PDA

View Full Version : کنترل و پردازش اطلاعات بصورت خودکار

saeed_g21
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 12:29 عصر
با سلام و عرض ادب و احترام
دوستان من یک برنامه ای نیاز دارم اگه امکان داشته باشه در ساختش راهنماییم کنید ممنونم

یک برنامه ای نیاز دارم که وقتی اجرا شد بصورت خودکار اطلاعاتی که در بانک اطلاعاتی درج میشه رو کنترل و نسبت به اون و شرایطی که تعیین میشه اقداماتی انجام بده
البته اینم خاطرنشان کنم که ممکنه 10 شاید کمی کمتر و بیشتر تیبل رو با هم هندل کنه

پیشاپیش ممنونم از راهنمایی های شما دوستان

asman.abi
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 13:41 عصر
جزییات طرح مشخص نیست.
شما شروع کن. اینجا کد ها رو بنویس بعد ما در حد توانایی مون کمک می کنیم.:تشویق:

saeed_g21
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 14:11 عصر
ممنونم دوست گرامی از پاسختان

ولی در نحوه کنترل بانک اطلاعاتی ماندم از تایمر استفاده کنم یا ... که هنگ نکنه سرعت رایانه پایین نیاد و همچین مواردی پیش نیاد

میشه در این مورد راهنمایی بفرمایید؟

reza_ali202000
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 14:19 عصر
سلام
حقیقتا کاری رو که میخواین انجام بدین هنوز متوجه نشدم.
شما میخواین اطلاعات توی یه نرم افزار دیگه ثبت بشه بعد با این نرم افزار چک بشه که آیا مقادیر درسته یا نه؟یا اینکه میخواین مثلا توی دیتابیس بگردین اطلاعات اصی رو پیدا کنین روش عملی انجام بدین؟

saeed_g21
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 14:36 عصر
درست میفرمایید من مفهوم سوالم رو ناقص رساندم خدمت شما

ببنید یک برنامه‏ حسابداری داریم که داره از چند استان در چند سال مالی اطلاعات را در یک سرور ذخیره میکنه
حال اطلاعات ذخیره شده توسط این برنامه رو میخوام بایک برنامه مجزای دیگری کنترل و طبق شرایط اعمالی روش انجام بدم
نحوه کنترل مداوم و ماندم چطوری انجام بدم

از تایمر باید استفاده کنم ؟
آیا میشه کاری کرد که موقع درج رکورد در دیتابیس ( SQL Server ) فهمید و همان لحظه عمل خواسته شده رو انجام داد ؟

asman.abi
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 14:47 عصر
از تایمر باید استفاده کنم ؟
آیا میشه کاری کرد که موقع درج رکورد در دیتابیس ( SQL Server ) فهمید و همان لحظه عمل خواسته شده رو انجام داد ؟

به نظرم این روش بهتره. هم لازم به برنامه جدیدی نیست و هم موقع درج اطلاعات، داده ها کنترل خطا بشن و اطلاعات پایگاه صحیح درج بشه. این خوبه برای این که دیگه نیایی همه رو جستجو کنی بعد ببینی کدوم فیلد اشتباهه بعد ویرایش کنی. تازه اگه به جداول دیگه وابستگی نداشته باشه.

ali_md110
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 15:02 عصر
اسکیول سرور توسط تریگرها میتونه تغییرات رو احساس کنه شاید با تریگرها بتونید پس از درج یک رکورد عمل دیگه واستون انجام بگیره
نیازی به تایمر هم ندارید
البته تریگرهای CLR اسکیول سرور هم میتونه خیلی مفید باشه که با کدهای سی شارپ به راحتی قابل پیاده سازی هست

reza_ali202000
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 15:32 عصر
الان بزرگی مسئله رو متوجه شدم.
شما یه سرور مرکزی و چندتا سرور کلاینتی دارید. حالا وقتی که سرورهای کلاینتی قراره اطلاعات رو به سرور مرکزی بفرستن شما میخوای اطلاعات چک و ویرایش بشه.
به نظرم بهترین راه حل اینه که شما یه دیتابیس میانی تعریف کنی که اطلاعات ارسالی توی اون دخیره باشه.(یعنی استانها اطلاعات رو به اون دیتا بیس بفرستن) حالا شما یه برنام مینویسی که میاد دونه دونه رکوردها میخونه تصحیح میکنه و وارد دیتابیس اصلی میکنه اینجوری اگه ارتباطی هم با دیگر اطلاعات داشته باشه توی سرور اصلی اشتباهی رخ نمیده.
چندتا نکته که باید رعایت بشه اینه که مثل بانکها که ساعت 11 تا 12 شب دستگاه های کارت خون هیج عملی رو انجام نمیدن شما هم باید همین کارو بکنید. نزارید اطلاعاتی وارد این دیتا بیس بشه مثلا برا دوساعت که کل اطلاعتش رو پردازش کنید بعد اونو خالی کنید.

ebrahim.rayatparvar
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 15:34 عصر
سلام مهندس جان.

من خودم زیاد وارد جزییات SQL نمی شم ولی یه همچین کاری رو ما تو شرکت انجام دادم بدون اینکه سرعتش پایین بیاد و گزارش هایی که با نرم افزار دیگه می خواستیم بگیریم رو برامون با سرعت بالا انجام میده.
برای این کار از تکنو لوژی Servisce Broker در SQL Server استفاده کردیم که پیاده سازیش خیلی سخت بود ولی فوق العاده قوی که می تونی با سوال تو بخش SQL یا جستجو از این تکنولوژی اطلاعات بیشتری بدست بیاری.
یک نتکته ای که وجود داره ما با SQL Server 2012 این کار رو کردیم ولی تو SQL Server 2016 این تکنولوژی خیلی راح تتر شده برای پیاده سازی و هوشمند.