PDA

View Full Version : طراحی نرم افزارهای مالی و اداری در افیس

علی فتحی
شنبه 30 خرداد 1394, 01:08 صبح
سلام: ببخشید میخواستم نظر دوستان رو در مورد برنامه کای کاربردی افیس بدونم.من حسابدارم و درایران نرم افزارهای مالی فراوانی وجود داره رافع (بهترین)-هلو-چرتکه-برلیان-همکارسیتم - سپیدار و الی ماشالله .... با اکثرشون کارکردم غالب نرم افزارها در نصب روی سیستم مشکل دارن .اونی که عرض کردم رافع بهترین دلیلش نصب اسان و راحت و روابط کاربری ساده میباشد. دوم مشکلات راهنمای حسابداری ضعیف این نرم افزاراست که گاهی ادم رو به دردسر می اندازه.سوم سلیقه ای کارکردن برنامه نویسان و یکسان نبودن ظاهر برنامه ها که خیلی مهمه .مثلا بنده با سیترا و رافع بیشتر کارمیکنم . نرم افزارهای دیگه گاهی برام خسته کننده هستن.

چندسالیه کاری دو عراق گرفتم -پیمانکاری-این نرم افزارها رو بردم اونجا اصلا قبول نداشتن . گفتن تا زمانی که اکسس و اکسل وجود داره اینا دیگه چیه .اونجا کلا در بحث مالی حتی سازمانهای دولتیشون از افیس -بخصوص اکسل استفاده میکنند.یه جورایی هم حق با اونا بود چون فیلو رو فلاش میگذاشتن هر جا و هر سیستمی که میخواستن استفاده میکردند . دیگه مشکلی برای نصب و ... نداشتن.درضمن رو تب لت هم باهاش کار میکردند.

حالا سولم اینه : با وجود انکه افیس-اکسل و اکسس و ... این همه راحت و قدرت داره چرا درایران هر روز یک نمونه برنامه سی شارپ و وی بی و ... به بازار میاد.آیا مثلا اکسل معایب خاص خودشو داره؟لطفا" بحث بفرمایید.

درضمن نرم افزارهای طراحی شده با اکسل شون واقعا قدرت رقابت با بهترین نرم افزارهای مارو داشت (از دیدگاه من البته ببخشید).

rozitir
شنبه 30 خرداد 1394, 01:20 صبح
خب نیازه دیگه ...
مثل این می مونه که شما بری کت شلوار فروشی یدونه بخری (حالا ممکنه بزرگ بشه کوچیک بشه و...)
یا بری پیش یه خیاط بدی برات با دلخواه خودت یه کت بدوزه

علی فتحی
شنبه 30 خرداد 1394, 01:29 صبح
میدونم ولی چرا با آفیس نه؟

rozitir
شنبه 30 خرداد 1394, 01:33 صبح
نمی دونم حالا شاید افیس گرافیک خوبی نداره گ
یا مثلا تو اکسل واکسس باید کلی تابع و فرمول بلد باشه تا یه حسابدار بتونه کارهاشو انجام بده

علی فتحی
شنبه 30 خرداد 1394, 01:38 صبح
من خودم یکساله دنبال برنامه نویسی هستم . شی شارپ و یاد گرفتم باهاش برنامه هم نوشتم ولی حالا موندم برنامه هایی که اونا با اکسل طراحی ردند خیلی قدرت داره. مثلا در حسابداریشون .هر گزارش و هر کاری که من از رافع برای اونا بیرون کشیدم . دوستم اونجا همون گزارشات و خیلی بهتر از برنامه اکسل شون در می اورد. اصلن کلا برنامه نویسان اونا زوم کردن روی افیس.

rozitir
شنبه 30 خرداد 1394, 01:43 صبح
افیس دیگه برنامه نویسی نمیخاد که
افیس کلا طراحی شده برای کارهای اداری ولی دارای محدودیته
مثلا با اکسل میشه تو حسابداری استفاده کرد

ولی میشه تو دستگاه های پیچیده سخت افزاری با افیس کار کرد؟؟؟

ali_md110
شنبه 30 خرداد 1394, 02:21 صبح
افیس دیگه برنامه نویسی نمیخاد که
افیس کلا طراحی شده برای کارهای اداری ولی دارای محدودیته
مثلا با اکسل میشه تو حسابداری استفاده کرد

ولی میشه تو دستگاه های پیچیده سخت افزاری با افیس کار کرد؟؟؟

قدرت اکسس و اکسل خیلی زیاده و اطلاعات قردی ما دربارشون کم به همین دلیل کمتر سراغشون میریم همین اکسل یک نرم افزار خوب جهت مدیریت مالی و بودجه هست خیلی ترفندهای جالب داره و میشه یک فاکتور فروش یک سند هزینه و درامد حرفه ای باهش درست کرد و ازش استفاده کرد
مزیت برنامه های مدیریت شده که با سی شارپ نوشته میشه عدم درگیری کاربر با یک سری اطلاعات و آموزشهای نرم افزارهای ماکروسافتی هست من خودم در یک ادراه دولتی میکنم و یکی از نرم افزارهاشون تجت اکسس و خیلی هم خوب نوشته شده