکنم. ممنون

afshinz
دوشنبه 18 خرداد 1394, 20:18 عصر
من با کروم تست کردم افکت اسلایدرت بهم ریخت آخرین ورژن کروم هست
velengo baz نشنیدی تاحالا؟ :قهقهه: یعنی اینکه خیلی پهن شده..محتوی نهایت توی عرض 1140 باید نشون داده بشه..حتما بوت استرپ یاد بگیر خیلی خوبه توی وبلاگم آموزش دادم به صورت ویدئو

آموزش بوت استرپ (http://saeedd.blog.ir/)

sprite چیز خوبیه ولی فونت آیکن خیلی بهتره..

فونت ایران سانس که حرف نداره خداوکیلی ...
نه اون قالب که اسلایدرش افکت نداشت و حق باشما بود چون بیشتر جنبه تمرینی داشت زیاد سر به سرش نذاشتم.
نه واقعا نشنیده بودم اما کلا تعریف نبود دیگه:لبخند:
ممنون بابت آموزش بوت استرپ اما کلا با آموزش انگلیسی یا داکیومنت خودش فک کنم نتیجه بهتری داشته باشه.

سعید کشاورز
دوشنبه 18 خرداد 1394, 20:19 عصر
اره دیگه توی پست اول گفتم که برای قالب اول مینویسم..
بعدا قالب دوم رو کامل کردی بگو اونم نقد و بررسی کنم ;)

afshinz
دوشنبه 18 خرداد 1394, 20:34 عصر
:D
لطف میکنی.حتما شنبه تکمیل میکنم بعد میزارم و منتظر نظر دوستان و شما حتما هستم چون واقعا بهم کمک شد. ممنون

white tower
دوشنبه 18 خرداد 1394, 21:28 عصر
خوبه.نکاتی نداره که بچه های این فروم بخوان به کارت اضافه کنن.تو این فروم مشکل فقط فونته.خودت بررسی کنی مطمئنا نکات لازم رو پبدا می کنی.در ضمن قالب دومت رو اشتباه نکنم یه جایی دیدم.آدرسش یادم نیست.
در کل خوبه.کسی در حد شما نیاز به نظر سنجی تو این فروم نداره.

afshinz
دوشنبه 18 خرداد 1394, 22:16 عصر
خوبه.نکاتی نداره که بچه های این فروم بخوان به کارت اضافه کنن.تو این فروم مشکل فقط فونته.خودت بررسی کنی مطمئنا نکات لازم رو پبدا می کنی.در ضمن قالب دومت رو اشتباه نکنم یه جایی دیدم.آدرسش یادم نیست.
در کل خوبه.کسی در حد شما نیاز به نظر سنجی تو این فروم نداره.
نظر لطفته. قالب اول از روی طرح رایگان بود و شاید کس دیگه ای هم کد کرده باشه. اما قالب دوم کاملا اختصاصیه و من طرحش رو روی کاغذ زدم و تو کدنویسی ایده گرفتم و جلو رفتم. طرح کلی هم کاملا تغییر میکنه اما ممنون میشم اگه شد آدرس اون سایت رو اینجا بدید.

afshinz
سه شنبه 19 خرداد 1394, 10:45 صبح
:قلب:بریم بالا:قلب::لبخند:
دوستان طرح یا پیشنهاد دیگه ای نبود؟