PDA

View Full Version : سوال: دریافت اطلاعات از MySql و قرار دادن برو روی فیلد هایش در PHP

Mt.Shadow
یک شنبه 24 خرداد 1394, 08:35 صبح
سلام به همه ی استاتید طراحی وب.
یه سوال ساده داشتم. در حال نوشتن یه برنامه فروشگاه هستم زیاد بزرگ نیس در حد دانشجوییه، برای ویرایش اطلاعات یک کالا میخوام
بعد از اینکه مدیر کد کالا رو وارد کرد و دکمه ی جستجو رو زد اگه اون کالا تو پایگاه داده ی ما بود بقیه فیلداش رو بیاد تو text هایی که تو صفحه قرار دادیم وارد کنه.
132231
در کل 3 تا متغیر قراره از بانک خونده بشه و بیاد تو این فیلدا
یکمی سرچ کردم گویا باید با Ajax اینکارو بکنم
ممنون میشم کمکم کنید.

Hamed Beyranvand
یک شنبه 24 خرداد 1394, 09:09 صبح
خب دیگه جواب این سوال همین ajax.
یه رویداد textchange برای کد کالا تعریف کن بعدم با دستور تابع ajax جواب رو fetch کن.
اینم یه لینک نمونه ajax (http://stackoverflow.com/questions/16707648/using-jquery-ajax-to-retrieve-data-from-mysql)

Mt.Shadow
یک شنبه 24 خرداد 1394, 11:06 صبح
خب دیگه جواب این سوال همین ajax.
یه رویداد textchange برای کد کالا تعریف کن بعدم با دستور تابع ajax جواب رو fetch کن.
اینم یه لینک نمونه ajax (http://stackoverflow.com/questions/16707648/using-jquery-ajax-to-retrieve-data-from-mysql)

ممنون بابت لینک ولی این برای نمایش اطلاعات هست من میخوام داخل فیلدام قرار بگیره. فیلدای از قبل ساخته شده که فعلا غیر فعال هستند.
چون وقتی اطلاعات از بانک خونده میشه همش با همه و تفکیکشون سخته.
و نکته دیگه اینکه، تو این مثال چیزی به سرور ارسال نمیشه.
من میخوام کد کالا به سرور ارسال بشه و اطلاعاتش دریافت بشه.

H:Shojaei
یک شنبه 24 خرداد 1394, 12:12 عصر
شما وقتی اطلاعات رو توی صفحه php نمایش میدین میره داخل متغیری که به عنوان پارامتر در قسمت success از تابع ajax گذاشتید...
حالا اگر dataType تابع ایجکس برابر با json باشه و شما تو صفحه php که اون سطر رو میگیرید و آرایه بهتون میده به صورت json کدش کنید (json-encode($array)) داخل اون متغیر قسمت success یه آرایه بهتون تحویل میده که میتونید با ایندکسهاش صداش بزنید...
و این که چیزی مثل id تو مثال فرستاده نشده هم سادس فقط باید یک خط به این صورت به پارامتر های خود تابع ایجکس اضافه کنید:
dataType:'json',
...
data:{name:value,id:myInputRowId},
...

Mt.Shadow
یک شنبه 24 خرداد 1394, 18:15 عصر
شما وقتی اطلاعات رو توی صفحه php نمایش میدین میره داخل متغیری که به عنوان پارامتر در قسمت success از تابع ajax گذاشتید...
حالا اگر dataType تابع ایجکس برابر با json باشه و شما تو صفحه php که اون سطر رو میگیرید و آرایه بهتون میده به صورت json کدش کنید (json-encode($array)) داخل اون متغیر قسمت success یه آرایه بهتون تحویل میده که میتونید با ایندکسهاش صداش بزنید...
و این که چیزی مثل id تو مثال فرستاده نشده هم سادس فقط باید یک خط به این صورت به پارامتر های خود تابع ایجکس اضافه کنید:
dataType:'json',
...
data:{name:value,id:myInputRowId},
...

هرکاری کردم نتونستم، با این توضیحات انجام بدم.
ممنون میشم یه مثال واضح تر بزنید.