PDA

View Full Version : کار با ckeditor(کمک لطفا)

hkhani
دوشنبه 25 خرداد 1394, 16:38 عصر
سلام دوستان
من ckeditor دانلود کردم و پوششو تو پروژم گذاشتم بعد به texterea،ادیتورمو ست کردم(اسم کلاسشو ckeditor گذاشتم) وقتی اجرا میگیرم نشون میده ولی تو کد وقتی میخام محتوی ادیتور رو بگیرم و تو دیتابیس ذخیره کنم نمیتونم اصلا تو کد ای دی texterea رو نمیشناسه.کسی میدونه مشکل از کجاست؟؟
این دو تا js ای که درگ کردم:
<script src="//cdn.ckeditor.com/4.4.7/full/ckeditor.js"></script>
<script src="../../ckeditor/ckeditor.js"></script>

اینم کد texterea:
<textarea cols="80" id="editor1" name="editor1" rows="10" class="ckeditor">
</textarea>

sange_sabur
دوشنبه 25 خرداد 1394, 17:19 عصر
اگه توی asp هست فایل ckeditor.dll رو به رفرنس اضافه کن بعد داخل toolbox به صورت ایتم انتخابش کن و درگش کن به صفحه asp.
بعد تو کلاینتهم برای کد ذخیره به صورت CKEditorControl1.Text; مقدار دهی کن فیلدی که میخای با مقادیر ادیتور پر بشه!

nahidmoh
دوشنبه 25 خرداد 1394, 18:07 عصر
به نظر من از ویرایشگر tinymce استفاده کن . همچین مشکلاتی نداره و مشابه کار کردن با یک textbox هست .
راهنما هم داره و کار کردن باهاش ساده تره
http://s6.picofile.com/d/f55d5140-98...mce_3_5_11.zip (http://s6.picofile.com/d/f55d5140-98b5-49b1-8881-efde465ace51/tinymce_3_5_11.zip)

malloc
دوشنبه 25 خرداد 1394, 20:21 عصر
سلام دوستان
من ckeditor دانلود کردم و پوششو تو پروژم گذاشتم بعد به texterea،ادیتورمو ست کردم(اسم کلاسشو ckeditor گذاشتم) وقتی اجرا میگیرم نشون میده ولی تو کد وقتی میخام محتوی ادیتور رو بگیرم و تو دیتابیس ذخیره کنم نمیتونم اصلا تو کد ای دی texterea رو نمیشناسه.کسی میدونه مشکل از کجاست؟؟
این دو تا js ای که درگ کردم:
<script src="//cdn.ckeditor.com/4.4.7/full/ckeditor.js"></script>
<script src="../../ckeditor/ckeditor.js"></script>

اینم کد texterea:
<textarea cols="80" id="editor1" name="editor1" rows="10" class="ckeditor">
</textarea>
رفیق شفیق من شما چه انتظاراتی داریا ؟؟؟؟

خوب تکست باکستو سمت سروری بزار که بتونی بهش دسترسی پیدا کنی و دخیره کنی .... بجای textarea از TextBox خود asp استفاده کن و کلاس ckeditor رو بهش بده ....

hkhani
دوشنبه 25 خرداد 1394, 22:35 عصر
رفیق شفیق من شما چه انتظاراتی داریا ؟؟؟؟

خوب تکست باکستو سمت سروری بزار که بتونی بهش دسترسی پیدا کنی و دخیره کنی .... بجای textarea از TextBox خود asp استفاده کن و کلاس ckeditor رو بهش بده ....

تست کردم این کارو دوستم ولی وقتی با textbox میزنم اصلا ادیتورمو نشون نمیده این مشکلم هس

malloc
دوشنبه 25 خرداد 1394, 22:40 عصر
من بشکل زیر استفاده کردم و جواب میده ... ولی باید حواست باشه که جی کووری به صفحه اتچ شده باشه و آدرسش درست باشه

<script type="text/javascript" src="ckeditor/config.js"></script>
<script type="text/javascript" src="ckeditor/ckeditor.js"></script>

<asp:TextBox ID="tbxBody" runat="server" CssClass="ckeditor" Width="95%" Height="50px" TextMode="MultiLine"></asp:TextBox>

بعلاوه اینکه تا اونجا که میدونم با آپدیت پنل مشکل داره اگه صفحت توی آپدیت پنل هست از تو آپدیت پنل درش بیار...... ضمنا قطعا برای اینکه سمت سرور به آی دی اون دسترسی داشته باشی باید Runat رو برابرا Server بزاری

hkhani
دوشنبه 25 خرداد 1394, 23:08 عصر
من بشکل زیر استفاده کردم و جواب میده ... ولی باید حواست باشه که جی کووری به صفحه اتچ شده باشه و آدرسش درست باشه

<script type="text/javascript" src="ckeditor/config.js"></script>
<script type="text/javascript" src="ckeditor/ckeditor.js"></script>

<asp:TextBox ID="tbxBody" runat="server" CssClass="ckeditor" Width="95%" Height="50px" TextMode="MultiLine"></asp:TextBox>

بعلاوه اینکه تا اونجا که میدونم با آپدیت پنل مشکل داره اگه صفحت توی آپدیت پنل هست از تو آپدیت پنل درش بیار...... ضمنا قطعا برای اینکه سمت سرور به آی دی اون دسترسی داشته باشی باید Runat رو برابرا Server بزاری

الان کد شما رو تست کردم نشون میده ادیتور رو تو قسمت کد مقدارشو میگیرم و میریزم تو ی lable که ببینم مقدارشو دریافت میکنه یا ن.متاسفانه ارور میده
Label2.Text = tbxBody.Text;
مشکلی داره به نظرتون؟خیلی سادستا ولی نمیدونم چرا ارور میده

malloc
دوشنبه 25 خرداد 1394, 23:12 عصر
سلام مجدد .... اولا بنظرم بهتره که قسمت سمت راست رو اینجوری بنویسی tbxBody.Text.Trim();

دوما متن خطا چیه ؟

hkhani
دوشنبه 25 خرداد 1394, 23:15 عصر
سلام مجدد .... اولا بنظرم بهتره که قسمت سمت راست رو اینجوری بنویسی tbxBody.Text.Trim();

دوما متن خطا چیه ؟

سلام
اینه:
Server Error in '/' Application.A potentially dangerous Request.Form value was detected from the client (tbxBody="<p>hello</p>
").Description: ASP.NET has detected data in the request that is potentially dangerous because it might include HTML markup or script. The data might represent an attempt to compromise the security of your application, such as a cross-site scripting attack. If this type of input is appropriate in your application, you can include code in a web page to explicitly allow it. For more information, see http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=212874.

Exception Details: System.Web.HttpRequestValidationException: A potentially dangerous Request.Form value was detected from the client (tbxBody="<p>hello</p>
").

malloc
دوشنبه 25 خرداد 1394, 23:21 عصر
خوب مشکل از اونجا نشات میگیره که شما میخوای یه متن استایل دار رو (تمام متن هایی که با ادیتور میفرستی استایل دارن و توی تگ هستن) به سمت سرور بفرستی که این کار بصورت پیش فرض خطا داره پس باید تو صفحه aspx اولین خط صفحه همون خطی که با
<%@ Page شروع میشه کد زیر رو بهش اضافه کنی

ValidateRequest="false"

hkhani
دوشنبه 25 خرداد 1394, 23:31 عصر
مرسی حل شد با کمک شما.فقط تنظیماتشو کجا باید انجام بدم مثلا فارسی کردنشو؟اگه وقتتونو میگیره یه منبع اموزش بدین واسه قسمت گرفتن عکسم مشکل دارم

hkhani
سه شنبه 26 خرداد 1394, 09:54 صبح
بچه ها کسی منبعی واسه اموزش نداره؟؟

hkhani
سه شنبه 26 خرداد 1394, 10:48 صبح
خوب مشکل از اونجا نشات میگیره که شما میخوای یه متن استایل دار رو (تمام متن هایی که با ادیتور میفرستی استایل دارن و توی تگ هستن) به سمت سرور بفرستی که این کار بصورت پیش فرض خطا داره پس باید تو صفحه aspx اولین خط صفحه همون خطی که با
<%@ Page شروع میشه کد زیر رو بهش اضافه کنی

ValidateRequest="false"

من واسه فارسی کردنو راست چین کردنش از این کد داخل فایل config.js استفاده کردم ولی تغییری نکرد میشه مشکل منو حل کنید یا ی اموزش درست بزارید لطفا؟؟؟؟؟

malloc
سه شنبه 26 خرداد 1394, 10:58 صبح
من واسه فارسی کردنو راست چین کردنش از این کد داخل فایل config.js استفاده کردم ولی تغییری نکرد میشه مشکل منو حل کنید یا ی اموزش درست بزارید لطفا؟؟؟؟؟

بفرما
http://question2answer-farsi.com/87/rtl-ckeditor-plugin.html

این سایت ورژن جدیدشو با کانفیگ گذاشته

midavam
سه شنبه 26 خرداد 1394, 14:19 عصر

با سلام
توی لینک زیر به طور کامل توضیح داده شده. حتی گرفتن نسخه‌ی فارسی ckeditor از سایت اصلیش و همین‌طور کار با آپلود عکس
دانلود و نصب ویزیویگ CKEditor و CKFinder برای ASP.NET (فعال نمودن آپلود عکس) (http://barnamenevis.org/showthread.php?478188-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%DB%8C%DA%AF-CKEditor-%D9%88-CKFinder-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-ASP-NET-(%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%D9%86%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%86-%D8%A2%D9%BE%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3))