PDA

View Full Version : آموزش: دانلود سورس مدیریت فروش و صدور فاکتور تحت شبکه

ghasem110deh
شنبه 30 خرداد 1394, 17:03 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همه ...
اول از اساتیدی چون : آقای گلبافان ، ebrahim.rayatparvar ، alibilgats ، davidrobert و ... کمال تشکر رو دارم ؛ (چون سوالای زیادی ازشون پرسیدم و جواب دادن)
صد البته دیگر دوستان ...
*** امیدورام لطفشون شامل حال ما بشه و ایرادات پروژه رو بگن !
بعد از برنامه انبارداری (ساده) با تکنولوژی Ado که از این تاپیک میتونید دانلود کنید :

http://barnamenevis.org/showthread.php?487938-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D B%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA

در خدمت دوستان (مث خودم) مبتدی هستیم ، با دانلود سورس برنامه مدیریت فروش و صدور فاکتور با قابلیت اجرای تحت شبکه . (البته باید تنظیمات شبکه رو روی اسکیوال و ویندوز اعمال کنید)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مشخصات پروژه :
زبان : سی شارپ
نحوه کد نویسی : فراخوانی استور پروسیجر (CRUD)
معماری : سه لایه (ساده)
ابزار گزارش : استیمول سافت

نکته : استیمول رو حتما باس داشته باشین (بخاطر استفاده از باتون و تکست باکس)

از اینجا دانلود کنید :)
(http://uploadboy.com/hofg383mzi7b/3287//rar)
رمز فایل فشرده : ندارد

*** از اساتید گرامی درخواست میشه تمام ضعف های برنامه رو گوش زد کنن ! (البته سر و تهش ضعفه)
در آخر ببخشید اگه پروژه حقیر چنگی به دل نزد ... در سطح خودمه ! نه شما عزیزان :)
با تشکر
--------
یا علی !

تصاویری از محیط برنامه :

ghasem110deh
شنبه 30 خرداد 1394, 17:17 عصر
دوستان عزیز ،
اینم طریقه ساخت جعبه پیام (messageBox) سفارشی که از dll ش توی برنامه استفاده شده :

http://barnamenevis.org/showthread.php?483897-%D8%AC%D8%B9%D8%A8%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%BA%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C

golbafan
شنبه 30 خرداد 1394, 17:26 عصر
سلام
بنظرم پروژه خوبی نوشتید باید مقداری باهاش کار کنم

فقط یک سوال؟
آیا موقع پیش نمایش چاپ اون صفحه اول (رهگشافن) نمایش داده میشه؟ یا الان شما اینطوری کردی؟

موفق باشید

golbafan
شنبه 30 خرداد 1394, 17:41 عصر
در مورد نمودار درآمد سالانه بیشتر توضیح بده . من متوجه نمیشم چرا از این نوع نمودار استفاده کردی؟
میشد از نوع خطی یا مساحت استغاده کرد؟

132444

ghasem110deh
شنبه 30 خرداد 1394, 22:58 عصر
آیا موقع پیش نمایش چاپ اون صفحه اول (رهگشافن) نمایش داده میشه؟ یا الان شما اینطوری کردی؟

نه تو گزارش هم همین طوریه (صفحه اول همه گزارشها رو یه همچین چیزی میزارم)

در مورد نمودار درآمد سالانه بیشتر توضیح بده . من متوجه نمیشم چرا از این نوع نمودار استفاده کردی؟

نمودار سالانه رو از پروژه حذف کردم (نتونستم ردیفش کنم - این عکس قدیمیه)

ali_72
یک شنبه 31 خرداد 1394, 07:20 صبح
سلام دوست عزیز

گزارش خوبی تو فرم دخل و خرج داری ولی می تونست همه اطلاعات تو این فرم یه سبک و رنگ و سایز نداشته باشه
وقتی کاربر صفحه رو باز میکنه چیدمان و سبک نمایش اطلاعات به سریعتر پیدا کردن اطلاعات مهم تر کمکش کنه

یه تجربه دارم که کاربر با فرمی مثل ثبت تنخواه و هزینه به این مشکل ارتباط خوبی برقرار نمیکنه (البته من از اون بدشانس ها تو قضیه مشتری هستم :لبخند: )
به هر حال مهمه که کاربر خسته نشه و کار با نرم افزار براش راحت باشه

چیزی که من فکر میکنم تو چیزایی که تو همه نرم افزارها رعایت کرد توجه به دو مورد خالی از لطف نیست
اول اینکه کاربر با فرم های ویزاردی ارتباط خوبی برقرار میکنه
دوم اینکه اصلا خوشش نمیاد فرم های زیادی برای انجام یک کار باز کنه

فرم اول (میزکار)
اطلاعاتی که اینجا بهش میدی هم خیلی برای کاربر خوبه
داشتن گزارشات پیشرفته با فیلترهای بازه زمانی هم از نقاط قوت نرم افزار هست

سطح دسترسی کاربر میتونه سفارشی تر باشه
برای هر نقش بخش هایی که کاربر میتونه بهش دسترسی پیدا کنه مشخص شه و ای کار رو مدیر اصلی انجام بده

یه کارایی مثل اینم خودم بیشتر می پسندم: مثلا اینکه دکمه حذف نداشته باشیم میشه یه آیکون delete تو هر رکورد باشه کاربر از همون دیتاگرید ویو حذف رو انجام بده
یا نیازی به 2 دکمه ثبت و ویرایش جدا هست؟ من یه دکمه ثبت میذارم تو کدنویسی خودم بررسی میکنم آیا کاربر داره ویرایش میکنه یا ثبت (بعد کاربر اشتباهی دستش میخوره روی دکمه ثبت میگه ا وای میخواستم ویرایش کنم)

چرا هنوز از این سبک کدنویسی استفاده میکنی ؟
string command = "Select Name,User_Name, Pass, User_Account From User_Login Where (User_Name=@u and Pass=@p)";

شما که استفاده از stored procedure رو بلد هستید یه کلاس بنویس همه تراکنش ها با پایگاه داده توسط توابع این کلاس انجام شه (اگه میخوای بگو کلاسشو برات بذارم) دیگه تو فرما sqlconnection - sqlcommand و ... نداشته باش
میتونن فرم لاگین رو دور بزنن

به جای استفاده از // برای توضیحات از
/// <summary>
///
/// </summary>
استفاده کن تا کدنویسی هم برات راحت تر باشه

از log4net استفاده کن تا log خطاها و سایر موارد رو داشته باشی (اگه مثل من یه بار کارت به یه مشتری بیافته که همه تقصیرها ور میخواد بندازه سرت حتما این کار رو انجام میدی و اینکه تو پشتیبانی نرم افزارت مخصوصا اوایل کار خیلی بهت کمک میکنه)

از یه سبک برای نامگذاری کنترل ها استفاده کن (خوبیت نداره checkBox1 و datagridview1 و ... :لبخند:)
به تمیز کد نوشتن عادت کنیم :لبخند: (البته شما استاد هستی ما شاگردیم جسارت نباشه )
به نرم افزارت پشتیبانی و آپدیت آنلاین اضافه کن

چقدر خوب میشد اگه استفاده از entity رو تو همین پروژه شروع میکردی

موفق باشی :قلب:

دوستان صحبت های منو اگه ایرادی داره تکمیل و اصلاح کنن :قلب:

ghasem110deh
یک شنبه 31 خرداد 1394, 09:12 صبح
سلام
ممنون ... چه نکات دقیق و ریزی :متعجب:
------

وقتی کاربر صفحه رو باز میکنه چیدمان و سبک نمایش اطلاعات به سریعتر پیدا کردن اطلاعات مهم تر کمکش کنه

درسته باید ردیفش کنم !

فرم اول (میزکار)
اطلاعاتی که اینجا بهش میدی هم خیلی برای کاربر خوبه

منظورتون همون توضیحات و این حرفاست یا ...

چرا هنوز از این سبک کدنویسی استفاده میکنی ؟
string command = "Select Name,User_Name, Pass, User_Account From User_Login Where (User_Name=@u and Pass=@p)";

این رو حقیقتش از یه جای دیگه اضافه کردم (دقیقه نود)

از log4net استفاده کن تا log خطاها و سایر موارد رو داشته باشی (اگه مثل من یه بار کارت به یه مشتری بیافته که همه تقصیرها ور میخواد بندازه سرت حتما این کار رو انجام میدی و اینکه تو پشتیبانی نرم افزارت مخصوصا اوایل کار خیلی بهت کمک میکنه)

این رو اصلا نمیدونم چی هست ؟

----------------------------------
واسه آپدیت برنامه هم فعلا هیچ اطلاعاتی ندارم (بلد نیستم:لبخند:)

انتیتی فرم ورک با پروسیجر هم تازه الان دارم یاد میگیرم :)

ali_72
یک شنبه 31 خرداد 1394, 10:14 صبح
به نظرم باید نمودارها تو میزکار باشن
و همه اطلاعات و آلرت هایی که کاربر نرم افزار رو باز کرد دوست داره ببینه

از log4net برای ثبت وقایع در نرم افزارت استفاده کن
یه تحقیقی کن اگه مشکل برخوردی یا سوالی درباره ش داشتی همین جا مطرح کن

آپدیت برنامه و پشتیبانی آنلاین خیلی مهمه که بستگی به خیلی چیزا داره شاید بهتر باشه بذاریم وقتی نرم افزارت از آب و گل دراومد در موردش صحبت کنیم ولی نباید فراموش شه

استفاده از تکنولوژی به روز برنامه نویسی رو آسان تر و مفیدتر میکنه
موفق باشید

asman.abi
یک شنبه 31 خرداد 1394, 10:16 صبح
تبریک میگم رابط کاربری جالبی داری.
اینکه ویندوز فرم درونش نیست. فرم ها رو به همون صورت که messagebox رو طراحی کردی، طراحی شده؟

در مورد برنامه نویسیش نگاه نکردم. فکر کنم خوب باشه.:تشویق:

اینکه از ADO استفاده می کنی خوبه. منم استفاده می کنم. دلیل داره. تکنولوژی های دیگه برای سهولت در کد نویسیه که ما بهش احتیاج نداریم! ما به سرعت و انعطاف در کد نویسی کار داریم(خیلی کار داریم.)
فعلا قاسم جان

moradian
یک شنبه 31 خرداد 1394, 17:18 عصر
اینکه از ADO استفاده می کنی خوبه. منم استفاده می کنم. دلیل داره. تکنولوژی های دیگه برای سهولت در کد نویسیه که ما بهش احتیاج نداریم! ما به سرعت و انعطاف در کد نویسی کار داریم(خیلی کار داریم.)
با سلام وعرض ادب خدمت دوستان عزیز
یک مثال: ما اگه بلد نیستیم با ماشین دنده اتوماتیک رانندگی کنیم. نگیم ماشینای دنده ای سرعت و انعطاف پذیری بیشتری دارن!

EF یا همون Entity Framework مخصوصا از نوع Code First انصافا قابل مقایسه با ADO نیست. ماها خودمونو بایست ارتقا بدیم. این همه تیم مایکروسافت زحمت کشیدن هلو برو تو گلو! نوشتن. نباید کار نکرده و جا نیفتاده از خودمون نظر دربکنیم!
دوست عزیز من، به قول اصفهانیها یوخده خودمونو ارتقا بدیم می بینیم چقد کار با این تکنولوژی های جدید شیرین و راحت شده.
نکته دیگه این که کارهایی که با این تکنولوژی ها به راحتی و قدرت و قوت و سرعت و بدون خطا و هندل شده میشه انجام داد بعضی وقت ها با SQL یا امکان پذیر نیست و یا خیلی پیچیده و سخت میشه انجام داد و قشنگ نیست. (من خودم عمری با ADO و دستورات مستقیم SQL کار کردم میگم)
و نکته آخر این که اصلا باید روزی خودمون رو از اسارت ADO دربیاریم چون آینده برنامه نویسی در همه جنبه ها اعم از وب و ویندوز و... ادامه تکنولوژی LINQ و EF هست.

ببخشید اگه یه خورده زهردار عنوان کردم. از بنده گفتن بود

در مورد پروژه هم بگم همین که تصمیم گرفتید پروژه را بصورت رایگان در اختیار دوستان برنامه نویس که تازه به خیل این زحمت کشان پیوسته اند بگذارید حرکت بسیار پسندیده ای هست. نکات آموزشی خوبی برا مبتدیان داره. ان شاء الله شاهد این نمونه کارها از جانب دوستان حرفه ای تر باشیم تا رونقی به کار دیگر دوستان و خصوصا این انجمن بخشیده بشه.

صبحکم الله بالخیر و العافیة و النصر - موفق باشید

asman.abi
دوشنبه 01 تیر 1394, 11:55 صبح
با سلام وعرض ادب خدمت دوستان عزیز
یک مثال: ما اگه بلد نیستیم با ماشین دنده اتوماتیک رانندگی کنیم. نگیم ماشینای دنده ای سرعت و انعطاف پذیری بیشتری دارن!

EF یا همون Entity Framework مخصوصا از نوع Code First انصافا قابل مقایسه با ADO نیست. ماها خودمونو بایست ارتقا بدیم. این همه تیم مایکروسافت زحمت کشیدن هلو برو تو گلو! نوشتن. نباید کار نکرده و جا نیفتاده از خودمون نظر دربکنیم!
دوست عزیز من، به قول اصفهانیها یوخده خودمونو ارتقا بدیم می بینیم چقد کار با این تکنولوژی های جدید شیرین و راحت شده.
نکته دیگه این که کارهایی که با این تکنولوژی ها به راحتی و قدرت و قوت و سرعت و بدون خطا و هندل شده میشه انجام داد بعضی وقت ها با SQL یا امکان پذیر نیست و یا خیلی پیچیده و سخت میشه انجام داد و قشنگ نیست. (من خودم عمری با ADO و دستورات مستقیم SQL کار کردم میگم)
و نکته آخر این که اصلا باید روزی خودمون رو از اسارت ADO دربیاریم چون آینده برنامه نویسی در همه جنبه ها اعم از وب و ویندوز و... ادامه تکنولوژی LINQ و EF هست.

ببخشید اگه یه خورده زهردار عنوان کردم. از بنده گفتن بود

در مورد پروژه هم بگم همین که تصمیم گرفتید پروژه را بصورت رایگان در اختیار دوستان برنامه نویس که تازه به خیل این زحمت کشان پیوسته اند بگذارید حرکت بسیار پسندیده ای هست. نکات آموزشی خوبی برا مبتدیان داره. ان شاء الله شاهد این نمونه کارها از جانب دوستان حرفه ای تر باشیم تا رونقی به کار دیگر دوستان و خصوصا این انجمن بخشیده بشه.

صبحکم الله بالخیر و العافیة و النصر - موفق باشید

بله.
میشه شما یه جا معرفی کنی یا خودتون بگید تا ما روشن بشیم. چون با ADO همه کاری میشه باهاش انجام داد. حالا شما چه کاری نتونستی انجام بدی که sql جواب گو نبوده نمی دونم.
در ضمن سرعت در ADO خیلی بالاتر است نسبت به روش های دیگه.
به این آدرس مراجعه کنید.
http://blogs.msdn.com/b/adonet/archive/2008/03/27/ado-net-entity-framework-performance-comparison.aspx

132504

paghalat
سه شنبه 02 تیر 1394, 10:19 صبح
اقا این نام کاربری و رمز عبورش چیه؟

ghasem110deh
سه شنبه 02 تیر 1394, 12:15 عصر
اقا این نام کاربری و رمز عبورش چیه؟

دیتابیس خام تولید میشه !؟
باید خودتون یه حساب بصورت دستی ایجاد کنید :)
سطح دسترسی هم چهار تا 1 بزارین (که دسترسی کامل داشتته باشین)

SabaSabouhi
سه شنبه 02 تیر 1394, 15:51 عصر
بله.
میشه شما یه جا معرفی کنی یا خودتون بگید تا ما روشن بشیم. چون با ADO همه کاری میشه باهاش انجام داد. حالا شما چه کاری نتونستی انجام بدی که sql جواب گو نبوده نمی دونم.
در ضمن سرعت در ADO خیلی بالاتر است نسبت به روش های دیگه.

سلام
دوست عزیز، نباید یک بعدی به مسائل نگاه کرد. اجازه بده من یک چیزی رو تعریف کنم.
یه زمانی که احتمالاً شما هنوز مشغول این حرفه ( برنامه‌نویسی ) نشده بودی، چیزی به نام ویندوز وجود نداشت. سیستم عامل DOS بود،
برای برنامه نویسی به زبان C یه کامپایلر و محیط یکپارچه‌ی خیلی خوب وجود داشت از شرکت Borland که ما باهاش کار می‌کردیم.
یکبار من کد یک برنامه رو به زبان اسمبلی نوشتم و متوجه شدم که اختلاف سرعت وحشتناکی با کد C داره ( دیگه خودت می‌تونی اختلافش
با GWBasic یا Pascal رو تصور کنی ).
بعد از چند سال OOP مطرح شد و ++C هم به دنبالش اومد، سرعت خیلی کمتر شد. ( نسبت به C )
بعد DotNet اومد و باز سرعت کمتر شد.
اما در عوض سرعت کامپیوترها به شدت داره بالا می‌ره.
مطمئن هستم که شما حتا نمی‌تونی تصور کنی با کامپیوتری که من برنامه نویسی رو باهاش یاد گرفتم 10 دقیقه کار کنی.

در حال حاضر چه چیزی مهم‌ترین عامل تو بازار نرم‌افزار هست؟
به نظر من ( دوستان هم نظر بدن ) اولین عامل مهم تو بازار نرم‌افزار هزینه هست.
و دومین عامل زیبایی و راحتی در کارکرد.

اگر اجرای یک فرمان بیش از 30 ثانیه طول بکشه، این نقطه ضعف بزرگی هست، اما اگه بجای 3 ثانیه، مثلاً 10 ثانیه طول بکشه
هیچ اشکال مهمی نیست.

با EF کد نویسی راحت‌تر، سریع‌تر و با حجم کمتری source code همراه هست. و از همه مهم‌تر این که به دلیل خوانایی بالا
هزینه‌ی پشتیبانی هم پایین میاد.

من به عنوان یک تولید کننده‌ی نرم‌افزار ترجیح می‌دم نرم‌افزارم خیلی سریع نباشه ( البته نه این که کند باشه )
اما در عوض:
* سریع‌تر تولید بشه
* زیبا باشه
* بدون اشکال باشه
* در صورت نیاز با کمترین هزینه رفع مشکل بشه
* در صورت تمایل به توسعه، قابلیت گسترش خوبی داشته باشه

خود من خیلی با SqlCommand و Scriptها راحت بوده و هستم. اما وقتی EF و LinQ Extension Methods رو کنار هم می‌گذارم دیگه سراغ
SqlCommand نمی‌رم، مگه این که در جایی سرعت اجرا شرایط بحرانی داشته باشه.

مثلاً تو پروژه‌ای که در حال حاضر درگیرش هستم، قسمت شناسایی کاربر ( فرم Login ) منحصراً از SqlCommand استفاده می‌کنه
ولی غیر از اون فرم، فقط از EF استفاده کردم.

صبا صبوحی

moradian
پنج شنبه 04 تیر 1394, 09:30 صبح
سلام
...

آفرین لپ مطلب رو ادا کردین

بله.
میشه شما یه جا معرفی کنی یا خودتون بگید تا ما روشن بشیم.

دوست خوب من، خوب بود کامنت ها روی این مقاله رو هم به دقت مطالعه می کردین... (مثلا: I'm sorry, but I don't think paging scenario is valid.)
نکته دیگه اینکه حالا به فرض هم که این مقایسه درست باشه، تاریخ درج مقاله و کانفیگ سخت افزاری و نرم افزاری سیستم نویسنده رو هم یه نگاهی بکنید:
سال 2008، SQL Express، EF Beta 3 DB First (EDM)!، CPU dual core، vs2008
اما حالا چی؟ ما نیمه دوم سال 2015 هستیم. سخت افزاری: سیستم ها اکثرا Core i7، >RAM 8GB هستن،CPU های نسل جدید رو یه مطالعه بزن، اگه تحریما برداشته بشن سرور های با سرعت نجومی میاد و... (پردازش سنگین: جیک ثانیه :بامزه:)
نرم افزاری: EF 7، SQL Server 2016، vs2015 و ... داره میاد. همه چی بهینه شده. مایکروسافت که بیخودی هزینه نمی کنه برا اینا! بعدشم خود مایکروسافت هنوز همین ها رو هم قبول نداره و به شدت داره کار می کنه. لطفا برید فیلم کنفرانس های مختلفش تو این زمینه ها رو ببیند.

شما کجایید دوست من؟ مقالات اکسپایرد شده رو مطالعه نکنید. بنده هم مثل SabaSabouhi (http://barnamenevis.org/member.php?17257-SabaSabouhi) عمری رو با اون سیستم های نفتی! کار کردم. باز هم از بنده گفتن. بگذریم ...

البته ببخشید بنده نمی خواستم موضوع این تاپیک رو به مقایسه بین ADO و LINQ تبدیل کنم و کلا موضوع به حاشیه کشیده بشه. اگه مدیر انجمن اجازه بده و تاپیکی تو این خصوص نیست یه تاپیک با عنوان "ADO بهتره یا LINQ" ایحاد بشه و تو اونجا به همه جوانب این قضیه اعم از نقاط قوت و ضعف و ... پرداخته بشه.
خواهش می کنم از این به بعد فقط در خصوص موضوع تاپیک (دانلود سورس مدیریت فروش و صدور فاکتور تحت شبکه !) و تجزیه و تحلیل موضوع مربوطه پرداخته بشه. ان شاء الله
ممنون - التماس دعا (هشتم رمضان المبارک 1436)
حسین مرادیان

alireza264
پنج شنبه 04 تیر 1394, 12:35 عصر
سلام
برنامه نویسی یه چیزه سلیقه ایه مثل لباس پوشیدن اگه یه برنامه رو به 10 نفر بدیم 10 روش مختلف با اسامی مختلف مینوسن و دلیلی بر ضعف یا قدرت نیست . مایکروسافت هم بخاطر رقابت با سایر شرکت ها مشابه سعی میکنه که روش های راحتتر رو برای استفاده کنندهاش بوجود بیاره مثالش سرنوشت borland c و delphi . اما مقایسه ADO و EF مثل مقایسه C++‎‎‎‎‎‎ و C#‎‎‎‎‎‎ هستش تو سی پلاس با جزئیات مدام در ارتباطی و همه چیو باید خودت بسازی اما در سی شارپ ابزار ها آماده اند به همون دلیلی که سی شارپ ساخته شد EF و LinQ Extension Methods هم ساخته شده . از طرفی اگه سرعت و هر کاری دلمون بخواد ملاک باشه دیگه نباید سراغ سی شارپ اومد باید رفت سراغ C++‎‎‎‎. اما بهر دلیل دوست گرامی moradian دوست داره از این روش استفاده کنه و بهتره بی خیال این بحثها بشیم و به جای ایراد گرفتن از هم حمایت کنیم

golbafan
جمعه 05 تیر 1394, 11:44 صبح
من هم صحبت های دوست خوبم آقای صبوحی رو تایید میکنم
"اما باید بجای املای (حتا) از (حتی) استفاده کنی"

alireza264
جمعه 05 تیر 1394, 12:42 عصر
من هم صحبت های دوست خوبم آقای صبوحی رو تایید میکنم
"اما باید بجای املای (حتا) از (حتی) استفاده کنی"

سلام
فکر کنم ایشون خانوم مهندس صبوحی هستند و
به جای املای باید از املاء استفاده کنید

محمد آشتیانی
جمعه 05 تیر 1394, 18:19 عصر
سلام
خسته نباشید می‌گم ، به نسبت پروژه قبلی ، پیشرفت قابل ملاحظه ای داشتید.

رابط کاربری نرم افزار نسبتا قابل قبوله به جز چند مورد که اگر رعایت کنید ، طراحیتون چشم نواز تر خواهد شد.
- به سایز کنترلهایی که کنار هم قرار میگیرند توجه کنید ، مثلا سعی کنید تا جای ممکن کنترل ها در یک راستا و هم اندازه باشند.
- برای فرم هایی که جستجو رو بر اساس چند آیتم انجام میدید ، میتونید از یک کمبوباکس برای انتخاب آیتم مورد جستجو استفاده کنید و فقط یک تکست باکس و یک دکمه داشته باشید (مثل فرم فهرست محصولات)
- موقع اجرا Taskbar ویندوز هم به زیر فرم اصلی برنامه میره که جالب نیست.
- بعضی از فرم ها رو میتونی خلاصه تر طراحی کنی (برای مثال فرم ثبت استاندارد/کتاب ، با توجه به اینکه آیتم های این دو یکی هستند بنابراین تنها نیمه بالایی فرم کفایت میکنه بعلاوه یک کمبوباکس که حالت فرم رو انتخاب کنی)
- منوی بالایی فرم اصلی برنامه اگر تکست هم داشته باشه بسیار خوب خواهد شد (دسترسی آسان تر خواهد شد ، با توجه به اینکه حتما نیاز نیست برای اطلاع از موضوع زیر منو ها روی منو کلیک شود)

در مورد عملکرد برنامه مواردی که در حال حاضر به ذهنم می‌رسه این ها هستند:

- در اولین اجرا باید مشخصات دیتابیس سروری که قرار هست دیتابیس روی اون ایجاد بشه ، از کاربر گرفته بشه (برای مثال ، ممکنه چندین دیتابیس سرور روی شبکه موجود باشند و یا اصلا کاربر بخواد با نسخه اکسپرس برنامشو اجرا کنه ، در واقع کانکشن استرینگ رو باید در اولین اجرا و با گرفتن اطلاعات از کاربر تولید کنی)
- یک حساب کاربری بصورت پیش فرض در هنگام ساختن دیتابیس باید ایجاد شود (مثلا تحت عنوان مدیر سیستم)
- در فرم ها هنگام ورود اطلاعات اعتبار سنجی انجام نمی شود (برای مثال در فیلد ایمیل در فرم ثبت مشتری ، شما هرچیزی بعنوان ایمیل وارد کنید قبول میکنه و یا در هرجای برنامه به راحتی میتونید در فیلدهای مبلغ ، حروف وارد کنید. اینکه ممکنه خطاها رو بعدا موقع ثبت کنترل کنید خوبه ، اما حتما موقع ورود اطلاعات این موارد رو چک کنید)
- در فرم ها ، شما وقتی روی یک رکورد راست کیلک می کنید و گزینه ویرایش رو انتخاب می کنید ، می‌تونید همون رکورد رو دوباره ثبت کنید. (منظور اینه که در حالت ویرایش طبیعتا دکمه ثبت باید تا پایان ویرایش غیر فعال بشه)
- به نظر میاد در فرم هایی که ورود اطلاعات دارید باید یک دکمه انصراف هم وجود داشته باشه (در صورتی که مثلا کاربر از ویرایش منصرف شد ، از این طریق بتونه فرم رو به حالت قبل از ویرایش برگردونه)
- سعی کنید هنگام ثبت مواردی که به جدول دیگری ارجاع دارن از ابزارهایی مثل کمبوباکس یا کنترلی اختصاصی استفاده کنید و نام محصول / گروه / دسته رو به کاربر نمایش بدید. (فرم ثبت محصولات رو در نظر بگیرید ، آیتم شماره زبان نمونه همین مطلبه)
- وقتی روی گزینه فاکتور نرم افزار / محصولات کلیک میشه یک پیش نمایش خالی از فاکتور دیده میشه. چرا؟
- وقتی داری از معماری چند لایه استفاده میکنی و لایه DAL دارید ، دیگه نباید تو سایر لایه ها کوئری دیده بشه (برای مثال فرم لاگین).
- و اینکه برای هر لایه کافیه یک پروژه در Solution ایجاد کنی و هر کلاسی که به اون لایه مربوط میشه در اون پیاده سازی کنی)

موفق باشید.

ghasem110deh
جمعه 05 تیر 1394, 19:19 عصر
ممنون آقای آشتیانی ...
-------------------------

اینو هر وقت از windows state رو روی Maximized میزارم همین مشکل رو دارم !؟

در اولین اجرا باید مشخصات دیتابیس سروری که قرار هست دیتابیس روی اون ایجاد بشه ، از کاربر گرفته بشه (برای مثال ، ممکنه چندین دیتابیس سرور روی شبکه موجود باشند و یا اصلا کاربر بخواد با نسخه اکسپرس برنامشو اجرا کنه ، در واقع کانکشن استرینگ رو باید در اولین اجرا و با گرفتن اطلاعات از کاربر تولید کنی)
- یک حساب کاربری بصورت پیش فرض در هنگام ساختن دیتابیس باید ایجاد شود (مثلا تحت عنوان مدیر سیستم)

اینا رو دارم روش کار میکنم (البته فعلا به نتیجه ای نرسیدم :لبخند: )

- در فرم ها هنگام ورود اطلاعات اعتبار سنجی انجام نمی شود (برای مثال در فیلد ایمیل در فرم ثبت مشتری ، شما هرچیزی بعنوان ایمیل وارد کنید قبول میکنه و یا در هرجای برنامه به راحتی میتونید در فیلدهای مبلغ ، حروف وارد کنید. اینکه ممکنه خطاها رو بعدا موقع ثبت کنترل کنید خوبه ، اما حتما موقع ورود اطلاعات این موارد رو چک کنید)

دقیقا حق با شماست ... باید از ورود اطلاعات نادرست جلوگیری بشه !

- وقتی روی گزینه فاکتور نرم افزار / محصولات کلیک میشه یک پیش نمایش خالی از فاکتور دیده میشه. چرا؟

هنوز نتونستم فاکتور (اون طور که باید) پیاده کنم
از پروسیجر استفاده کردم و در فرم خالی فاکتور باید شماره فاکتور رو وارد کنیم ... تا فاکتور رو نشون بده (عکس ضمیمه)

ghasem110deh
شنبه 06 تیر 1394, 11:50 صبح

دوستان این نکته ای که آقای آشتیانی گوش زد کردن با این دو تا کد رفع میشه که ظاهرا اولی بهتره :

public partial class Main : Form {

protected override void OnHandleCreated(EventArgs e)
{
base.OnHandleCreated(e);
this.Bounds = Screen.PrimaryScreen.WorkingArea;
}

و متد و فراخوانی در لود_فرم :

private void Maximize() {
Screen screen = Screen.FromPoint(this.Location);
this.Size = screen.WorkingArea.Size;
this.Location = Point.Empty;
}

private void Main_Load(object sender, EventArgs e)
{
Maximize();
}

golbafan
شنبه 06 تیر 1394, 21:14 عصر
سلام
فکر کنم ایشون خانوم مهندس صبوحی هستند و
به جای املای باید از املاء استفاده کنید

سلام ایشون آقای صبوحی هستند
البته من هم اول اشتباه شما رو کردم
و اینکه بجای املاءِ باید نوشت املایِ

asman.abi
دوشنبه 08 تیر 1394, 00:07 صبح
سلام
یه زمانی که احتمالاً شما هنوز مشغول این حرفه ( برنامه‌نویسی ) نشده بودی، چیزی به نام ویندوز وجود نداشت. سیستم عامل DOS بود،
برای برنامه نویسی به زبان C یه کامپایلر و محیط یکپارچه‌ی خیلی خوب وجود داشت از شرکت Borland که ما باهاش کار می‌کردیم.
یکبار من کد یک برنامه رو به زبان اسمبلی نوشتم و متوجه شدم که اختلاف سرعت وحشتناکی با کد C داره ( دیگه خودت می‌تونی اختلافش
با GWBasic یا Pascal رو تصور کنی ).
بعد از چند سال OOP مطرح شد و ++C هم به دنبالش اومد، سرعت خیلی کمتر شد. ( نسبت به C )
بعد DotNet اومد و باز سرعت کمتر شد.
اما در عوض سرعت کامپیوترها به شدت داره بالا می‌ره.
مطمئن هستم که شما حتا نمی‌تونی تصور کنی با کامپیوتری که من برنامه نویسی رو باهاش یاد گرفتم 10 دقیقه کار کنی.

در حال حاضر چه چیزی مهم‌ترین عامل تو بازار نرم‌افزار هست؟
به نظر من ( دوستان هم نظر بدن ) اولین عامل مهم تو بازار نرم‌افزار هزینه هست.
و دومین عامل زیبایی و راحتی در کارکرد.

اگر اجرای یک فرمان بیش از 30 ثانیه طول بکشه، این نقطه ضعف بزرگی هست، اما اگه بجای 3 ثانیه، مثلاً 10 ثانیه طول بکشه
هیچ اشکال مهمی نیست.

با EF کد نویسی راحت‌تر، سریع‌تر و با حجم کمتری source code همراه هست. و از همه مهم‌تر این که به دلیل خوانایی بالا
هزینه‌ی پشتیبانی هم پایین میاد.

من به عنوان یک تولید کننده‌ی نرم‌افزار ترجیح می‌دم نرم‌افزارم خیلی سریع نباشه ( البته نه این که کند باشه )
اما در عوض:
* سریع‌تر تولید بشه
* زیبا باشه
* بدون اشکال باشه
* در صورت نیاز با کمترین هزینه رفع مشکل بشه
* در صورت تمایل به توسعه، قابلیت گسترش خوبی داشته باشه

خود من خیلی با SqlCommand و Scriptها راحت بوده و هستم. اما وقتی EF و LinQ Extension Methods رو کنار هم می‌گذارم دیگه سراغ
SqlCommand نمی‌رم، مگه این که در جایی سرعت اجرا شرایط بحرانی داشته باشه.

مثلاً تو پروژه‌ای که در حال حاضر درگیرش هستم، قسمت شناسایی کاربر ( فرم Login ) منحصراً از SqlCommand استفاده می‌کنه
ولی غیر از اون فرم، فقط از EF استفاده کردم.

صبا صبوحی

اتفاقا من اولین برنامه ها مو با زبان C++ رو با شرکت Borland نوشتم. مسئله ما نه C++ و نه شرکت Borland. ما درباره فناوری های ارتباط با پایگاه داده صحبت می کنیم.

منم به تولید بی دردسر و سریع اعتقاد دارم و خیلی خوبه. جوری صحبت می کنید که برای شخم یه زمین انگار بیلچه دست گرفتید تا تراکتور. تو ADO هم میشه راحت و سریع کد نوشت خودتون می دونید. مزایایی که برای EF نوشتید خوبه ولی تحول نیست :ناراحت: (در حقیقت توسعه ADO هست) همان طور که دوستان گفتن سلیقه ای برخورد میشه. هم قدرت هست و هم سرعت .
شما هم می تونید با همون فناوری زیبا بنویسید، بدون اشکال باشه و حتی به سرعت رفع عیب کنید و توسعه بدهید با تمیز کد نوشتن.

نکته دیگه اینکه حالا به فرض هم که این مقایسه درست باشه، تاریخ درج مقاله و کانفیگ سخت افزاری و نرم افزاری سیستم نویسنده رو هم یه نگاهی بکنید:
سال 2008، SQL Express، EF Beta 3 DB First (EDM)!، CPU dual core، vs2008
اما حالا چی؟ ما نیمه دوم سال 2015 هستیم. سخت افزاری: سیستم ها اکثرا Core i7، >RAM 8GB هستن،CPU های نسل جدید رو یه مطالعه بزن، اگه تحریما برداشته بشن سرور های با سرعت نجومی میاد و... (پردازش سنگین: جیک ثانیه :بامزه:)
نرم افزاری: EF 7، SQL Server 2016، vs2015 و ... داره میاد. همه چی بهینه شده. مایکروسافت که بیخودی هزینه نمی کنه برا اینا! بعدشم خود مایکروسافت هنوز همین ها رو هم قبول نداره و به شدت داره کار می کنه. لطفا برید فیلم کنفرانس های مختلفش تو این زمینه ها رو ببیند.

می خواستم یه نمونه نشون داده باشم. شما همین الان امتحان کن نتایج رو با سیستم های امروزی بگو.
مایکروسافت هم باید تلاش کنه بهتر بشه، بالاخره ضعف هست.

نماز و روزه هاتون قبول
یا علی

golbafan
سه شنبه 30 تیر 1394, 20:19 عصر
وضعیت فاکتور خیلی بهتر شده
موفق باشید

ghasem110deh
یک شنبه 04 مرداد 1394, 16:55 عصر
بعضی از دوستان با دیتابیس مشکل داشتن ، فایل فشرده شو اینجا میزارم !
(فایل ضمیمه)

ghasem110deh
جمعه 09 مرداد 1394, 14:10 عصر
اساتید گرامی که سورس رو دیدن !
من واسه چاپ فاکتور از یه پروسیجر استفاده کردم که به استیمول سافت فرستاده میشه و با دریافت شماره فاکتور توسط کاربر از طریق وریبل ، مشخصات و سفارشات فاکتور رو نمایش میده ...

حالا چطور همزمان با ذخیره ، فاکتور رو هم بفرستم واسه چاپ ؟
یعنی بدون استفاده از پروسیجر و وریبل

-----------------------------------------

و یه مشکل دیگه این که کاربر مجبوره توی گریدویو مربوط به سفارشات فاکتور ، توی هر ردیف شماره فاکتور رو هم تکرار کنه !
تا اون سطر به شماره فاکتور مورد نظر از طریق ریلیشن مرتبط بشه ... این رو چطور بر طرف کنم

behzadkhan
جمعه 09 مرداد 1394, 18:57 عصر
با سلام

دوست عزیز

من هم به مشکل generate نشده دیتابیس برخورد کردم.

وقتی برنامه را Trace کردم متوجه شدم که ایراد از کانکشن استریگ هست.

من این مشکل را در تاپیک زیر برطرف کرده ام:
----------------------------------------------------------

http://barnamenevis.org/showthread.php?503012-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%85%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D9%88-%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7

---------------------------------------------------------------

پس ایراد من به شما استاتیک بودن کانکشن استریگ هست که شما باید آن را پویا کنید تا اگر یک کاربر عادی از برنامه شما استفاده می کند بتواند خودش مشکل را برطرف کند.

*** از زحمتی هم که کشیدید قدردانی می نمایم ***

با تشکر

ghasem110deh
جمعه 09 مرداد 1394, 19:35 عصر
با سلام

دوست عزیز

من هم به مشکل generate نشده دیتابیس برخورد کردم.

وقتی برنامه را Trace کردم متوجه شدم که ایراد از کانکشن استریگ هست.

من این مشکل را در تاپیک زیر برطرف کرده ام:
----------------------------------------------------------

http://barnamenevis.org/showthread.php?503012-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%85%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D9%88-%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7

---------------------------------------------------------------

پس ایراد من به شما استاتیک بودن کانکشن استریگ هست که شما باید آن را پویا کنید تا اگر یک کاربر عادی از برنامه شما استفاده می کند بتواند خودش مشکل را برطرف کند.

*** از زحمتی هم که کشیدید قدردانی می نمایم ***

با تشکر

با کانکشن اسنرینگ مشکلی ندارم :متفکر:

میخوام چاپ فاکتور رو تو همون فرم از طریق ارسال شماره فاکتور بعنوان وریبل به استیمول سافت انجام بدم !

behzadkhan
جمعه 09 مرداد 1394, 19:41 عصر
*** از اساتید گرامی درخواست میشه تمام ضعف های برنامه رو گوش زد کنن ! (البته سر و تهش ضعفه)
با تشکر
--------
یا علی !

با کانکشن اسنرینگ مشکلی ندارم :متفکر:

میخوام چاپ فاکتور رو تو همون فرم از طریق ارسال شماره فاکتور بعنوان وریبل به استیمول سافت انجام بدم !

با سلام

دوست عزیز

متوجه شدم و آن را بررسی خواهم کرد.

اگر راه کاری پیدا کردم حتما اعلام می کنم.

================================

شما در پست اول گفتید که ایرادات نرم افزار را اعلام کنید.

من هم این کار را انجام دادم.

با تشکر

behzadkhan
جمعه 09 مرداد 1394, 21:39 عصر
اساتید گرامی که سورس رو دیدن !
من واسه چاپ فاکتور از یه پروسیجر استفاده کردم که به استیمول سافت فرستاده میشه و با دریافت شماره فاکتور توسط کاربر از طریق وریبل ، مشخصات و سفارشات فاکتور رو نمایش میده ...

حالا چطور همزمان با ذخیره ، فاکتور رو هم بفرستم واسه چاپ ؟
یعنی بدون استفاده از پروسیجر و وریبل

-----------------------------------------

و یه مشکل دیگه این که کاربر مجبوره توی گریدویو مربوط به سفارشات فاکتور ، توی هر ردیف شماره فاکتور رو هم تکرار کنه !
تا اون سطر به شماره فاکتور مورد نظر از طریق ریلیشن مرتبط بشه ... این رو چطور بر طرف کنم

با سلام

دوست عزیز

من مشکل گزارش را نتوانستم حل کنم چون هنگام گزارش خطا می دهد و اصلا هیچ مقدار دهی به stiReport1 و stiReport2 نشده است و من هیچ فایل گزارش از نوع استیمول با پسوند mrt پیدا نکردم.

================================================== ===================

مشکل شماره فاکتور به شکل زیر برطرف شد.

ستون شماره فاکتور را در گرید ویو Readonly کنید تا کاربر نتواند به آن مقدار دهد.

سپس

یک رویداد RowsAdded به شکل زیر ایجاد کنید و کد مربوطه هم که مشخص است.

private void dataGridView1_RowsAdded(object sender, DataGridViewRowsAddedEventArgs e)
{
if (dataGridView1.RowCount > 1)
{
dataGridView1["Invoice_Id", e.RowIndex - 1].Value = dataGridView1.RowCount - 1;
}
}

با اینکار شماره فاکتور بصورت اتوماتیک اضافه خواهد شد.

با تشکر

ghasem110deh
شنبه 10 مرداد 1394, 12:00 عصر
من مشکل گزارش را نتوانستم حل کنم چون هنگام گزارش خطا می دهد و اصلا هیچ مقدار دهی به stiReport1 و stiReport2 نشده است و من هیچ فایل گزارش از نوع استیمول با پسوند mrt پیدا نکردم.

گزارش اگه استیمول رو نصب داشته باشین مشکلی نداره :)
(رو چند تا سیستم که استیمول رو ندارن اجرا کردم بدون مشکل کار میکنه)

و گزارش رو از توی design استیمول ایجاد کردم ، و دیگه نیازی به ساختن اون mrt نیست و فقط کافیه فراخوانی بشه !
-------
الان مشکلم ارسال شماره فاکتور (که مشخصه) به استیمول به عنوان ورودی وریبل هستش (این وریبل شماره فاکتور رو هنگام اجرا بصورت دستی از کاربر میگیره)

behzadkhan
شنبه 10 مرداد 1394, 12:54 عصر
گزارش اگه استیمول رو نصب داشته باشین مشکلی نداره :)
(رو چند تا سیستم که استیمول رو ندارن اجرا کردم بدون مشکل کار میکنه)

و گزارش رو از توی design استیمول ایجاد کردم ، و دیگه نیازی به ساختن اون mrt نیست و فقط کافیه فراخوانی بشه !
-------
الان مشکلم ارسال شماره فاکتور (که مشخصه) به استیمول به عنوان ورودی وریبل هستش (این وریبل شماره فاکتور رو هنگام اجرا بصورت دستی از کاربر میگیره)

با سلام

دوست عزیز

احتمالا مشکل از سمت من هست.

نسخه ای که من از استیمول استفاده می کنم:

Stimulsoft Reports.Ultimate 2010.1

و ویژوال استودیو 2012

و ویندوز 7

هست.

اگر شما از نسخه دیگری استفاده می کند

لطفا لینک دانلودش را ارسال کنید.

==============================

خوب تا نتونم گزارش را با استیمول باز کنم نمی توانم مشکلتان را حل کنم.

================================

با تشکر

ghasem110deh
شنبه 10 مرداد 1394, 13:13 عصر
ورژن استیمول هستش : نسخه 2012

لینک دانلود نمیشه اینجا گذاشت ، حالمون رو میگیرن :قهقهه:
سرچ بزنی تمام سایتای دانلود دارنش ...

وریبل رو بصورت تاریخ پاس دادم به گزارش استیمول (رشته)
الان مشکل سر اینه که وقتی لود میشه هیچی نیست ! مث اینکهمقداری بش نداده باشی ؟

behzadkhan
شنبه 10 مرداد 1394, 15:21 عصر
ورژن استیمول هستش : نسخه 2012

لینک دانلود نمیشه اینجا گذاشت ، حالمون رو میگیرن :قهقهه:
سرچ بزنی تمام سایتای دانلود دارنش ...

وریبل رو بصورت تاریخ پاس دادم به گزارش استیمول (رشته)
الان مشکل سر اینه که وقتی لود میشه هیچی نیست ! مث اینکهمقداری بش نداده باشی ؟

با سلام

دوست عزیز

با اینکه نسخه جدید را نصب کردم اما هنوز مشکل باقی هست.

روی شی استیمول امکان دیزاین وجود ندارد.

باید مثل شکل زیر یک منو براش باز شود ولی این کار انجام نمی شود:

133812

یعنی من در پروژه شما نمی توان آن منویی که کادر قرمز رنگ دورش کشیدم را باز کنم. اصلا نیست که بخواهم بازش کنم.

در صورتی که وقتی یک پروژه جدید باز می کنم این امکان برای من فراهم است.

با تشکر

ms-ninja
شنبه 10 مرداد 1394, 17:08 عصر
برای من برنامه بدون مشکل اجرا میشه ولی وارد نمیشه

خطای خطایی رخ داده است! عدم خواندن اطلاعات از دیتابیس

بانک به درستی در SQL ایمپورت شده

behzadkhan
شنبه 10 مرداد 1394, 17:22 عصر
برای من برنامه بدون مشکل اجرا میشه ولی وارد نمیشه

خطای خطایی رخ داده است! عدم خواندن اطلاعات از دیتابیس

بانک به درستی در SQL ایمپورت شده

با سلام

دوست عزیز

من هم یک همچین مشکلاتی برام پیش آمد.

شما باید یک کانکشن استرینگ متناسب با سیستم خودتان در این برنامه درست کنید.

اگر برنامه را Trace کنید متوجه می شوید که کانکشن استرینگ در کجا قرار دارد وقتی پیداش کردید متناسب با سیستم تنظیمش کنید.

با تشکر

ms-ninja
شنبه 10 مرداد 1394, 18:32 عصر
کمی بیشتر توضیح میدید

behzadkhan
شنبه 10 مرداد 1394, 18:47 عصر
کمی بیشتر توضیح میدید

با سلام

دوست عزیز

شما باید فایل ConnectionDatabase.cs را پیدا کنید.

محتویات این فایل را در زیر ببینید:

using System;
using System.Text;
using System.Data.SqlClient;

namespace DAL
{
public static class ConnctionDataBase
{
public static SqlConnection Conn;
private static string str;

public static string Str
{
set { str = value; }
}

public static void Connect()
{
// در خط زیر کانکشن استرینگ را تنظیم نمایید
Conn = new SqlConnection("server=192.168.1.1; Network Library=DBMSSOCN; database=RahgoshafanDB; User Id=1; Password=1; connection timeout=30");
Conn.Open();
}

public static void DisConnect()
{
Conn.Close();
}
}
}

در همان خطی که مشخص شده باید تغییر را اعمال کنید.

با تشکر

h.gheidrlou
دوشنبه 16 شهریور 1394, 21:28 عصر
سلام
من سورس را دانلود کردم ولی باز نمیشه و خطا میده نسخه سی شارپ ویزوال چنده؟من با 2010 باز میکنم باز نمیشه اسیمول را هم دارم روی سیستمم

ghasem110deh
سه شنبه 17 شهریور 1394, 12:32 عصر
سلام
من سورس را دانلود کردم ولی باز نمیشه و خطا میده نسخه سی شارپ ویزوال چنده؟من با 2010 باز میکنم باز نمیشه اسیمول را هم دارم روی سیستمم

ورژن 2013 هستش :)

shuvvan
جمعه 06 فروردین 1395, 23:34 عصر
این پروژه برای من که اجرا نشد لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم !!!
همون خطای بالا رو میده

reza11_2005
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 00:04 صبح
سلام عالی بود فقط
میشه بفرماید فرم چطوری طراحی کردید
ممنون می شوم

kamiloted
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 01:31 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همه ...
اول از اساتیدی چون : آقای گلبافان ، ebrahim.rayatparvar ، alibilgats ، davidrobert و ... کمال تشکر رو دارم ؛ (چون سوالای زیادی ازشون پرسیدم و جواب دادن)
صد البته دیگر دوستان ...
*** امیدورام لطفشون شامل حال ما بشه و ایرادات پروژه رو بگن !
بعد از برنامه انبارداری (ساده) با تکنولوژی Ado که از این تاپیک میتونید دانلود کنید :

http://barnamenevis.org/showthread.php?487938-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D B%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA

در خدمت دوستان (مث خودم) مبتدی هستیم ، با دانلود سورس برنامه مدیریت فروش و صدور فاکتور با قابلیت اجرای تحت شبکه . (البته باید تنظیمات شبکه رو روی اسکیوال و ویندوز اعمال کنید)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مشخصات پروژه :
زبان : سی شارپ
نحوه کد نویسی : فراخوانی استور پروسیجر (CRUD)
معماری : سه لایه (ساده)
ابزار گزارش : استیمول سافت

نکته : استیمول رو حتما باس داشته باشین (بخاطر استفاده از باتون و تکست باکس)

از اینجا دانلود کنید :)
(http://uploadboy.com/hofg383mzi7b/3287//rar)
رمز فایل فشرده : ندارد

با تشکر
--------
یا علی !

تصاویری از محیط برنامه :

]چرا استور پروسیجرها رو جداگونه نوشتین.خودتون رو اذیت کردن

sg.programmer
یک شنبه 11 مهر 1395, 20:51 عصر
سلام لینک دانلود در برنامه نیست؟؟ کسی میتونه این لینک را قرار بده