PDA

View Full Version : معنی این پیام چیه ؟

Twoplus2010
سه شنبه 19 خرداد 1394, 18:36 عصر
سلام دوستای گلم من یه کلاس برای کار با تقویم هجری قمری نوشتم ولی وقتی می خوام اجراش کنم این پیامو بهم میده باید چکار کنم متشکر

hamid_hr
سه شنبه 19 خرداد 1394, 19:06 عصر
میگه تاریخ که بهش میدی اشتباهه
باید بین سالهای 0622 تا 9999 باشه

reza_ali202000
سه شنبه 19 خرداد 1394, 19:23 عصر
قسمت selecteddate رو بزار امروز(تاریخ به روز باشه).
یعنی موقع لود اولیه برنامت توی خود کنترلت به طور پیش فرض تاریخ خود سیستم باشه.
این خطا میگه که شما مدیریت خطلا انجام ندادین بازه تعریفیتون برای تاریخ خارج از محدوده قابل قبول هست.

davidrobert
سه شنبه 19 خرداد 1394, 20:54 عصر
این کد ساعت و تاریخ شمسی در کلاس هستش که نوشتم.public string dateshort(DateTime _dateshort)
{
//کد مربوط به تاریخ کوتاه
System.Globalization.PersianCalendar pc = new System.Globalization.PersianCalendar();
string date = pc.GetYear(DateTime.Now) + "/" + pc.GetMonth(DateTime.Now) + "/" + pc.GetDayOfMonth(DateTime.Now);
return date.ToString();
}

public string TimeFull(DateTime _time)
{
//کد مربوط به زمان کامل
timer1.Enabled = true;
timer1.Interval = 1000;
PersianCalendar pctime = new PersianCalendar();
DateTime tm = new DateTime();
tm = DateTime.Now;
string tim = pctime.GetHour(tm) + ":" + pctime.GetMinute(tm).ToString() + ":" + pctime.GetSecond(tm);
return tim.ToString();
}
این کد در کلاس بنویسید و برای فراخونی این کد در فرم مورد نظر کلاس صدا بزنید. به این صورت.
ClsNeedCode needCode = new ClsNeedCode();
و برای اجرا زمان و تاریخ در فرم لود به این صورت وارد کنید. LblDate.Text = needCode.dateshort(DateTime.Now);
LblTime.Text = needCode.TimeFull(DateTime.Now);
و برای ساعت که کار کنه یعنی هر ثانیه زمان ندازه فقط در این قمست تام تنظمیات رو درست کنید و این کد رو قرار بدید. private void timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
LblTime.Text = needCode.TimeFull(DateTime.Now);
}ساعت هم هر یک ثانیه عدد میندازه.

SabaSabouhi
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 13:29 عصر
سلام دوستای گلم من یه کلاس برای کار با تقویم هجری قمری نوشتم ولی وقتی می خوام اجراش کنم این پیامو بهم میده باید چکار کنم متشکر

سلام
من تا به‌حال به این دقت نکرده بودم. اما اگه دقت کنید، تاریخ آغازین درست منطبق هست بر اولین سال هجری شمسی.
نمی‌دونم تصادفی هست یا دلیلی پشت این قضیه وجود داره.

صبا صبوحی