PDA

View Full Version : حرفه ای: اتصال وب سایت mvc به برنامه ویندوزی

iekrang
دوشنبه 25 خرداد 1394, 16:55 عصر
با سلام
من یک برنامه ویندوزی دارم که با دیتابیس به صورت لوکال کار میکنه میخواهم از طریق وب سایتم به همین دیتابیس وصل بشم و بخشی از کار مثل ثبت سفارش آنلاینم را هم در این دیتابیس انجام دهم.بهترین کار برای اتصال به این دیتابیس چیه؟web service یا web api؟
ممنون میشم اگر تجربه ای تو این مورد دارید راهنماییم کنید.

HOSSEINONLINE7
سه شنبه 26 خرداد 1394, 07:17 صبح
سلام خوب میتونید دیتابیس را روی یک سرور بزارید و از طریق لوکال با تنظیم کانکشن استرینگ بهش وصل بشید از طریق سایت هم همینطور براحتی میتونید ازش استفاده کنید .

iekrang
سه شنبه 26 خرداد 1394, 07:28 صبح
بله ممنون از پاسختون.مشکلی از لحاظ اتصال مستقیم بهش ندارم.
برای امنیت بیشتر قبلاً مطلبی خونده بودم که بهترین روش استفاده از وب سرویس هست و از همین روش توی asp.net استفاده میکردم ولی الان میخواستم بدونم روش بهتری هم هست و اینکار اصولیه؟

مهدی کرامتی
سه شنبه 26 خرداد 1394, 08:19 صبح
من توی یک Solution که برای خودمون کار کردم یک وب سایت دارم که مخاطبین روی وب درونش دیتا وارد می کنند، یک برنامه Desktop هم دارم که با همون دیتابیس (البته روی یک سرور دیگه) کار می کنه. این 2 تا دیتابیس با استفاده از Sync Framework پنج دقیقه یکبار همزمان سازی می شوند. این سیستم تا الان 6 سال بدون مشکل کار کرده.

r4hgozar
سه شنبه 26 خرداد 1394, 09:01 صبح
سلام.
البته اساتید جواب دادن.
اما فکر کنم با وب سرویس میشه این کارو انجام داد. خیلی راحت تر.(البته خودم تا حالا انجامش ندادم)
اما امکاناتی که واسه وب سرویس خوندم میتونه این کارو انجام بده.
شما می تونید در سرویس خودتون مباحث امنیتی رو رعایت کنید.
موفق باشید

iekrang
سه شنبه 26 خرداد 1394, 09:33 صبح
ممنون از پاسختون
جناب کرامتی فک میکنم برای شما همین که اطلاعات روی دو تا سرور هست و از هم مجزاست( سیستمی که دیتابیس روشه و سیستمی که وب سایت و اجرا میکنه )خودش باعث افزایش امنیت میشه.من فقط یه سرور لوکال دارم.
راهی که خودم به ذهنم رسید اینکه وب سایت و روی یه سرور دیگه آپلود کنم و دیتابیس و فقط از روی لوکال بخونه.و برای گرفتن دیتا هم از وب سرویس استفاده کنم تا امنیتش بالا بره
سوال بعدی اینکه توی mvc قابلیت web api همون امکانات وب سرویس و داره فقط اگه اشتباه نکنم راحت تره استفاده ازش.نمی دونم درست میگم یا نه خواستم هم فکری کنم با دوستان که اگر راه بهتری بود اون و انجام بدهم.

saman6384
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 14:46 عصر
ببخشید من یه سری سوال برام پیش اومد

اگه از وب سرویس استفاده کنی امنیت چی بیشتره؟ امنیت دیتابیس؟
استفاده از دودیتابیس امنیتو افزایش میده؟

kh.chaebi
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 14:49 عصر
اقای کرامتی ببخشید در مورد sync framwork میشه مختصر توضیح بدین . ممنون

sohil_ww
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 17:41 عصر
با سلام
من یک برنامه ویندوزی دارم که با دیتابیس به صورت لوکال کار میکنه میخواهم از طریق وب سایتم به همین دیتابیس وصل بشم و بخشی از کار مثل ثبت سفارش آنلاینم را هم در این دیتابیس انجام دهم.بهترین کار برای اتصال به این دیتابیس چیه؟web service یا web api؟
ممنون میشم اگر تجربه ای تو این مورد دارید راهنماییم کنید.

من پیشنهادم استفاده از web api rest هست خیلی کار باهاش راحت و ساده هستش و از اونجای که با mvc کار می کنی درکش برات اسون تر هم میشه
موفق باشی