PDA

View Full Version : آموزش: دانلود نمونه پروژه لیست کشویی با قابلیت جستجو در لیست

malloc
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 14:41 عصر
سلام به همه دوستان گرامی ....

یکی از کاربرا خیلی وقت بود دنبال یه کنترل یا دستورات جاوا و جی کووری میگشت که بتونه یه لیست کشویی تحت وب با قابلیت جستجو در اونو داشته باشه .... امروز یکم سرچ تو اینترنت زدم و یه نمونه رو پیدا کردم امیدوارم به کار برنامه نویسان عزیز و اون دوستمون بخوره .....

132143

nkhozooii
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 22:52 عصر
بی نهایت سپاسگذارم. می رم باهاش کار کنم به امید خدا .

malloc
جمعه 22 خرداد 1394, 12:47 عصر
در ادامه فایل لایه باز dll مربوط به لیست کشویی رو هم میزارم امیدوارم این هم کمکی کنه به دوستان

132163

nkhozooii
جمعه 22 خرداد 1394, 23:36 عصر
جناب آقای malloc با تشکر از زحمات شما. موارد زیر را هم می توانید راهنمایی کنید؟
1- توابع من خروجی data table برمی گردانند و وقتی data table ام رو به .ToList هم تبدیل می کنم، دیگر حالت autocomplete از بین می رود .مثال:

DataTable dt = new DataTable();
string cnnstring = System.Configuration.ConfigurationSettings.AppSett ings["Cnn"].ToString();
SqlConnection cnn = new SqlConnection();
cnn.ConnectionString = cnnstring;
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select_All", cnn);

SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter();
cmd.CommandText = "SELECT * from companyTbl";
da.SelectCommand = cmd;

try
{
cnn.Open();
da.Fill(dt);

}
catch (Exception ex)
{
throw ex;
}
finally
{
cnn.Close();
}

var MyList = (from row in dt.Rows.Cast<DataRow>() select new { Id = row[0].ToString(), Name = row[1].ToString() }).ToList();
DropDownListChosen1.DataSource = MyList;
DropDownListChosen1.DataTextField = "Name";
DropDownListChosen1.DataValueField = "Id";
DropDownListChosen1.DataBind();

2- بتوان عمل درج را هم از طریق همین combo انجام داد.به طور پیش فرض متنی داخلش نباشد و وقتی شروع به تایپ کردیم و متن تایپ شده مطابق لیست نبود، باز در text box باقی بماند تا بتوان با زدن یک دکمه آن را در بانک ثبت کرد.
3- نیاز دارم در لیست خود به طور مثال شماره فاکتور و نام فاکتور را در یک ردیف کنار هم نشان دهد و با انتخاب رکورد مورد نظر، فیلد شماره فاکتور را داخل textbox نشان دهد.

nkhozooii
شنبه 23 خرداد 1394, 18:37 عصر
مشکل 1 من برطرف شد. کدم درست بود. منتها در این dropdown تعداد عناصر از یه تعداد ( 5 الی 10 فکر کنم) پایین تر باشد، خاصیت autocomplete کار نمی کند. با ست کردن DisableSearchThreshold ="0" مشکل حل شد.

اوبالیت به بو
شنبه 23 خرداد 1394, 19:43 عصر
مهندس کار نمی کنه

malloc
شنبه 23 خرداد 1394, 20:58 عصر
مهندس کار نمی کنه

چی کار نمیکنه رفیق لینک یا پروژه ؟

اوبالیت به بو
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 13:14 عصر
چی کار نمیکنه رفیق لینک یا پروژه ؟

من از دیتابایس یک ستون از جدول رو وصل کردم. مثلا می خوام بنویسم سمند... هیچ فیلتری نداره. اعمال نمیشه

malloc
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 20:19 عصر
من از دیتابایس یک ستون از جدول رو وصل کردم. مثلا می خوام بنویسم سمند... هیچ فیلتری نداره. اعمال نمیشه

وایسا تست کنم .... من با دیتا بیس چک نکردمش

سلام داداش .... من الان چک کردم ////// فقط نکتش اینجاست که باید اون لیستت یکم زیاد بشه تا لیست سرچش بیاد ... مثلا تعداد آیتم های درون لیست رو تا 15تا بالا ببر که اسکرول بخوره ... والا سرچش نمیاد .... منطقیش هم همینه دیگه چون وقتی اسکرول نخوره یعنی کاربر همشو تو یه دید میبینه و اهمیتی نداره سرچ داشته باشه

milad.biroonvand
شنبه 07 شهریور 1394, 09:08 صبح
بسیار عالی بود و دقیقا همون چیزی بود که میخواستم ، توی پروژه test نه به دیتابیس وصله نه به چیزی اطلاعات رو از کجا لود می کنه؟

milad.biroonvand
شنبه 07 شهریور 1394, 14:39 عصر
چطور میشه همین رو بصورت ajax وصل کرد، هرکاری کردم بصورت ajax وصل نشد.

darknalk
جمعه 24 شهریور 1396, 16:10 عصر
من در پروژه ام از این کامپوننت استفاده کردم و باهاش یک مشکل دارم
146454
اونم اینکه این وقتی یک از item ها رو انتخاب می کنم کل صفحه نمایش رو یک کادر خاکستری رنگ می پوشنه و اجازه نمیده به هیچ چیز دیگه دسترسی داشته باشم
146455
و تا وقتی که روی کادر کلید نکنم مشکلم بر طرف نمیشه و item جدید انتخاب نمیشه
کسی می دونه این رو چطوری میشه حلش کرد؟؟؟