PDA

View Full Version : سوال: بهترین روش کد کردن فایل های PHP

PHPOnline
جمعه 22 خرداد 1394, 14:36 عصر
سلام
یک سوال که ذهن من رو مشغول کرده این هست که چطور کد های php رو که نوشتیم رو کد کنیم و مختص فقط یک دامین کنیم تا سوء استفاده نشه از اون
استفاده از ionCube بهترین هست اما هزینه بالایی دارد .
1- به نظر شما بهترین روش که رایگان باشه یا هزینه معقولی داشته باشه چی هست ؟
2- بعد از کد گذاری شدن مثلا CMS ای که نوشتیم اگر تغییری بخواهیم بدهیم ، دوباره باید روی کدهای اصلی انجام بدهیم و بعد دوباره کد کنیم ؟ این کار کمی مسخره به نظر می رسه

PHPOnline
جمعه 22 خرداد 1394, 19:53 عصر
سایت هایی مثل http://www.pipsomania.com/projects.do هم هستند که کدها رو غیر قابل فهم می کنند .

به نظرتون خوب هست ؟ یعنی امکان بازشگت به کد اصلی کار ساده ایست ؟

سوال دوم پاسخش برام خیلی مهم هست . اگر میشه پاسخ بدید

PHPOnline
شنبه 23 خرداد 1394, 21:44 عصر
دوستان در این زمینه تجربه ندارید ؟

PHPOnline
یک شنبه 24 خرداد 1394, 23:21 عصر
کسی نیست پاسخ بدهد در این علم کده php ?

H:Shojaei
یک شنبه 24 خرداد 1394, 23:35 عصر
دوست عزیز خود زبان php در اختیار همه هست کدهاش و open source... شما میخواید کدی که مینویسید رو از دید دیگران دور نگه دارید که نتیجش چی بشه!؟
البته ببخشید قصد جسارتی ندارم ولی من هم گاهی میشد که فکر میکردم که یه کدی نوشتم اگه دست کس دیگه ای بیافته چی میشه اصلا چرا دست دیگران بیافته!؟ حتما هرچی بنویسم کد میکنم یا طوری کد میزنم که گنگ باشه یه سبک خواص که فقط خودم سر در بیارم...
ولی الآن اصلا به این موضوع فکر نمیکنم بهترین کد رو هم که بزنم هرچقدر هم که زمان گذشته باشم فرقی نداره واسم کس دیگه ای ببینه یا نبینه کسی که دنبال کدی که من نوشتم باشه همیشه متعلق به پشت سر منه و هیچوقت نمیتونه با من رقابت کنه حتی تو کدی که من نوشتم و اون توسعش داده...
درکل این تفکر گاهی به سراغ آدم میاد ولی بریزیدش دور اصلا کد کردن معنایی نداره... فقط درد سره و بس...
باز هم این نظر من بود هر طور صلاح میدونید عمل کنید...

us1234
دوشنبه 25 خرداد 1394, 09:07 صبح
دوست عزیز خود زبان php در اختیار همه هست کدهاش و open source... شما میخواید کدی که مینویسید رو از دید دیگران دور نگه دارید که نتیجش چی بشه!؟
البته ببخشید قصد جسارتی ندارم ولی من هم گاهی میشد که فکر میکردم که یه کدی نوشتم اگه دست کس دیگه ای بیافته چی میشه اصلا چرا دست دیگران بیافته!؟ حتما هرچی بنویسم کد میکنم یا طوری کد میزنم که گنگ باشه یه سبک خواص که فقط خودم سر در بیارم...
ولی الآن اصلا به این موضوع فکر نمیکنم بهترین کد رو هم که بزنم هرچقدر هم که زمان گذشته باشم فرقی نداره واسم کس دیگه ای ببینه یا نبینه کسی که دنبال کدی که من نوشتم باشه همیشه متعلق به پشت سر منه و هیچوقت نمیتونه با من رقابت کنه حتی تو کدی که من نوشتم و اون توسعش داده...
درکل این تفکر گاهی به سراغ آدم میاد ولی بریزیدش دور اصلا کد کردن معنایی نداره... فقط درد سره و بس...
باز هم این نظر من بود هر طور صلاح میدونید عمل کنید...

راستش من شناختی از شما ندارم و نمیدونم در چه زمینه هایی کار کردید .

ولی اگر یک اسکریپت حرفه ای که تا الان مشابه فارسی آن داخل نت نیست را از بیس بسازید و به یک مشتری به قیمت مثلا 500 بفروشید و انتظار داشته باشید این فروش مثلا به 100 عدد برسه ، ولی فردا همان مشتری اول اسم اسکریپت شما به نام خودش تغییر داده باشه و به جای 500 تومن 50 تومن شروع به فروش کنه چه حالی بهت دست میده ؟

بهتر بگم دقیقا چه کاری از دست بر میاد ؟
به کجا میخای دردت را بگی ؟
بازم حرف از اوپن سورس و کد باز بودن میزنید ؟

اوپن سورس توی ایران یک افسانه است ، چون هیچ قانونی درست درمونی در خصوص حق ناشر وجود نداره .

---

به استارتر هم پیشنهاد میکنم در این سایت فایلها را به صورت آنلاین کد کنه :

لینک پارس کدرز (http://www.parscoders.com/phpencoder/%DA%A9%D8%AF%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B1%D9%85%D8%B2%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-PHP-%D8%A8%D8%A7-IonCube/)

H:Shojaei
دوشنبه 25 خرداد 1394, 10:46 صبح
راستش من شناختی از شما ندارم و نمیدونم در چه زمینه هایی کار کردید .

ولی اگر یک اسکریپت حرفه ای که تا الان مشابه فارسی آن داخل نت نیست را از بیس بسازید و به یک مشتری به قیمت مثلا 500 بفروشید و انتظار داشته باشید این فروش مثلا به 100 عدد برسه ، ولی فردا همان مشتری اول اسم اسکریپت شما به نام خودش تغییر داده باشه و به جای 500 تومن 50 تومن شروع به فروش کنه چه حالی بهت دست میده ؟

بهتر بگم دقیقا چه کاری از دست بر میاد ؟
به کجا میخای دردت را بگی ؟
بازم حرف از اوپن سورس و کد باز بودن میزنید ؟

اوپن سورس توی ایران یک افسانه است ، چون هیچ قانونی درست درمونی در خصوص حق ناشر وجود نداره .

---

به استارتر هم پیشنهاد میکنم در این سایت فایلها را به صورت آنلاین کد کنه :

لینک پارس کدرز (http://www.parscoders.com/phpencoder/%DA%A9%D8%AF%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B1%D9%85%D8%B2%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-PHP-%D8%A8%D8%A7-IonCube/)
واقعا به اینش فکر نکرده بودم چون تا به حال پیش نیومده!
چیزی هم که شما میگید خیلی کم اتفاق میافته مگر چقدر اسکریپت با ارزش باشه که یه نفر بخواد زمان بذاره و اونو بازنویسیش کنه...
ولی حرفتون درسته...

us1234
دوشنبه 25 خرداد 1394, 11:15 صبح
واقعا به اینش فکر نکرده بودم چون تا به حال پیش نیومده!
چیزی هم که شما میگید خیلی کم اتفاق میافته مگر چقدر اسکریپت با ارزش باشه که یه نفر بخواد زمان بذاره و اونو بازنویسیش کنه...
ولی حرفتون درسته...

برا من و دوستانم که زیاد اتقاق افتاده . چقدر اسکریپت ، قالب و ... از ما 2زدیده شده
از اون قضیه به بعد هم فهمیدم که افراد فرصت طلب توی اینترنت زیاد هست ( به خصوص تو ایران )

لازم به باز نویسی هم نیست ، کل فایلها را داخل notepad++ باز میکند و اسم شما را با اسم خودش Replace می کنه ( کمتر از 2 دقیقه )