PDA

View Full Version : مبتدی: دات نت فرم وورک

sajaaaaad
دوشنبه 25 خرداد 1394, 15:20 عصر
با سلام و خسته نباشید، چندتا سوال داشتم.!
.
1- وقتی یک برنامه رو مثلاً با دات نت 4 طراحی میکنی، آیا روی سیستم مقصد که قراره برنامه اجرا بشه فقط و فقط نصب دات نت 4 کافیه یا نه نسخه های قبلشم باید نصب بشه؟

2- از کجا میشه فهمید چه نسخه هایی از دات نت روی یک سیستم نصبه.؟ مخصوصا توی اکس پی.؟

3- من یک برنامه تحت دات نت چهار نوشتم و توی کامپیوتر های مختلف تست کردم، یکی همون اول اجرای برنامه، ارور میده و کار نمی کنه.! یکی تا نصفه میره موقع اجرای یک قسمت خاص درست کار نمیکنه! یعنی هر کدوم یک جایی از برنامه به مشکل میخورن! ولی روی سیستم خودم که دارم کار میکنم بدون هیچ مشکلی برنامه اجرا میشه.! خودم سون دارم و روی اکس پی دارم اجراشون میکنم.!
.
آیا این مشکل از دات نته.!؟ یعنی امکان داره بعضی از فضای نام هایی که توی برنامه استفاده کردم، توی یک سیستم اجرا میشن و توی سیستم دیگه اجرا نمیشن.؟
.
با تشکر...
اگر توضیحات کاملی کلا در مورد دات نت بدین ممنون میشم که موقع برنامه نویسی اصلا باید چیارو در نظر گرفت.!؟ (در مورد دات نت) چکار کرد که توی کامپیوتر مقصد مشکلی بوجود نیاد! چون الان من اصلا نمیتونم بفهمم مشکل برنامم کجاس.!!! میگم هر سیستم یکجا ارور میده.! پس احتمالا برنامه من مشکل نداره.!

hsgpro
دوشنبه 25 خرداد 1394, 16:01 عصر
سلام

1-فقط نصب همون دات نت کافیه.
2-
3-همون اول اخطار بده معمولاً به دلیل نصب نبودن نسخه مورد نظر دات نت فریم ورک است اما اینکه ناقض اجرا میشه و بعضی کاربرد ها رو نداره باید Reference های استفاده شده برنامه رو Copy Local کنید اینطوری چند تا فایل DLL به برنامه تون اضافه میشه اما فرقش اینه که دیگه مطمئنید برنامه کامل و بدون نقص کار میکنه.

asman.abi
دوشنبه 25 خرداد 1394, 17:54 عصر
2. می تونی بری تو install program feature ببینی dot net نصب هست یا نه.
شما تصویری از خطا ها رو بذار شاید بشه کمکی کرد.

RmeXXXXXXXXX
دوشنبه 25 خرداد 1394, 19:56 عصر
C:\Windows\Microsoft.NET\Framework
آدرس نصب .Net Framewrok
به ازای هر ورژن یک پوشه وجود داره که شماره نسخه مربوطه هستش. مقاله کامل:
http://www.dotnettips.info/post/2110/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-clr-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85
شما با دات نت 4 هم میتونید برای ورژن مثلاً 3.5 هم کد بنویسید! به تنظیمات پروژه تون مراجعه فرمائید. و Target رو هر ورژنی که بذارید باید حداقلش روی سیستم هدف باشه.
دوست عزیز خطایی که باعث توقف یا عدم اجرا برنامه تون میشه رو بذارید... خیالتون راحت CLR اشکال اینچنینی نداره مسلماً از برنامه شماست...

SabaSabouhi
سه شنبه 26 خرداد 1394, 11:01 صبح
با سلام و خسته نباشید، چندتا سوال داشتم.!
.
1- وقتی یک برنامه رو مثلاً با دات نت 4 طراحی میکنی، آیا روی سیستم مقصد که قراره برنامه اجرا بشه فقط و فقط نصب دات نت 4 کافیه یا نه نسخه های قبلشم باید نصب بشه؟

2- از کجا میشه فهمید چه نسخه هایی از دات نت روی یک سیستم نصبه.؟ مخصوصا توی اکس پی.؟

3- من یک برنامه تحت دات نت چهار نوشتم و توی کامپیوتر های مختلف تست کردم، یکی همون اول اجرای برنامه، ارور میده و کار نمی کنه.! یکی تا نصفه میره موقع اجرای یک قسمت خاص درست کار نمیکنه! یعنی هر کدوم یک جایی از برنامه به مشکل میخورن! ولی روی سیستم خودم که دارم کار میکنم بدون هیچ مشکلی برنامه اجرا میشه.! خودم سون دارم و روی اکس پی دارم اجراشون میکنم.!
.
آیا این مشکل از دات نته.!؟ یعنی امکان داره بعضی از فضای نام هایی که توی برنامه استفاده کردم، توی یک سیستم اجرا میشن و توی سیستم دیگه اجرا نمیشن.؟
.
با تشکر...
اگر توضیحات کاملی کلا در مورد دات نت بدین ممنون میشم که موقع برنامه نویسی اصلا باید چیارو در نظر گرفت.!؟ (در مورد دات نت) چکار کرد که توی کامپیوتر مقصد مشکلی بوجود نیاد! چون الان من اصلا نمیتونم بفهمم مشکل برنامم کجاس.!!! میگم هر سیستم یکجا ارور میده.! پس احتمالا برنامه من مشکل نداره.!

سلام
روی ویندوز XP فقط تا نسخه‌ی 4.0 قابل نصب هست. یعنی اگه قراره برنامه‌ای که می‌نویسی روی XP کار کنه نباید نسخه‌ی DotNet مورد استفاده‌ی شما از 4.0 بیشتر باشه.

بقیه اقلام رو دوستان پاسخ دادن.

صبا صبوحی