PDA

View Full Version : ارسال اطلاعات از سرور به کاربر خاص

resident
جمعه 22 خرداد 1394, 18:11 عصر
سلام.
من میخوام یه چیزی رو هر یک دقیقه یکبار چک کنم و مربوط به هر یوزری بود براش بفرستم که به صورت popup به کاربر مربوطه نمایش داده بشه.
آیا باید روی سرور چک کنم و بعد به یوزر بفرستم یا اینکه روی کلاینت ها چک کنم و مدام درخواست بفرستم به سرور که آیا اطلاعاتی برای نمایش هست یا نه؟
هر روشی که باید انجام بدم چطور باید انجام بدم؟

یه سوال دیگه خود چک کردن کار رو کجا انجام بدم؟
تو Global.asax بذارم خوبه یا جای دیگه بذارم؟

TeacherMath
جمعه 22 خرداد 1394, 19:06 عصر
این روش باید با جیکوئری و ایجکس سمت کلاینت انجام بشه و یک اکشن که خروجی آن جیسون است هر چند دقیقه چک شود. و بعد سمت کلاینت اگر اطلاعات درست بود درخواست اطلاعات اصلی را از سرور انجام دهد.

HOSSEINONLINE7
جمعه 22 خرداد 1394, 19:43 عصر
سلام.
من میخوام یه چیزی رو هر یک دقیقه یکبار چک کنم و مربوط به هر یوزری بود براش بفرستم که به صورت popup به کاربر مربوطه نمایش داده بشه.
آیا باید روی سرور چک کنم و بعد به یوزر بفرستم یا اینکه روی کلاینت ها چک کنم و مدام درخواست بفرستم به سرور که آیا اطلاعاتی برای نمایش هست یا نه؟

سلام سمت کلاینت میتونید از کد زیر استفاده کنید :

setInterval(function () {

}, 10000);

resident
جمعه 22 خرداد 1394, 20:41 عصر
این روش باید با جیکوئری و ایجکس سمت کلاینت انجام بشه و یک اکشن که خروجی آن جیسون است هر چند دقیقه چک شود. و بعد سمت کلاینت اگر اطلاعات درست بود درخواست اطلاعات اصلی را از سرور انجام دهد.

ممنون از جوابتون.
موضوع اینه که باید هر یک دقیقه یکبار کوئری روی دیتابیس زده بشه، اگه اطلاعاتی موجود بود برای کاربر مربوطه ارسال کنه تا به صورت popup بهش نمایش داده بشه.

پس با این روشی که شما فرمودین نمیشه این کار رو انجام داد

TeacherMath
جمعه 22 خرداد 1394, 21:36 عصر
ممنون از جوابتون.
موضوع اینه که باید هر یک دقیقه یکبار کوئری روی دیتابیس زده بشه، اگه اطلاعاتی موجود بود برای کاربر مربوطه ارسال کنه تا به صورت popup بهش نمایش داده بشه.

پس با این روشی که شما فرمودین نمیشه این کار رو انجام داد

میشه. دلیلتون چیه که نمیشه.
jQuery(function() {

setInterval(checkDB, 10000);
function checkDB() {
var postData = { userid: @Model.UserId };
jQuery.ajax({
method: "POST",
url: '@Url.Action("ExistCode")',
data: postData
}).done(function (s) {

if (s.Status == 1) {
//Show

} else {
//Do else
}
});

}

});

مهدی کرامتی
شنبه 23 خرداد 1394, 10:59 صبح
یک نگاه هم به SignalR بیانداز.

salar IT man
شنبه 23 خرداد 1394, 14:10 عصر
سلام.

همینطور که جناب کرامتی فرمودند میتوانید از Push Notification استفاده کنید. برای Asp.net SignalR از اینجا شروع کنید :http://www.dotnettips.info/courses/details/3

niloo17
دوشنبه 25 خرداد 1394, 13:09 عصر
بهترین روش استفاده از SingleR است.
این پروژه (http://ably.ir/post/tutorial%20SignalR%20part8)می تونه کمکتون کنه .