PDA

View Full Version : حرفه ای: استخراج بردارهای مستقل خطی

saeidmscs
سه شنبه 26 خرداد 1394, 10:47 صبح
سلام وقت دوستان بخیر

تو برنامه ای که دارم مینویسم، باید در یک قسمت بردارهای مستقل خطی رو تشخیص بدم(برنامه یه روش تحلیل رمزه که قسمتیش این موضوع رو داره)

فرض کنیم که n تا چند جمله ای درجه 1 به شکل xi+1 و یا xi+xj+1 و یا xk و یا ... داریم.
حالا میخوایم اونهایی رو که بطور خطی وابسته نیستن تشخیص بدیم.
(میتونیم چندجمله ای هارو به شکل بردار دربیاریم)

من برای کتابخانه های مختلف سرچ کردم اما چیزی یافت نشد

از کمکتون پیشاپیش ممنونم

rahnema1
سه شنبه 26 خرداد 1394, 11:09 صبح
سلام
قبلا برنامه ای برای همین نوشته بودم که در تاپیک زیر هست
http://barnamenevis.org/showthread.php?487705

saeidmscs
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 04:28 صبح
سلام
قبلا برنامه ای برای همین نوشته بودم که در تاپیک زیر هست
http://barnamenevis.org/showthread.php?487705

اگر بخوام کد شما رو تو جاوا یا سی پلاس ببرم راحته؟
چون سرعت متلب تو تحلیل رمز خیلی پایینه

rahnema1
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 07:13 صبح
ببینید برنامه برای متلب بهینه سازی شده. چون در متلب لازمه از حلقه ها (به علت سرعت کم )به میزان کم استفاده کنیم و از دستورات آماده استفاده بشه به خاطر همین یه سری دستورات آماده جهت ایجاد اندیس حلقه استفاده شده مثل nchoosek که سرعت بهبود پیدا کنه که شما لازمه اینها را در ++C به حلقه های تو در تو تبدیل کنید
دستوراتی مثل corr که همبستگی می گیره در ++c وجود نداره که تابعش را لازمه بنویسید
تابعهایی مثل sort در ++c داریم
همچنین کتابخانه هایی جهت کارهای جبری برای ++c هست از جمله armadillo که تقریبا دستوراتش شبیه متلب هست ولی
شاید هم به چنین کتابخانه ای نیاز نباشه
اگه به مشکل برخوردید بگید تا فکری به حالش بکنیم

saeidmscs
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 11:28 صبح
ببینید برنامه برای متلب بهینه سازی شده. چون در متلب لازمه از حلقه ها (به علت سرعت کم )به میزان کم استفاده کنیم و از دستورات آماده استفاده بشه به خاطر همین یه سری دستورات آماده جهت ایجاد اندیس حلقه استفاده شده مثل nchoosek که سرعت بهبود پیدا کنه که شما لازمه اینها را در ++C به حلقه های تو در تو تبدیل کنید
دستوراتی مثل corr که همبستگی می گیره در ++c وجود نداره که تابعش را لازمه بنویسید
تابعهایی مثل sort در ++c داریم
همچنین کتابخانه هایی جهت کارهای جبری برای ++c هست از جمله armadillo که تقریبا دستوراتش شبیه متلب هست ولی
شاید هم به چنین کتابخانه ای نیاز نباشه
اگه به مشکل برخوردید بگید تا فکری به حالش بکنیم

ممنون
من ایشالا بر مبنای همنی کد ++C یا جاوا شو پیاده میکنم. فقط یک سوال:
الان نیازی که من دارم اینه که مثلا 350 تا بردار دارم(نهایتا 5 عنصری / درایه ها فقط 0 یا 1 هستن ) و میخوام اونهایی که نسبت به همدیگه مستقل خطی هستن رو استخراج کنم.
آیا با این برنامه امکان پذیره؟

rahnema1
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 13:20 عصر
الان که در نت جستجو کردم دستورات ساده تر و سریعتری برای پیدا کردن بردارهای مستقل خطی در متلب نسبت به چیزی که نوشتم وجود داره تو همون تاپیک متلب دنبال کنید که پاسخ دادم