PDA

View Full Version : مبتدی: معادل picture box در WPF

mahlake
یک شنبه 24 خرداد 1394, 09:15 صبح
با سلام خدمت دوستان و مهندسان عزیز من میخوام در محیط WPF یک پیکچر باکس بزارم اما اصلا چنین کنترلی در تولباکسم نیست میخواستم بدونم که آیا در WPF اسمش فرق داره یا که مشکل از کوجاست؟

Mori Bone
یک شنبه 24 خرداد 1394, 10:46 صبح
برای نشون دادن عکس باید از کنترل image استفاده کنید

mahlake
یک شنبه 24 خرداد 1394, 11:46 صبح
برای نشون دادن عکس باید از کنترل image استفاده کنید

خوب آخه من میخوام روش بنویسم وبا نوشته ها عکس رو سیو کنم... پیکچر باکس نباشه به مشکل نمیخوره؟ یا نوع کد نویسی تغییر نمیکنه؟

mahlake
یک شنبه 24 خرداد 1394, 12:21 عصر
یه سوال: چون عکس مورد نظر از سایز صفحه ام بزرگتره میخوام بزارمش داخل یک پنل که براش اسکرول تعریف کنم اما خوب wpf چندین مدل پنل داره من نمیدونم که کدوم رو بزارم و چطور برای اون پنل سکرول تعریف کنم...

mohammad2o0
شنبه 30 خرداد 1394, 02:26 صبح
من یه ویدیو دیدم برا عکس اسکورل بزاریم. اما دقیق یادم نی مال wpf بود یا سی شارپ بزار برم ببینم بعد میگم اما تا اون موقع ببین از richtextbox خاصیت بکگراندش نمیشه استفاده کنی عکستا بزاری. بعد خاصیت read only را فعال کن . کروس هم عوض کن.

elec60
شنبه 30 خرداد 1394, 12:13 عصر
یه سوال: چون عکس مورد نظر از سایز صفحه ام بزرگتره میخوام بزارمش داخل یک پنل که براش اسکرول تعریف کنم اما خوب wpf چندین مدل پنل داره من نمیدونم که کدوم رو بزارم و چطور برای اون پنل سکرول تعریف کنم...

StackPanel انتخاب کن و Background رو عکس بزار و خود StackPanel رو بزار داخل ScrollViewer

elec60
شنبه 30 خرداد 1394, 12:14 عصر
اما دقیق یادم نی مال wpf بود یا سی شارپ.

بايد بگی مال wpf بود یا Windows Form نه سی شارپ!

زهرادلدوز
چهارشنبه 10 آبان 1396, 10:40 صبح
سلام من نمیدونم چطور باید سوال بپرسم به خاطر همین همینجا پرسیدم راستش من میخوام یه برنامه برای بایگانی نامه بنویسم
اول باید نامه رو اسکن کنم و بعد دریک کنترل image نشون بدم
برای این کار یک قطعه کد از همین سایت دانلود کردم و نوشتم متاسفانه چون من اسکنر ندارم نمیتونم امتحانش کنم اسکنر مجازی هم که گذاشته بوید هم دانلود کردم ولی نصب نشد
دوم اینکه میخوام عکس ها از کنترل image در پایگاه داده ذخیره شه برای این کار باید عکس ها رو تویه bitmap ذخیره کنم اما نمیدونم چطور این کارو کنم اگر بخوام توی winform انجامش بدم میتونم از این کد استفاده کنم
Bitmap bmp =Bitmap(picturebox1.image);
اما من دارم برنامه مو توی wpf مینویسم
لطفا کمکم کنید
چطور باید تصویر از کنترل image دریافت کنه و در Bitmap ذخیره کنه