PDA

View Full Version : سوال: تبدیل رشته به عدد در پایگاه داده Access با برنامه نویسی سی شارپ

eslamzadeh
یک شنبه 24 خرداد 1394, 12:00 عصر
سلام دوستان من یه پایگاه داده اکسس دارم که فیلد آی دیش از نوع نامبر و فیلد سایزش Replication ID هست و سی شارپ این نوع رو Guid میشناسه و تنها مدلی که من دیدم برای تبدیل رشته به این نوع عدد کد زیر هست

Guid.Parse(txtCode.Text);

دستور کانورت guid نداره برای همین به این شکل نوشتم ولی موقع ثبت این خطا رو میده!!!

See the end of this message for details on invoking
just-in-time (JIT) debugging instead of this dialog box.

************** Exception Text **************
System.FormatException: Guid should contain 32 digits with 4 dashes (xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx).
at System.Guid.GuidResult.SetFailure(ParseFailureKind failure, String failureMessageID, Object failureMessageFormatArgument, String failureArgumentName, Exception innerException)
at System.Guid.TryParseGuidWithNoStyle(String guidString, GuidResult& result)
at System.Guid.TryParseGuid(String g, GuidStyles flags, GuidResult& result)
at System.Guid.Parse(String input)
at Zarrin_hesab.FrmForoushBargasht.button7_Click(Obje ct sender, EventArgs e) in c:\Users\FrmForoushBargasht.cs:line 176
at System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventAr gs mevent)
at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

لطفا اگه میشه یه راهنمایی کوچی بکنید ببینم چجوری میشه این مشکل رو حل کرد!!!

eslamzadeh
یک شنبه 24 خرداد 1394, 23:17 عصر
دوستان کسی میتونه راهنماییم کنه؟

eslamzadeh
دوشنبه 25 خرداد 1394, 08:44 صبح
یعنی تو این انجمن به این بزرگی کسی نیست بلد باشه این سوال رو جواب بده؟

Mahmoud Zaad
دوشنبه 25 خرداد 1394, 09:09 صبح
سلام
دقیقاً توضیح ندادید ولی میگه guid دارای 4 تا خط فاصله هست و نوعی که شما تو دیتابیس انتخاب کردید عدد هست، خب خطا داده، اگه میخواید guidی که تو نرم افزار تولید شده رو تو دیتابیس ذخیره کنید می تونید با متد Replace خط فاصله ها رو حذف کنید: textBox1.Text.Replace("-", ""); (اینم در صورتی هست که تعداد کاراکترهای Guid تو فیلد دیتابیس جا بشه)
در غیر اینصورت بیشتر توضیح بدید.

eslamzadeh
دوشنبه 25 خرداد 1394, 19:19 عصر
سلام
دقیقاً توضیح ندادید ولی میگه guid دارای 4 تا خط فاصله هست و نوعی که شما تو دیتابیس انتخاب کردید عدد هست، خب خطا داده، اگه میخواید guidی که تو نرم افزار تولید شده رو تو دیتابیس ذخیره کنید می تونید با متد Replace خط فاصله ها رو حذف کنید: textBox1.Text.Replace("-", ""); (اینم در صورتی هست که تعداد کاراکترهای Guid تو فیلد دیتابیس جا بشه)
در غیر اینصورت بیشتر توضیح بدید.
ممنون مبدل خاصی رو پیدا نکردم مجبور شدم guid رو بصورت رندم بسازم و به برنامه بدم