PDA

View Full Version : سوال: نحوه محاسبه موجودی کالا

rezayeman
دوشنبه 25 خرداد 1394, 11:10 صبح
با سلام

من میخوام گزارشی داشته باشم به صورت زیر

تاریخ روز ---- تولید روز ---- فروش روز ---- موجودی از روز قبل ----- موجودی امروز

موجودی از روز قبل چجوری میشه حساب کرد؟

لطفا نگین این سوال مربوط به این تالار نیست چون تو sql هم مطرح کردم اما اونجا جواب دهنده کمه سوال بی پاسخ می مونه

rezayeman
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 07:37 صبح
کسی از دوستان نتونست کمک کنه؟

salibsatan
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 09:10 صبح
اگر تو دیتا بیس ثبت کنید فروش تو چه روزی انجام شده، کل موجودی رو از فروش تا دیروز کم کنید.عدد مورد نظر موجودی دیروز هست(اگر درست منظورتون رو فهمیده باشم)
PS: وقتی کسی به سوالتون جواب نمیده اصولا دلیلش این هست که سوالتون رو متوجه نمیشه.لازمه که توضیحات بیشتری بدین.

hosseinbarnamenevis
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 11:13 صبح
البته بهترین راه اینه که شما یه جدول داشته باشین واسه نگه داشتن موجودی
زمانی که کالا میخرین بهش اضافه کنید
زمانی که میفروشین ازش کم کنید

واسه موجودی روز قبل هم همین موضوع بهتون کمک میکنه
یه جدول درست میکنید به شکلی که گفتین
اول موجودی کالا رو میخونین
بعد ذخیره میکنین تا از موجودی کم شه
بعد دوباره موجودی جدید رو میخونین

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 11:31 صبح
PS: وقتی کسی به سوالتون جواب نمیده اصولا دلیلش این هست که سوالتون رو متوجه نمیشه.لازمه که توضیحات بیشتری بدین.
همیشه اینطور نیست، در مورد سوال ایشون، اگه اصول بدست آوردن موجودی رو میخوان که باید برن کتابهای حسابداری و انبارداری رو بخونن یا برن فروم های حسابداری، پس کسی نمیاد اینجا این اصول رو توضیح بده.
اگر هم کد میخوان، که کسی نمیاد همینطوری اینجا کد آماده قرار بده، حالا اگه ایشون یه کدی قرار بدن و بگن ایرادش کجاست اونو میشه یه کاری کرد.
پس سوال ایشون مفهوم هست ولی بنده به دلایل بالا جواب ندادم.

ali_md110
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 14:10 عصر
من هم باMahmoud Zaad (http://barnamenevis.org/member.php?199295-Mahmoud-Zaad) موافقم ایشون فقط یک سطر خط نوشتند و تقاضای کمک کردند باید سوال واضح با توضیحات بهتری از برنامه باشه مثلا بگن چند تا جدول با این سند درگیر هست شمای اون رو بفرستند کدهاشون رو بفرستند
بعدش محاسبه موجودی کالا نیاز به فن حسابداری داره یکی باید اول روشهای موجودی کالا رو توضیح بده یا آدرس آموزشش توی همین سایت یا سایتهای دیگه تا بشه به ایشون کمک کرد