PDA

View Full Version : اپلیکیشن بازار بر اساس کدام فناوری اندروید ساخته شده؟

tazeha
دوشنبه 25 خرداد 1394, 19:08 عصر
سلام.

اپلیکیشنی مثل بازار ، دیوار بر اساس کدوم یکی از فناوری های موجود ساخته شده؟

نتیو؟ هایبرد؟ rest api

اگه به اپ دیوار توجه کنید. کسی که این اپ رو گوشیش نصبه وقتی وارد نرم افزار می شه ، عملا داره وارد سایت می شه و برای سایت هم بازدید حساب می شه/ چون که قالب سایت هم بصورت واکنش گرا و ساده طراحی شده تا با اپ سازگاری داشته باشه.
ولی قالب تو خود اپ شکل دیگریه؟

برای بازار هم همچنین چیزی هست.

به نظر شما با کدوم نوع فناوری نوشته شده؟ و چطور ممکنه؟

djtrex
دوشنبه 25 خرداد 1394, 22:17 عصر
سلام.

اپلیکیشنی مثل بازار ، دیوار بر اساس کدوم یکی از فناوری های موجود ساخته شده؟

نتیو؟ هایبرد؟ rest api

اگه به اپ دیوار توجه کنید. کسی که این اپ رو گوشیش نصبه وقتی وارد نرم افزار می شه ، عملا داره وارد سایت می شه و برای سایت هم بازدید حساب می شه/ چون که قالب سایت هم بصورت واکنش گرا و ساده طراحی شده تا با اپ سازگاری داشته باشه.
ولی قالب تو خود اپ شکل دیگریه؟

برای بازار هم همچنین چیزی هست.

به نظر شما با کدوم نوع فناوری نوشته شده؟ و چطور ممکنه؟

بازار که خودش native هست. برای ارتباط با سرور هم از پروتکل json-rpc استفاده میکنه. سرور هم با پایتون نوشته شده!
برای analytics هم از flurry که مال یاهو هست استفاده میکنه:
http://www.flurry.com/

اطلاعات دیگه هم میتونید فایل apk بازار رو دیکامپایل کنید پیدا کنید!!

---------------

البته مهم زبان برنامه نویسی و یا پروتکل های مختلف نیست مهم معماری سیستمه.

در مورد اینکه با اپ اندروید و وب بازدید چه جوری حساب میشه دلیلش اینه که جفتشون با یه دیتابیس سر و کار دارند وقتی درخواست دیدن صفحه x داده میشه یه بازدید اضافه میشه چه صفحه وب باشه چه اپل موبایل.

tazeha
سه شنبه 26 خرداد 1394, 10:47 صبح
منظور از دیتابیس یکی باشه چیه؟
الان که من برای دیتابیس از mysql و ارتباط اون در سرور از php استفاده می کنم.

بخوام برای اندروید هم یه نرم افزار طراحی کنم باید اون نرم افزار رو به mysql متصل کنم. درسته.

و سوال دیگه اینکه اگه برای اپلیکیشن وب با معماری hybird برای اندروید بسازم . که اون وب با php نوشته شد؟ چطوری می شه این ارتباط رو بین نرم افزار اندرویدی با معماری hybird ایجاد کرد که بازدید هم محسوب بشه؟
چون تو hybird میاد برای اون اپ با css /html یک قالب طراحی می کنه بعد با کدها اندروید ارتباط بین صفحه ها مختلف ایجاد می کنه.

این طراحی css /html اپ که مطمئنا ربطی به نوع قالب استفاده شده در وب سایت نداشته باشه؟ چون فقط شکل ظاهری اپ رو تشکیلی می ده . سوالا اینجاست که نمایش اطلاعات و ارتباطه چطوری باید برقرار باشه؟

djtrex
سه شنبه 26 خرداد 1394, 11:45 صبح
منظور از دیتابیس یکی باشه چیه؟
الان که من برای دیتابیس از mysql و ارتباط اون در سرور از php استفاده می کنم.

بخوام برای اندروید هم یه نرم افزار طراحی کنم باید اون نرم افزار رو به mysql متصل کنم. درسته.

و سوال دیگه اینکه اگه برای اپلیکیشن وب با معماری hybird برای اندروید بسازم . که اون وب با php نوشته شد؟ چطوری می شه این ارتباط رو بین نرم افزار اندرویدی با معماری hybird ایجاد کرد که بازدید هم محسوب بشه؟
چون تو hybird میاد برای اون اپ با css /html یک قالب طراحی می کنه بعد با کدها اندروید ارتباط بین صفحه ها مختلف ایجاد می کنه.

این طراحی css /html اپ که مطمئنا ربطی به نوع قالب استفاده شده در وب سایت نداشته باشه؟ چون فقط شکل ظاهری اپ رو تشکیلی می ده . سوالا اینجاست که نمایش اطلاعات و ارتباطه چطوری باید برقرار باشه؟

اینکه اپ شما چه جوری طراحی شده یه مسئله هست اینکه انتقال اطلاعات با سرور چه جوری انجام میشه یه مسئله دیگه است و اینکه سمت سرور چی کار میکنید بازم یه مسئله دیگه:دی

------
سمت اپ شما میتونید از html/css/js استفاده کنید و از phonegap یا appcelerator و ... استفاده کنید.
می تونید از xamarin استفاده کنید
می تونید با android studio یا eclipse و از زبان java یا scala یا kotlin یا ... استفاده کنید.
می تونید از game engine ها استفاده کنید.
میتونید با c/C++‎‎‎ کار کنید با ndk
میتونید با basic بنویسید (basic4android)
میتونید تلفیقی استفاده کنید!
همه کار میشه کرد!

حالا اینکه ظاهر اپ کافه بازار شبیه نسخه وبشه اینه که رنگ بندی و layout ها و ... رو شبیه نسخه وب طراحی کردن که یک پارچه بشه طراحی. دلیل بر این نیست همون html رو اوردن تو اپ.

-----
برای انتقال به سرور هم پروتکل های مختلف هست

میتونید از REST استفاده کنید که عموما با ساختار json اطلاعات جا به جا میشه.
می تونید از Json-rpc استفاده کنید.
می تونید از wsdl و soap و xml و xml-rpc استفاده کنید که سمت اندروید پردازش xml سنگین تره
می تونید از websocket یا پروتکل های شبیه اون استفاده کنید.
می تونید متن خالی بفرستید!
می تونید خودتون یه ساختار درست کنید!

و ...
-------

سمت سرور هم می تونید از زبان و فریم ورک های مختلف استفاده کنید مثل ruby, python, go, node.js, php و ...

برای دیتابیس هم می تونید از دیتابیس های relational استفاده کنید مثل oracle,mssql,postgre,sqlite,mysql و ...
یا از دیتابیس های nosql مثل mongodb یا orientDb یا couchDb یا foundationDb و ... استفاده کنید
یا انواع دیگه دیتابیس ها مثل graph دیتابیس ها یا key-value دیتابیس ها و ...

-------
برای بازدید یک پارچه: برای اپتون یه api می سازید که واسط بین دیتابیس و اپ هست. برای نسخه وب هم می تونید یه چیز جدا بسازید و اونم واسط دیتابیس و کاربره. اینا مدیریت میکنند اطلاعات دیتابیس رو مثل بازدید و اطلاعات کاربر و ...

===========
دلیل اینکه این همه طولانی شد و راه حل زیاد شد اینه که سوالتون خیلی کلیه :) :دی