PDA

View Full Version : برنامه نویسی اندروید از صفر صفر !

meisam2m2p
دوشنبه 25 خرداد 1394, 02:02 صبح
سلام دوستان

میدونم تاپیک تکراریه ولی هر چی گشتم به چیز درست و حسابی پیدا نکردم و مجبور شدم تاپیک جدید بزنم...

همین چند روز پیش کنکورمو دادم و الان میخوام شروع کنم به یادگیری برنامه نویسی ... در کل خیلی علاقه دارم ولی تا حالا وقت نکردم دنبالش برم ... در مورد کلاس هم بگم اصلا نمیتونم برم چون حتی توی استانمون هم یه کلاس درست و حسابی نیست...

در مورد اطلاعات خودم بگم قبلا یخورده طراحی وب و css کار کردم ولی بهتره بگم صفر صفرم...

الان من که میخوام از پایه و از مبتدی مبتدی شروع کنم چه کتابی یا سایت یا ... رو برا آموزش پیشنهاد میدید؟!

خیلی ممنون

ali_72
دوشنبه 25 خرداد 1394, 07:24 صبح
سلام
اندروید استادیو اول نصب کن
از خود andriod developer برای شروع یادگیری استفاده کن

tux-world
دوشنبه 25 خرداد 1394, 08:06 صبح
این تاپیک تکراری هستش. حیف این تالار مدیر نداره تذکر بدیم اینا رو پاک کنه به کاربرای خاطی اخطار بده. دوست عزیز گوگل برای این مواقعه !!

Pam.goudarzi
دوشنبه 25 خرداد 1394, 10:35 صبح
من به شما پیشنهاد می کنم از وبسایت esfandune.ir شروع کنی. منم از اون جا شروع کردم

malloc
دوشنبه 25 خرداد 1394, 13:58 عصر
این تاپیک تکراری هستش. حیف این تالار مدیر نداره تذکر بدیم اینا رو پاک کنه به کاربرای خاطی اخطار بده. دوست عزیز گوگل برای این مواقعه !!

پس اگه شما نظرت اینه گوگل واسه همینه پیشنهاد مینکم کلا سایت برنامه نویس بسته بشه چون قطعا هر سوالی که اینجا پرسیده میشه معادل فارسی یا انگلیسیش هست .... درسته شما بالایی اما فکر ما پایینیا هم باش که سوالات سطح پایینمونو اینجا بهتر جواب میگیریم .....

tux-world
دوشنبه 25 خرداد 1394, 14:58 عصر
پس اگه شما نظرت اینه گوگل واسه همینه پیشنهاد مینکم کلا سایت برنامه نویس بسته بشه چون قطعا هر سوالی که اینجا پرسیده میشه معادل فارسی یا انگلیسیش هست .... درسته شما بالایی اما فکر ما پایینیا هم باش که سوالات سطح پایینمونو اینجا بهتر جواب میگیریم .....

ربطی نداره دوست عزیز. خیلی از سوالات شما تکراری هستش و برای این مورد میلیون ها بار تاپیک زده شده یعنی شما جزو یکی از این میلیون ها نفر نیستید که این مورد براتون ابهام داره؟ واقع بین باشید اگه بخوایید برای هر چیزی دلیلی بیارید که مورد من فرق میکنه که الان اینترنت باید ترکیده باشه. اگر به فکر پایینی ها نبودم الان بدون هیچ انتظار و چشم داشتی اینجا نمیومدم و دوستان رو راهنمایی نمیکردم.:لبخندساده:
طرح سوال دوستان خیلی اشتباهه و باید سوال درست، بجا و در بازه زمانی خودش و مربوط به خودش و ذکر دقیق مشکل همراه با کد در صورت امکان باید باشه :چشمک:

meisam2m2p
دوشنبه 25 خرداد 1394, 15:02 عصر
ربطی نداره دوست عزیز. خیلی از سوالات شما تکراری هستش و برای این مورد میلیون ها بار تاپیک زده شده یعنی شما جزو یکی از این میلیون ها نفر نیستید که این مورد براتون ابهام داره؟ واقع بین باشید اگه بخوایید برای هر چیزی دلیلی بیارید که مورد من فرق میکنه که الان اینترنت باید ترکیده باشه. اگر به فکر پایینی ها نبودم الان بدون هیچ انتظار و چشم داشتی اینجا نمیومدم و دوستان رو راهنمایی نمیکردم.:لبخندساده:
طرح سوال دوستان خیلی اشتباهه و باید سوال درست، بجا و در بازه زمانی خودش و مربوط به خودش و ذکر دقیق مشکل همراه با کد در صورت امکان باید باشه :چشمک:

داداشم والا من خیلی سرچ کردم ولی یه چیز درست و حسابی پیدا نکردم... تاپیکهای مشابه رو دیدم ولی چیزی که من میخواستم نبود...

meisam2m2p
دوشنبه 25 خرداد 1394, 16:21 عصر
سلام
اندروید استادیو اول نصب کن
از خود andriod developer برای شروع یادگیری استفاده کن
زبانم زیاد قوی نیست... میتونه کمک کنه؟!

من به شما پیشنهاد می کنم از وبسایت esfandune.ir شروع کنی. منم از اون جا شروع کردم

شما خودتون هیچ پیش زمینه ای نداشتین و از همون اول از همین سایت استفاده کردید؟

malloc
دوشنبه 25 خرداد 1394, 16:22 عصر

یعنی شما میگی دوستان دیگه که راهنمایی میکنن حقوق دریافت میکنن که شما میگی بدون چشم داشت ؟؟؟
من با این موضوع که تاپیک بالفعل نباید تکراری باشه مشکلی ندارم اما خوب خیلی وقتها جوابی که تو اینترنت هست اونی که تو میخوای نیست یا کسی هست که نمیتونه منابع خارجی و پیگیری کنه و معادل فارسی هم کمکش نکرده اومده اینجا سوال میپرسه .... مثل همون سوالی که من پرسیدم و شما فقط گفتی تکراری .... بهتره وقتی نمیتونی جوابی بدی نگی تکراری . چون دردی رو دوا نمیکنه .

اینجا یه محیطی هست که همه برنامه نویسای مبتدی (مثل خودم) تا حرفه ای (مثل شما) میان سوال میپرسن و اگه هم تونستن واسه پخش دانششون و ذکات دانششون راه حل میدن به دوستان....

ضمنا با متن اینترنت نمیترکه

tux-world
دوشنبه 25 خرداد 1394, 16:27 عصر
بهتره وقتی نمیتونی جوابی بدی نگی تکراری . چون دردی رو دوا نمیکنه . عزیزم. ببین من تخصصم اندروید و تحت وب. چند ساله دارم رو این دو سکو کد نویسی میکنم. سوالای تکراری بی محتوا و نا مفهموم رو بلی جواب نمیدم. :چشمک:

Raminab
دوشنبه 25 خرداد 1394, 18:54 عصر

سلام دوست عزیز . این ی قانونه که نباید برای مطالب تکراری تاپیک جدید باز کرد (حتی میتونید قوانین stack overflow رو هم مطالعه کنید)

malloc
دوشنبه 25 خرداد 1394, 20:19 عصر
سلام دوست عزیز . این ی قانونه که نباید برای مطالب تکراری تاپیک جدید باز کرد (حتی میتونید قوانین stack overflow رو هم مطالعه کنید)

شما یه تاپیک نام ببر که تکراری نباشه .... جان من یدونه نام ببر

عزیزم. ببین من تخصصم اندروید و تحت وب. چند ساله دارم رو این دو سکو کد نویسی میکنم. سوالای تکراری بی محتوا و نا مفهموم رو بلی جواب نمیدم. :چشمک:

شما کلا هم جوای ندی اتفاقی نمیافته ... منتی سر کسی نذار

majid_7
دوشنبه 25 خرداد 1394, 20:22 عصر

دوست عزیز یه سرچ ساده توی همین سایت جواب میداد به سوال
اولین چیزی که میاره شروع آندروید برای مبتدیان هست!!!
تمام

malloc
دوشنبه 25 خرداد 1394, 20:49 عصر
دوست عزیز یه سرچ ساده توی همین سایت جواب میداد به سوال
اولین چیزی که میاره شروع آندروید برای مبتدیان هست!!!
تمام

رفیق من شما که متن منو نقل قول میکنی به نشانه اعتراضت چرا جواب این سوالمو نمیدید .... الان من 5-6 صفحه بالای پستهای اندروید و دیدم .... خوب همشون تو اینترنت هستن .... بعد رفتم 5-6 صفحه اول بخش asp رو هم دیدم که اونم همش تو اینترنت هست ..... حالا شمایی که ذره ای برنامه نویسی بلدید و یکم پست گذاشتید میایید اینجا و میگید پست تکراری نذار.... میخوایید رصد کنم پستهاتونو و ببینم چقدرشو تکراری گذاشتید ؟؟؟

هیچوقت مغرور نشید. درسته یسری رول و قوانین هست اما روی صحبت من با آقای tux-world (http://barnamenevis.org/member.php?17548-tux-world) هست که کلا فقط بلد بگه تکراریه

tux-world
سه شنبه 26 خرداد 1394, 08:39 صبح
هیچوقت مغرور نشید. درسته یسری رول و قوانین هست اما روی صحبت من با آقای tux-world (http://barnamenevis.org/member.php?17548-tux-world) هست که کلا فقط بلد بگه تکراریه
لطفا با سند صحبت کنید و لینکهایی رو که ادعا میکنید همینجا بزارید تا عموم ببینن و ثابت بشه حق با شماست. منتظرم :لبخندساده:

malloc
سه شنبه 26 خرداد 1394, 08:48 صبح
لطفا با سند صحبت کنید و لینکهایی رو که ادعا میکنید همینجا بزارید تا عموم ببینن و ثابت بشه حق با شماست. منتظرم :لبخندساده:

http://barnamenevis.org/showthread.php?498507-%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%B7%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88%D9%82%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%87%D8%B3%D8%AA

اینم لینکی که من خودم گذاشتم و شما گفتی تکراریه ... درست هم بود تکراری بود اما میبینید که سر یه اشتباهی من به جواب نمیرسیدم که در نهایت لطف دوستمون شامل حال من شد و فهمیدم ایرادم از کجاست ... در صورتی که هرچقدر هم توی اینترنت دنبال سمپل و نمونه میگشتم به اون نکته نمیرسیدم

tux-world
سه شنبه 26 خرداد 1394, 09:32 صبح
بلی درسته. اشتباه از سمت شماست. دیدن که بی ربط نگفتم تکراریه. اگه شما تکراری ها رو مطالعه میکردید درست و با مفهموم خوب تاپیک میزدید سریعتر به جواب میرسیدید. همونطور که گفتم دوستان موقع تاپیک زدن چیزی که تو ذهنشون هستش مینویسن و به این دقت نمیکنن که ما هم علم غیب نداریم تاپیک باید درست و قشنگ ایجاد بشه.

malloc
سه شنبه 26 خرداد 1394, 09:47 صبح
باشه تو خوبی

hosseinaryai
سه شنبه 26 خرداد 1394, 12:59 عصر
من همیشه گفتم تا وقتی میشه با مشت و لگد به نتیجه رسید بحث منطقی چرا ؟!!! :لبخند:

اما در مورد بحث پیش اومده ، خب اینکه دوست عزیزمون آقای tux-world (http://barnamenevis.org/member.php?17548-tux-world) گاهی وقتا با جواباش حرص ادمو در میاره که کلن انکار ناپذیره :لبخند: .. ولی خدائیش نباید از حق هم گذشت ، واسه خود من بعضی از جواباشون واقعن مشکل گشا بودن و همچنین بعضی وقتا که گفته تکراریه و اینا ، بازم حق باهاش بود .. اما چیزی که هست ، بالاخره اون شخصی که یه تایپیک می زنه دنبال جوابه ، به نظر من بهتره جوابش (هر چند تکراری) داده بشه و بعد راهنمایی بشه که آقای فلونی با سرچ کردن توی همین سایت هم می تونی به جوابت برسی و یا لینک تایپیک های مشابه براش گذاشته بشه ..
خب بالاخره باید در نظر گرفت ، اونی که اومده تایپیک زده مسلمن سرچ کرده و به جواب و نتیجه ی دلخواه نرسیده که اومده اینجا پرسیده ..(البته در مورد همین تایپیک خاصی که توش هستیم بعید می دونم به چیزی برنخورده باشه توی گوگل .. و ضمنن توی همین انجمن اون بالا قسمت اعلان ها یه بخش کاملن مجزا به نام "شروع برنامه نویسی برای مبتدیان" وجود داره)..

خلاصه اینکه دوستان شلنگ و دسته بیل هست ، تعارف نکنین :لبخند:

tux-world
سه شنبه 26 خرداد 1394, 13:57 عصر
مشکل عمده ما هم همینه. ببینید وقتی که میخوایید تاپیک بزنیم و میگیم سرچ کردیم بهتره لینک موضوعاتی که توشون گشتیم رو هم ذکر کنیم و بگیم این موارد مطالعه شد ضمن اینکه بهتره قشنگ توضیح داده بشه سوال. طرف اومده گفته این کد من خطا میده چرا؟ هزار خط گذاشته انتظار داره که ما تشخیص بدیم و کامپایل کنیم تو ذهنمون.
تو فروم به سوالهای قشنگ با توضیحات خوب و کامل جواب کوتاه جواب میدن. اینطوری همه میفهمن مشکل اون دوستمون واقعا چیه نیاز به دائما پرسیدن نیست. تاپیک باید قشنگ. کامل همراه با لینک هایی که مطالعه شده + کد نوشته شده + خطا + خروجی + شرایطی که داره تو برنامه لحاظ میکنه باشه. اینطوری آدم حوصلش میکشه لذت میبره از جواب دادن. نه اینکه یه سوال بپرسه همه در به در بگردن ببینن مشکل چیه.

ما هم هر کاری از دستمون بیاد میکنیم. کسی دریغ نمیکنه :لبخندساده:

r4hgozar
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 14:21 عصر
سلام.
من این تاپیک رو پیدا کردم. نخواستم تاپیک جدیدی بزنم.
سوالم هم اینه که:
من برنامه نویس حرفه ای دات نت هستم . کاملا با c# و زبان شی گرایی آشنایی دارم. و پروژه هام رو با asp mvc میزنم.
سوالم اینه که آیا برای اینکه اصولی اندروید رو یاد بگیرم بهتره اینه که اول java بخونم؟ چون جاوا بسیار شبیه c#.
ممنون میشم دوستان جواب بدن.
موفق باشید

majid_7
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 11:01 صبح
دوست من یه بار بالا جواب دادیم به سوالتون.
اگه یه باردیگه بگم به تاپیک مبتدیان رجوع کنید کتکه رو خوردم !!!
مثلا ملت اهل مطالعه ن و اینجام خودشون رو با فرهنگ نشون میدن!

(راستی تا یادم نرفته) بفرمایبد تاپیکای تکراری منو دربیارید.
منتظرم

gjmkdyttyhujk
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 13:40 عصر
سلام.
من این تاپیک رو پیدا کردم. نخواستم تاپیک جدیدی بزنم.
سوالم هم اینه که:
من برنامه نویس حرفه ای دات نت هستم . کاملا با C#‎ و زبان شی گرایی آشنایی دارم. و پروژه هام رو با asp mvc میزنم.
سوالم اینه که آیا برای اینکه اصولی اندروید رو یاد بگیرم بهتره اینه که اول java بخونم؟ چون جاوا بسیار شبیه C#‎.
ممنون میشم دوستان جواب بدن.
موفق باشید

سی شارپ و جاوا که سینتکس هاشون شبیه هم هست ولی توی جاوا برای آندروید کلاس هایی هست که باید باهاش روبرو بشید تا یاد بگیرید. شما به نظر من با مثال ها شروع کنید کارتون رو. چون یه زبانی رو قبلا بلدید. و در واقع قبلا تو حوزه برنامه نویسی بودید. من خودم برای یادگیری اندروید اوایل فقط می خواستم نحوه ران کردن برنامه hello world رو یاد بگیرم یا نحوه افزودن ابزارها به لایوت و مفاهیمی از این دست یا نحوه دسترسی به اونها. به نظرم برای شمایی که قبلا کار کردید یادگیری اصول اندروید کمتر از سه ماه طول خواهد کشید.

MehdiElexal
چهارشنبه 03 تیر 1394, 12:54 عصر
عزیزم. ببین من تخصصم اندروید و تحت وب. چند ساله دارم رو این دو سکو کد نویسی میکنم. سوالای تکراری بی محتوا و نا مفهموم رو بلی جواب نمیدم. :چشمک:
شما که مخالف تایپیک های ابتدایی هستی لطفا وقتی کمک نمیکنی پست های بی محتوا هم نده ، وقتی کمک به کسی نمیکنی اصلا دلیل نداره شما ریپلای بدی ، اگر مخالف پست ابتدایی هستی با این پست های آف وقت بقیه رو نگیر که من فلانم و بیسارم . هر چی هستی برای خودتی ، کسایی که میان اینجا طلب کمک دارن و حتما در حد خودشون سرچ زدن ، دنبال کسی نیستن که بیاد پست آف بده ، به نظر من تایپیک تکراری از آف پست خیلی بهتره !!!

ehsanh22
چهارشنبه 03 تیر 1394, 19:13 عصر
سلام دوستان

میدونم تاپیک تکراریه ولی هر چی گشتم به چیز درست و حسابی پیدا نکردم و مجبور شدم تاپیک جدید بزنم...

همین چند روز پیش کنکورمو دادم و الان میخوام شروع کنم به یادگیری برنامه نویسی ... در کل خیلی علاقه دارم ولی تا حالا وقت نکردم دنبالش برم ... در مورد کلاس هم بگم اصلا نمیتونم برم چون حتی توی استانمون هم یه کلاس درست و حسابی نیست...

در مورد اطلاعات خودم بگم قبلا یخورده طراحی وب و css کار کردم ولی بهتره بگم صفر صفرم...

الان من که میخوام از پایه و از مبتدی مبتدی شروع کنم چه کتابی یا سایت یا ... رو برا آموزش پیشنهاد میدید؟!

خیلی ممنون

سلام من هم دقیقا پارسال این موقع مثل شما بودم صفر صفر ... ولی با یه منبع اموزشی شروع کردم که هیچ پیش نیازی هم نمیخواد .
براتون توی خصوصی ارسال کردم مطالعه کنید .

Aram0630
شنبه 08 آبان 1395, 16:47 عصر
دوستان به جای بحث های بی خود به فکر جواب دادن به دوستمون ؟آقا میثم باشین .
داداش گلم شما یه سرچ بکن توی اینترنت و یه سری سورس رایگان دانلود کن .
با اکلیپس یا آندروید ستودیو ایمپورت کن و سورس ها رو روی گوشیت تست کن .
بعد کدهاشون رو ببین تا بتونی درکشون کنی . وقتی کد رو بتونی درک کنی می تونی یاد بگیری .
بعد دنبال فیلم های آموزشی بگرد . از جاوا شروع کن و بعد فیلم های شرکت لیندا که با زیر نویس هست رو ببین .
امیدوارم کمک کرده باشم .