PDA

View Full Version : سوال: مشکل در تطبیق رمز با دیتابیس

ali_looloo
شنبه 23 خرداد 1394, 22:46 عصر
سلام . من 2فایل زیر رو نوشتم.اولی فرم ک اطلاعات میگیره و اطلاعاتو با مطابقت دادن توسط فایل دوم و با دیتابیس کار انجام میده ..
ولی متاسفانه هیچی نمایش داده نمیشه و نمیدونم کجا مشکل داره

<?php$usr=$_POST['usr'];$pass=$_POST['pass'];
if(!empty($usr) && !empty($pass)) { $name=$usr; $password=$pass; include("conntodb.php"); if ($passwd_status==TRUE) { echo "correct password!"; } else { echo "incorrect password :( "; }}

else { echo '<html><form method="POST" action="new.php"><input type="text" name="usr"><input type="text" name="pass"><input type="submit"></form></html>'; }

?>

فایل conntodb :

<?php
if ($conn=mysqli_connect('localhost','root','toor','T EST')) { echo 'Connected to Database Successfully!'."<br><br>"; if ($query=mysqli_query($conn,"select password from TS WHERE name='$name'") && (($query_Result=mysqli_fetch_assoc($query))=='$pas sword') { $passwd_status=TRUE; mysqli_close($conn); } else { $passwd_status=FALSE; mysqli_close($conn); }else { die("can not connect to MySQL: ".mysqli_error);}

?>

pbm_soy
یک شنبه 24 خرداد 1394, 02:08 صبح
نمیشه اینجوری دقیق گفت! برنامه را باید trace کنی و خط به خط باید اجرا کنی یک راه ساده trace کردن بدون اینکه از امکانات محیط برنامه نویسی استفاده کنی میتوانی به روش زیر کار انجام دهی

پیشنهاد میدم برنامه ات را مرحله به مرحله تست کنی (trace) با گذاشتن echo های مختلف در جاهای مختلف برنامه تا ببینی واقعا کنترل اجرای برنامه به آن محلها میرسد و آنجا اجرا میشود یا خیر؟!

مثلا در فایل اولت داخل دستور if و قبل از دستور include یک echo "before include" بذار و بعداز دستور include هم یک echo دیگر بذار اینجوری میفهمی اون فایل اینکلود شاده کامل اجرا میشه یا نه و کنترل اجرا به فایل اولی برمیگردد یا نه؟ اگر echo دوم نمایش داده نشود میفهمی که فایل دومت ایراد داردو یا اجرا در آن قطع شده است!

به همین ترتیب در جاهای دیگر برنامه ات هم echo بذار و چک کن حتی میتوانی در فایل دوم مقدار $passwd_status را نمایش دهی در جاهای مختلف مثلا در فایل اول قبل و بعد از include و در فایل دوم در ابتدای فایل و حتی در انتهای فایل دوم

ali_looloo
یک شنبه 24 خرداد 1394, 09:28 صبح
چک کردم .. از اولش هم تا چک کردن یوزر درست بود ولی مرحله دوم که پسورد رو خواستم دخالت بدم اینجوری میشه ..
راه بهتری هست برا همچین کاری ؟؟ من اینو همینجوری از خودم دراوردم !