PDA

View Full Version : خطای Register کردن msadodc.ocx در ویندوز 7

hamed_vb
سه شنبه 26 خرداد 1394, 08:46 صبح
دوستان چرا msadodc.ocx توی ویندوز 7 ریجستر نمیشه 3 جور میندوز 7 نصب کردم بازم جواب نداد لطفا کمکم کنین
عکسشم ضمیمه کردم

samiasoft
سه شنبه 26 خرداد 1394, 10:34 صبح
درود

وقتی با این ارور برخورد میکنید دکمه ignore رو بزنید بعد از نصب شدن فایل زیر رو بعداز استخراج از حالت فشرده در مسیر زیر کپی کنید :
C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\DAO

hamed_vb
سه شنبه 26 خرداد 1394, 15:29 عصر
دوست عزیز ممنون از راهنمایی که کردین ولی مشکل حل نشد چون بعد انجام کارهایی که گفتین متاسفانه در هنگام اضافه نمودن کنترل ارور ضمیمه رو نشون میده و کنترل ایجاد نمیشه

samiasoft
سه شنبه 26 خرداد 1394, 16:30 عصر
محتویات داخل همین پوشه رو ببینید :
C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\DAO

که ایا فایل های زیر داخلشن؟
DAO350.DLL
dao360.dll

در فایل ضمیمه شده MSADODC.OCX رو قرار دادم. برنامه Registrator که داخلش هست رو با ران ادمین اجرا کنید و رجیستر کنید.

همچنین ویژوال بیسیک رو هم سعی کنید با ران ادمین اجرا کنید.

hamed_vb
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 09:27 صبح
همه این کارهایی رو که گفتین انجام دادم بله فایل های ذکر شده هم وجود داره توی فولدر DAO بعد بصورت دستی Regsrv هم ریجستر کردم MsAdodc.ocx رو نمی دونم چه مشکلی داره

علیرضا5
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 02:02 صبح
از این پروژه استفاده کن قاعدتا ربطی به نوع ویندوز نداره .اگر حل نشد مشکل از رجستری msadodc نیست

program2vb
یک شنبه 31 خرداد 1394, 11:18 صبح
دوستان چرا msadodc.ocx توی ویندوز 7 ریجستر نمیشه 3 جور میندوز 7 نصب کردم بازم جواب نداد لطفا کمکم کنین
عکسشم ضمیمه کردم

سلام خدمت شما دوست عزیز .

برای حل مشکلتون .

1. وی بی رو همیشه بصورت run as admin اجرا کنین
2. هر کامپوننت یا ابزاری که میخواین اضافه کنین کنار سورس برنامه یه پوشه باز کنین و داخل اون بریزین . یا کنار خود فایل پروزه بریزین که اگه تو سیستم دیگه خواستن از اون استفاده کنین از همون مسیر استفاده کنه و خطا نده .

برای بهتر شدن برنامه هم بهتره خطا ها رو کنترل کنین و همه ابزار هاتون در داخل فایل ریسورس باشه که در مواجه شدن با خطا اونا رو استخراج کرده و خود برنامه فایلهای خودشو داشته باشه :)

موفق و پیروز باشین در پناه حق یا علی .