PDA

View Full Version : سوال: طراحی نسخه موبایل سایت

Taimaz_222
شنبه 23 خرداد 1394, 09:07 صبح
با سلام
بنده قصد داشتم برای سایتی که به تازگی طراحی کردم، نسخه ی موبایلش رو هم طراحی کنم.
یک سوال داشتم : بهتر است نسخه موبایل را در یک subdomain یا مثلا یک شاخه ی جداگانه طراحی کنم یا اینکه بهتر است در همان صفحات اصلی سایت نسخه ی موبایل را هم اضافه کنم و بگویم که مثلا اگر دستگاه کاربر موبایل بود از فلان قطعه کد استفاده کن.
لطفا دلیل جواب خود را نیز بگویید.
با تشکر

hamedarian2009
شنبه 23 خرداد 1394, 10:12 صبح
به جای استفاده از نسخه موبایل بهتره قالب سایت رو به صورت ریسپانسیو طراحی کنید

Taimaz_222
شنبه 23 خرداد 1394, 11:16 صبح
متاسفانه اینکار رو باید از ابتدا انجام میدادم که ندادم

حال با این شرایط جواب سوال من چیه ؟

hamedarian2009
شنبه 23 خرداد 1394, 11:21 صبح
معمولا برای نسخه موبایل نیازی به تغییر کدها تون ندارین که بخواهید در پوشه دیگر آنها را قرار دهید فقط یک قالب جدید با کدهای CSS جدید رو باید طراحی کنید که اونهم باید با جاوا اسکریپت ابتدا سایز صفحه رو بدست بیارین و با یک شرط ساده قالب مورد نظرو استفاده کنید

pyramid_ali
شنبه 23 خرداد 1394, 20:27 عصر
بهترین کار استفاده از مدیا کوئری توی css هست! شما سایز صفحه رو مشخص می کنی و با توجه به اندازه ی صفحه ی کاربر اون css اعمال می شه!
تجربه ی شخصی که من از طراحی دارم اینه که حتی الامکان از framework ریسپاسنیو مثله foundation یا yaml که زبان های راست به چپ رو ساپور می کنن استفاده کن! اینجوری تقریبا نگرانی در مورد ریسپانسیو بودن طراحیت نداری! یا اگه نیازی به فریم ورک نداری دیگه لااقل از گرید سیستم ها استفاده کن! و در ضمن سعی کن از less برای نوشتن css استفاده کنی که کارتو فوق العاده راحت می کنه!
یه پی نوشتم بزنم که بوت استرپ رو شاید خیلیا استفاده کنن ولی واسه راست به چپ کردنش واقعا کار مسخره ایه! البته یکی از بچه ه داشو آماده کرده و تو گیت هاب است ولی درکش سخته!

white tower
شنبه 23 خرداد 1394, 21:57 عصر
من یه قسمت واسه موبایل درست کردم که کاملا ریسپانسیوه.شما فقط یه کار دیگه که باید بکنی یه کد تشخیص موبایل به سایت اضافه کن و اگر کاربر با موبایل بود بفرست به کد قسمت موبایلت.من ساب دومین درست نکردم و یه شاخه واسه بخش موبایل با تمام صفحات داخلیش گذاشتم.کار خوبی هم هست.کارت یه خورده بیشتر میشه ولی به زحمتش می ارزه.

ravand
یک شنبه 24 خرداد 1394, 09:39 صبح
میتونی از جاوا اسکریپت استفاده کنی. مثلا بگی اگه عرض کوچکتر از 768 باشد. به این ادرس منتقل شو:
var arth=window.innerWidth;
if(arth<768){
location.href ="/m";
}