PDA

View Full Version : سوال: نوشتن فرمهای کاملا فارسی

a3manesiyah
سه شنبه 26 خرداد 1394, 01:26 صبح
با سلام و احترام ؛

من بدنبال روشی هستم که نرم افزاری که با C# برنامه نویسی میشه در هر ماشینی که اجرا میشه ، هم زمانی که ماشین فارسی رو ساپورت میکنه و هم زمانی که فارسی بر روی ماشین نصب نیست (مثل زمانی که ویندوز تازه نصب شده) برنامه هم حروف و هم اعداد رو صحیح و بصورت فارسی نمایش بده در واقع هم ورودیها رو فارسی بگیره و هم خروجی ها فارسی باشه .

تاپیک زیر رو مطالعه کردم و مطلبی که جامعیت داشته باشه پیدا نکردم .
http://barnamenevis.org/showthread.php?76198-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-textbox

لطفا راهنمای کنید .
a3manesiyah
سه شنبه 26 خرداد 1394, 17:42 عصر
دوستان کسی نظر یا ارجاعی نداره ؟

a3manesiyah
سه شنبه 26 خرداد 1394, 18:23 عصر
جهت تبدیل زبان ورودی به فارسی کد زیر کاملا مناسبه اما مشکلی که داره اینه که اعداد ورودی همچنان انگلیسیه
در event --> ENTER مربوط به text box قرارش بدید

System.Globalization.CultureInfo inp = new System.Globalization.CultureInfo("fa-ir");
InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(inp);

RmeXXXXXXXXX
سه شنبه 26 خرداد 1394, 21:51 عصر
ببینید اگر زبان فارسی نصب نیست چطور میخواهید کلمات فارسیو بدرستی نشون بدین؟
هیچ، دست سیستم عامله.
ولی میتونید یه ترفند بزنید. عنوان ها رو بجای متن تصویر قرار بدین. مثلاً buttonی داریم با عنوان "ثبت" . شما این کلمه رو بهش نسبت ندین بجاش توی یه تصویر (عکس mspaint) کلمه ثبت رو به عنوان یه تصویر ذخیره کنید و بعد به دکمه انتساب بدین. به نحوه دیگه: متن رو تبدیل به تصویر کنید و سپس ازش استفاده کنید.

a3manesiyah
سه شنبه 26 خرداد 1394, 22:48 عصر
ببینید اگر زبان فارسی نصب نیست چطور میخواهید کلمات فارسیو بدرستی نشون بدین؟
هیچ، دست سیستم عامله.
ولی میتونید یه ترفند بزنید. عنوان ها رو بجای متن تصویر قرار بدین. مثلاً buttonی داریم با عنوان "ثبت" . شما این کلمه رو بهش نسبت ندین بجاش توی یه تصویر (عکس mspaint) کلمه ثبت رو به عنوان یه تصویر ذخیره کنید و بعد به دکمه انتساب بدین. به نحوه دیگه: متن رو تبدیل به تصویر کنید و سپس ازش استفاده کنید.

دوست عزیز من فکر میکنم این روش خیلی کار رو پیچیده میکنه و زمانی که اطلاعات داینامکی رو میخوایم نمایش بدیم به مشکل خواهیم خورد .
امیدوارم که مدیر بخش و دوستان دیگه راهنماییهای بیشتری کنند .
a3manesiyah
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 12:55 عصر
مدیر انجمن !!
شما نظری ندارید ؟!

a3manesiyah
دوشنبه 01 تیر 1394, 23:13 عصر
کسی حرفی ، نظری ، ... ؟!:متفکر:

farzinc
شنبه 06 تیر 1394, 15:52 عصر
سلام دوست عزيز بهترين كار اينه كه موقعه نصب نرم افزار روي يك سيستم فونت فارسي رو هم روي سيستم نصب كنيد كه اين كارم در مرحله ستاپ سازي امكان پذيره كه آموزش ساخت ستاپم توي سايت به وفور هست موفق باشيد

alireza264
شنبه 06 تیر 1394, 16:21 عصر
سلام روش دیگه هم اینه که که همراه نرم افزارت یک یا چند فونت فارسی باشه و اول برنامه اونو لود کنی و تمام کنترل ها با اونا تنظیم باشن.

PrivateFontCollection pfc = new PrivateFontCollection();
pfc.AddFontFile(@"C:\\myproject\\myfont.ttf");
label1.Font = new Font(pfc.Families[0], 16, FontStyle.Regular);

ویا اینجوری فقط در زمان اجرای برنامه فونت و فعال کنی

pfc.AddFontFile(@"C:\\myproject\\myfont.ttf");