PDA

View Full Version : یه منبع کامل برای نوشتن وب سرویس و WildCard

Hamed Beyranvand
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 10:02 صبح
سلام.
اگه بخوام در پروژه به هر صفحه ای که به افراد اختصاص میدیم
1:اگه کاربر بخواد صفحه فوق با استفاده از دامنه شخصی خودش قابل دسترسی باشه باید چیکار کرد؟
2:اگه دامنه نداشته باشه و بخوای در subdomain قرار بگیره باید چیکار کرد(ٌwildcard)؟؟؟
صفحه کلا در یه پروژه مجزا قرار دارد و باید با نوشتن وب سرویس این پروژه هارو بهم وصل کنیم

حالا از دوستان اگه کسی یه منبع کامل داره ممنون میشم معرفی کنه.

Unique
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 11:44 صبح
متاسفانه متوجه نمیشم وب سرویس چه ربطی به دامنه یا subdomain داره !
شما میخواین مثل بلاگ ها کاربر بتونه با دامنه یا subdomain به صفحه کاربری که در سایت شما هست منتقل بشه ؟ ، مثلا بلاگش توی آدرس domain.com/unique هست بتونه با unique.domain.com و unique.com صفحه خودش را ببینه ؟

Hamed Beyranvand
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 11:54 صبح
درسته.البته این ادرس بره example.com/uniqueبره unique.example.com ولی اگه کاربر یه دامنه شخصی داشت مثل barnamenevis.com این url رو set کنه برای صفحه خودش!!
اما وب سرویس بخاطر این میگم چون ما دوتا پروژه مجزا داریم و همینطور دوتا بانک مجزا.

رابطه این دوتا پروژه را چطوری بر قرار کنم؟؟

Unique
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 21:36 عصر
برای تبدیل آدرس url ها ، در مورد subdomain کافیه توی dns یک wildcard یاهمون domain.com.* داشته باشین تا با هر subdomain کار کنه. در مورد خود domain هم باید آپاچی را تنظیم کنید که هر domain ی که به IP شما point کرد را ثبول کنه. حالا از اینجا به بعدش باید با htaccess تشخیص بدین کاربرا دامنه ای که صدا میزنه مربوط به چه کاربری هست و بقیه داستان.

در رابطه اون دو تا پروژه مجزا که میگین راستش نظری ندارم. دقیقتر باید توضیح بدین.

Hamed Beyranvand
شنبه 23 خرداد 1394, 08:23 صبح
ممنون از راهنمایی های شما
در پروژه اول که اطلاعات اولیه درج می شوند و domain و subdomain مربوط set می شود.ادرس این پروژه example.com
اما صفحات مربوط به sundomain یا domain بالا در یه پروژه دیگه call می شود.یعنی پروژه example.com با پروژه test.example.com فرق می کند.

حالا اینجا نیاز این دوتا پروژه بهم متصل شن

engmmrj
شنبه 23 خرداد 1394, 10:17 صبح
برای تبدیل آدرس url ها ، در مورد subdomain کافیه توی dns یک wildcard یاهمون domain.com.* داشته باشین تا با هر subdomain کار کنه. در مورد خود domain هم باید آپاچی را تنظیم کنید که هر domain ی که به IP شما point کرد را ثبول کنه. حالا از اینجا به بعدش باید با htaccess تشخیص بدین کاربرا دامنه ای که صدا میزنه مربوط به چه کاربری هست و بقیه داستان.

در رابطه اون دو تا پروژه مجزا که میگین راستش نظری ندارم. دقیقتر باید توضیح بدین.
ببخشید میشه درباره وصل کردن دامین به وبلاگ یک منبعی معرفی کنید ؟ خیلی دنبالش بودم ولی متاسفانه نمیدونستم چی باید سرچ کنم.

Unique
شنبه 23 خرداد 1394, 13:22 عصر
ببخشید میشه درباره وصل کردن دامین به وبلاگ یک منبعی معرفی کنید ؟ خیلی دنبالش بودم ولی متاسفانه نمیدونستم چی باید سرچ کنم.
کاش پست جدا میزدی ، اگه منظورت بلاگ های میهن بلاگ و بلاگفا و اینها هست که خودشون دستور العمل دارن اما یکی از راه حل هاش استفاده از cname هست که شما خودتون باید روی dns تنظیم کنید. بعضی ولاگ ها هم کافیه name server دامنه را بگذارین روی Name server اونها و توی تنظیمات سایتشون نام دامنه خودتون را معرفی کنین را خودشون این کار را برای شما انجام بدن. معمولا با htaccess این کار را انجام میدن.

Unique
شنبه 23 خرداد 1394, 13:24 عصر
ممنون از راهنمایی های شما
در پروژه اول که اطلاعات اولیه درج می شوند و domain و subdomain مربوط set می شود.ادرس این پروژه example.com
اما صفحات مربوط به sundomain یا domain بالا در یه پروژه دیگه call می شود.یعنی پروژه example.com با پروژه test.example.com فرق می کند.

حالا اینجا نیاز این دوتا پروژه بهم متصل شن

مثالتون خیلی کلی هستش و نمیتونم بیشتر از این راهنمایی کنم. شما دقیقا باید موضوع را باز کنین. من از وصل بودن چیزی نمیفهمم. کامل بگین سناریو چیه و کجا مشکل دارین.

Hamed Beyranvand
شنبه 23 خرداد 1394, 14:32 عصر
فرض کنید شما دوتا پروژه دارید که قرار است در ادرس blogfa.ir به هر دوی انها دسترسی داشته می باشید.
تقریبا این کار مغدور نیست.چون شما ادرس blogfa.ir رو برای یه پروژه set می کنید.

حالا اگر پروژه دوم با استفاده از wildcard قابل دسترسی باشد این کار مقدور است.مثلا در test.blogfa.ir
اما چطوری؟؟/
یه منبع کامل نیاز دارم.
ممنونم

Unique
یک شنبه 24 خرداد 1394, 00:53 صبح
طبق این چیزی که شما میگی اصلا نیلاز به wildcard نیست ! پروژه اول را توی همون blogfa.ir میگذاری و برای پروژه بعدی یک subdomain به نام test.blogfa.ir ! همین.

Hamed Beyranvand
یک شنبه 24 خرداد 1394, 08:05 صبح
درسته ولی مشکل اینه که ساب دامین متغیر یعنی ما با fetch کردن sunbdomain اطلاعات رو نمایش میدیم.
این ادرس رو در نظر بگیرید Book.domain.com
خب حالا ما در پروژه اول یعنی همون blogfa باید سراغ ID مربوط به Book بگیردیم.
شاید همون Wildcard رو درست کنم این مشکلم حل شه.

چون ما دوتا پروژه داریم احساس می کنم باید این دوتا رو با استفاده از یه برنامه ای بهم متصل کنم.که بشه هم زمان از دوتا پروژه استفاده کرد یعنی طوری که انگار یه پروژه در کاره!!

ممنون دوست عزیز

Unique
یک شنبه 24 خرداد 1394, 12:57 عصر
خوب حالا درست شد ،‌بله wildcard مشکل شما را حل میکنه.
اون book را هم میتونید از طریق خود php بگیرید و هم از طریق htaccess.
شما میتونید از www برای سایت اصلی و از بقیه subdomain ها به عنوان سایت دوم استفاده کنید.