PDA

View Full Version : سوال از اساتید درباره ارتباط بین برنامه نویسی و الگوریتم ( C++ )

mamanseo
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 03:49 صبح
سلام خدمت همه کاربران !
خیلی گشتم تو این تالار و خیلی از سایتای دیگه اما واقعا جواب سوالمو پیدا نکردم ! اساتید اگه بتونند کمک کنند شاید به خیلیایی دیگر کمک کرده باشتد ...
من زبان برنامه نویسی های تحت وب مثه html , css و در حد خیلی مبتدی با php آشنایی دارم !
من چون رشتم نرم افزار هست ۲ تا کتاب اگوریتم و فلوچارت هم خوندم و تقریبا با حلقه های تو در تو و ماتریس و ... آشنایی کامل دارم ! و به راحتی الگوریتم های ماتریس های مثلا ۳*۴ و خیلی چیزای دیکرو اوکی هستم
اما سوالم اینجاست من میخوام سی پلاس رو شروع کنم اما در همه جا خوندم که تقریبا برنامه نویسی ۹۰ درصدش الگوریتم هست ...
خب واقعا نوشتن الگوریتم یک ماشین حساب مهندسی یا یک بازی شطرنج رو هم خود یه برنامخ نویس سی پلاس باید بنویسه ؟ اخه سوال من اینجاست منی که الگوریتم فاکتوریل بلدم الگوریتم شطرنج چه ربطی به این داره ؟؟؟
واقعا درک نمی کنم هر چی هم دنبال یک الگوریتم و فلوچارت ماشین حساب حرفه ای یا بازی بودم پیدا نکردم فقط سورس موجود بود ...
الان هم واسه همین خیلی میترسم برای شروع کار ... لطفا کمک کنید که من واقعا با اینکه خیلی خوب الگوریتم مینویسم ولی مطمینم ۲۰ سال دیگه هم نمیتونم الگوریتم یک ماشین حساب مهندسی بنویسم ! برنامه نویس های حرفه ای چی کار میکنند

با تشکر و ببخشید طولانی شد

rahnema1
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 07:48 صبح
سلام
خب به نکاتی در مورد آشنایی خودتون با بعضی الگوریتم ها اشاره کردید که بسیار خوبه.
یک نکته باید بگم کسی که می خواد الگوریتم را پیاده سازی کنه نمیاد فوری کد بنویسه بلکه در مرحله اول در ذهنش تجزیه و تحلیل می کنه (شاید هم بیاد روی کاغذ شکل وفلوچارت بکشه )و بعد با توجه به امکاناتی که یک زبان برنامه نویسی در اختیارش میذاره در مرحله دوم برنامه را پیاده سازی می کنه
فکر کنم شما مرحله اول را دنبال کردید و بعضی مسائل را تجزیه تحلیل کردید اما هنوز در یک زبان برنامه نویسی پیاده سازی نکردید
من به چند نفر از دوستان دیگه هم قبلا پیشنهاد داده ام که از زبانی به نام scratch استفاده کنند که لینکش را در پایین گذاشتم. یک محیط کاملا تصویری که شما برنامه که تقریبا شکلی شبیه فلوچارت داره را مثل پازل کنار هم میذارید و ازش اجرا می گیرید بدون اینکه گرفتار نوشتن کد بشید :لبخند:
گاهی وقتها در ذهنمون الگوریتمی طراحی می کنیم اما شاید اشتباه باشه وقتی به صورت عملی امتحانش کنیم متوجه خطاهای خودمون می شیم
ابتدا با برنامه های خیلی خیلی ساده شروع کنید. و کم کم به حل مسائل و برنامه های دشوارتر بپردازید
وقتی یه چند وقت با scratch کار کردید ( البته هنوز هم جای کار داره) و با مفاهیم برنامه نویسی آشنا شدید میتونید به یک زبان برنامه نویسی رایج رو بیارید و همون سوالات را این دفعه با این زبان حل کنید
ضمن اینکه شما اگه کار برنامه نویسی را در ایران در نظر بگیرید معمولا لازم نیست ماشین حساب مهندسی بنویسید بلکه بسیاری کارها شده طراحی فرمها و ارتباط با دیتابیس و استخراج و نمایش اطلاعات
اصلا نا امیدی به خودتون راه ندید همون طور که گفتم پله پله جلو برید ماشین حساب نوشتن هم قابل انجامه ضمن اینکه ++C هم لزوما بهترین زبان برای شما ممکنه نباشه میتونید به زبانهایی مثل جاوا سی شارپ یا php که اشاره کردید یا جاوااسکریپت و .. هم فکر کنید
این هم لینک scratch:
https://scratch.mit.edu