PDA

View Full Version : بازی سازی

مرد مباح
چهارشنبه 11 مرداد 1385, 12:25 عصر
دوستان.
در این بخش تا حالا کسی بازی با دلفی ساخته؟
چه با OpenGL و چه با DirectX.

یک تیم بازی سازی تشکیل دادم که همه با دلفی کار میکنن.
می خواستم ببینم اینجا کسی هست که بخواد با ما کار کنه که برنامه و بازی نهایی قویتر بشه یا نه؟

مرد مباح
پنج شنبه 12 مرداد 1385, 09:58 صبح
یعنی اینجا نه کسی تا حالا با دلفی بازی ساخته و نه دوست داره بسازه؟
چقدر عجیبه.
حتی دوستان حال نگاه کردن به این موضوع رو هم ندارن.

Mahyaa
پنج شنبه 12 مرداد 1385, 10:28 صبح
سلام :لبخند:
پیشنهاد میکنم که شما راجع به کاری که میخواهید انجام بدید و طرحتون بیشتر توضیح بدید . وقتی شما طرحی دارید که در موردش فکر کردید با مطرح کردنش به صورت یک پروژه (ذکر کردن مشخصات و هدف و ...) حتما تیجه بهتری میگیرید .

پ . ن : من خودم به این موضوع علاقه مند هستم.

در ضمن در این سایت یک بخش طراحی بازی های کامپیوتری (http://www.barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=28) هم داریم . بعضی بچه ها یک کارایی اونجا کردند . (البته فکرکنم با C )

موفق باشید .
اندکی ویرایش
امضاء mzjahromi

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 12 مرداد 1385, 17:10 عصر
من خودم عاشق بازی نویسی ( اون هم با دلفی ) هستم، ولی باید بدونی که بازی نویسی یکی از مشکل ترین نوع های برنامه نویسی و کمترین سوددهی ( در ایران ) است. برای همین کمتر کسی رغبت می کنه بازی بنویسه :(

مرد مباح
جمعه 13 مرداد 1385, 18:28 عصر
دوستان من الان دنبال پول نیستم و دارم با 4 تا برنامه نویس کار میکنم که اونا هم برای عشقشون بازی سازی میکنن.
همه دلفی کاریم و تقریبا بازیمون داره تموم میشه.
ما با DirectX کار کردیم. این بازی که الان ساختیم در سبک GTA2 است و تقریبا 70 % تموم شده. لطفا قبل از اینکه تموم بشه اعلام همکاری کنید.
چون این بازی فقط برای تیم ما جنبه هماهنگی اعضا و شناخت رو داره و بعدش کار بزرگی میخوایم یکنیم.

منتظر پاسخ شما دوستان هستم.
البته باید ذکر کنم که اگه خیلی هم روی DirectX تسلط ندارید مهم نیست. توی تیم یاد میگیرین ولی ما ذهنهای خلاق و الگوریتم سازای خوبی می خوایم.

Delphi Skyline
جمعه 13 مرداد 1385, 22:09 عصر
با سلام . من خودم چند ماه پیش تو کاره ساخت یه بازی مثله اینا بودم (از بالا و تقریبا استراتژیک) اینا زیاد سخت نیستند . کما اینکه برای ساخت بازی ای مثل جی تی آ 2 میشه از همون Image خودمون هم استفاده کرد بدون OpenGL و DirectX . اما در کل به شما تبریک می گم . به هر حال موفق باشید .

mzjahromi
شنبه 14 مرداد 1385, 07:21 صبح
در این بخش تا حالا کسی بازی با دلفی ساخته؟
چه با OpenGL و چه با DirectX.

در این دو مورد قبلا یه بحثهائی شده .
این دو موضوع رو جستجو کنید

مرد مباح
شنبه 14 مرداد 1385, 12:24 عصر
با سلام . من خودم چند ماه پیش تو کاره ساخت یه بازی مثله اینا بودم (از بالا و تقریبا استراتژیک) اینا زیاد سخت نیستند . کما اینکه برای ساخت بازی ای مثل جی تی آ 2 میشه از همون Image خودمون هم استفاده کرد بدون OpenGL و DirectX . اما در کل به شما تبریک می گم . به هر حال موفق باشید .

رفیق.
بازی سازی به این سادگی که شما میفرمایید نیست.
درسته کعه شاید از Image هم بشه استفاده کرد ولی توی حجم زیاد باعث کندی شدید حرکت میشه.

ثانیا GTA2 با اون حجم نقشه بزرگی که داره به هیچ وجه نمیتونین از Image استفاده کنین چون رم کامپیوتر پر میشه و دیگه نمیشه بازی رو ادامه داد.
یک بار امتحان کنید.
همیشه شگردها هستند که یک بازی رو قشنگ و سریع میکنه.

ممنون دوست عزیز که راهنمایی درباره OpenGL و DirectX فرمودین.
خوشحال میشم که اگه لینکش رو اینجا بزارین .
البته فعلا که با مشکل خاصی برنخوردیم و ظاهرا اعضای تیم تسلط روی DirectX رو دارند.
ولی بازم خوشحال میشم که بیشتر بدونم.

کسی پایه همکاری نبود؟

مرد مباح
یک شنبه 15 مرداد 1385, 11:11 صبح
همکار میخوایم.
یکی نگاه کنه.

چرا اینجا این جوریه؟
همه فقط سوال میزان و جواب نمیدن.
حداقل اگه کسی فکر میکنه که اینجا کسی برای همکاری نمیاد به من بگه تا اینقدر اینجا نیام.

valipour1986
شنبه 21 بهمن 1385, 08:45 صبح
نسخه جدید DirectX - فوریه 2007 رو از لینک زیر دانلود کنید :
http://valipour.blogfa.com/post-38.aspx