PDA

View Full Version : سوال: روشن کردن کامپیوتر از راه دور

Mohammad_dn
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 19:29 عصر
با سلام خدمت شما مهندسین عزیز

میخواستم بدونم چطور میتونم از طریق یک برنامه که با سی شارپ نوشته شده یک سیستم رو روشن کنم؟(از طریق اینترنت و با وارد کردن آی پی اون سیستم)

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

shahryari
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 19:32 عصر
از طریق مک آدرس شبکه میشه منتها بصورت لوکال ...
http://www.codeproject.com/Articles/38879/Turn-On-Your-PC-Computer-Programmatically-Automati

Mohammad_dn
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 19:36 عصر
مشکل من لوکال نیست ...میخوام از راه دور و با اینترنت روشنش کنم..یعنی هیچ راهی نداره؟

negative60
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 20:17 عصر
مشکل من لوکال نیست ...میخوام از راه دور و با اینترنت روشنش کنم..یعنی هیچ راهی نداره؟
از طريق مودم ديال آپ با رينگ تلفن يا از طريق لن ميتونيد روشن کنيد
کامپيوتری که خاموشه چطور ميتونه به اينترنت متصل بشه که از طريق برنامه نويسی کامپيوتر رو روشن کنيد؟؟

pbm_soy
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 20:21 عصر
با سلام خدمت شما مهندسین عزیز

میخواستم بدونم چطور میتونم از طریق یک برنامه که با سی شارپ نوشته شده یک سیستم رو روشن کنم؟(از طریق اینترنت و با وارد کردن آی پی اون سیستم)

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

دوست عزیز ای پی به سیستمی داده میشود که روشن باشد!
چندتا نکته تو این زمینه لازمه بگم
کارت شبکه اون دستگاه قابلیت روشن شدن از راه دور را داشته باشد در واقع قابلیت wake on lan را داشته باشد البته به همین ترتیب مادربرد و بایوس هم این امکان را داشته باشد!

دربرخی از کارتهای شبکه یک سیم رابط باید باشد از کارت به مادربرد!
با این موارد خودت نتیجه بگیر که از طریق آدرس فیزیکی کارت شبکه امکان پذیر است
اگه ازطريق اینترنت هم بخواید مجبورید یک دستگاه با ای پی ولید همیشه روشن در داخل شبکه داخلی باید داشته باشید تا درخواستهاي بیرون به آن دستگاه برسد واون دستگاه کار روشن کردن در داخل شبکه داخلی انجام دهد!

Mohammad_dn
جمعه 29 خرداد 1394, 14:15 عصر
با تشکر از همگی مشکل حل شد

TeacherMath
جمعه 29 خرداد 1394, 14:36 عصر
چطوری حل شد!:لبخند:

rozitir
جمعه 29 خرداد 1394, 15:32 عصر
مگه میشه سیستمی که خاموشه به اینترنت متصل شه؟!!!!

Mohammad_dn
جمعه 29 خرداد 1394, 19:46 عصر
بله میشه....برا من که شد...به کمک یک برنامه..هر جا که باشی اگه مودم اینترنتت روشن باشه میتونید با این برنامه کامپیوترو از راه دور و از طریق گوشی روشن کرد

اسم برنامه:Splashtop remot (دو نسخه داره-یه نسخه ی ویندوز که باید رو سیستم نصب بشه و یه نسخه ی اندروید که باید رو گوشیتون نصب بشه)

نکته:
1-باید آی پی ولید داشته باشید
2-مادربردتون قابلیت wake on lan رو داشته بشه
3-درخواست های ارسالی رو ریدایکت کنید رو سیستمی که میخواید روشن بشه(از طریق کابل لن...وای فایشو امتحان نکردم-تو تنظیمات مودم باید DMZ رو تنظیم کنید)