PDA

View Full Version : ارسال و دریافت نوع داده جیسون رد وب سرویس

omid_student
جمعه 29 خرداد 1394, 14:57 عصر
سلام
من توی وب سرویس SOAP باید نوع داده جیسون بفرستم و جیسون هم بگیرم منتهی تا جایی که فهمیدم نوع داده جیسون توی وب سرویس نیست
منم مجبورم از string استفاده کنم
راه حلی دارین یا همون روش خودمو استفاده کنم?

fatima-php
جمعه 29 خرداد 1394, 16:52 عصر
تا جایی که میدونم باید همون string بگذارین و توی برنامه خودتون دیکدش کنید.

omid_student
شنبه 30 خرداد 1394, 10:38 صبح
تا جایی که میدونم باید همون string بگذارین و توی برنامه خودتون دیکدش کنید.
یه سوال هم داشتم
شما فرض کن وب سرویسی دارین که یه تابع داره که ثبت نام میکنه
فقط هم از اندروید باید درخواست بگیره و ثبت نام کنه
من زدم که از مرورگرش بفهمه که گوشی بوده یا نه
یا روشی هست که کاری کنم فقط از گوشی باشه و هر کی هم نتونه ثبت نام کنه

fatima-php
شنبه 30 خرداد 1394, 11:21 صبح
یه کلید خاص میتونین تعریف کنین. مثلاً وقتی کاربر ثبت نام میکنه شماره موبایلش رو بگیرین و توی دیتابیس توی خود گوشی ذخیره کنین. بعد با کلیدی که خودتون تعریف کردین و توی برنامه است و کسی خبر نداره، شماره موبایل رو کد کنید و برای سرور بفرستین. توی سرور با همون کلید رمز ارسالی رو دیکد کنید و اگه به شماره موبایل معتبر رسیدین، یعنی درخواست از موبایل اومده چون برنامه های دیگه (و سایتها و...) کلید رو ندارن که با اون رمزگذاری کنن و کلید هم توی شبکه مبادله نمیشه که بخواد لو بره. از شماره موبایلی که توی گوشی ذخیره کردین هم میتونین برای یکسری کارهای امنیتی بیشتر استفاده کنید. مثلاً بعد از ثبت نام، اطلاعاتی که قراره از برنامه برای مرورگر ارسال بشه رو با کلید اختصاصی (همون شماره موبایل) رمزگذاری کنین. بعد خود شماره موبایل رو هم به رشته اضافه کنید (مکان دلخواه) و دوباره با کلید عمومی رمزگذاری کنید و برای سرور بفرستین. حالا توی سرور، اول با کلید عمومی اطلاعات رو دیکد میکنید و شماره موبایل رو جدا میکنید (چون خودتون میدونین با چه روشی توی داده ها درج شده) و بعد اگه این شماره موبایل توی دیتابیس سایت بود (ثبت نام کرده بود) با اون کلید خصوصی رمزگشایی میکنید و اطلاعات اصلی بدست میاد.