PDA

View Full Version : سوال: جابجا شدن لیبل ها هنگام باز شدن دوباره فرم

forodo
یک شنبه 31 خرداد 1394, 20:41 عصر
سلام
خسته نباشید
وقتی که فرم رو برای بار اول ( یعنی وقتی که برنامه برای بار اول باز شده ) باز میشه لیبل ها سر جاشون هستند ولی وقتی فرم رو می بندم ولی از کل برنامه خارج نمی شم و دوباره فرم رو باز می کنم لیبل ها جابجا می شوند. البته بعضی هاشون.
و تا وقتی که کل برنامه رو نبستم هربار که اون فرم رو باز کنم لیبل ها خراب نشان داده می شوند.
حتی گفتم شاید برای این باشه که فرم به طور کامل نابود نمیشه که از کد زیر استفاده کردم ولی باز هم نشد.
private void frmLetterIn_FormClosing(object sender, FormClosingEventArgs e)
{
this.Dispose();
}
فرم درست:
132479
فرم خراب:
132480

khokhan
یک شنبه 31 خرداد 1394, 21:31 عصر
سلام
خسته نباشید
وقتی که فرم رو برای بار اول ( یعنی وقتی که برنامه برای بار اول باز شده ) باز میشه لیبل ها سر جاشون هستند ولی وقتی فرم رو می بندم ولی از کل برنامه خارج نمی شم و دوباره فرم رو باز می کنم لیبل ها جابجا می شوند. البته بعضی هاشون.
و تا وقتی که کل برنامه رو نبستم هربار که اون فرم رو باز کنم لیبل ها خراب نشان داده می شوند.
حتی گفتم شاید برای این باشه که فرم به طور کامل نابود نمیشه که از کد زیر استفاده کردم ولی باز هم نشد.
private void frmLetterIn_FormClosing(object sender, FormClosingEventArgs e)
{
this.Dispose();
}

سلام
چرا نمی زاریشون توی یکTableLayoutPanel .................

forodo
یک شنبه 31 خرداد 1394, 22:01 عصر
خیلی کنترل ها تو هم تو هم می شه تو ظاهرش چون خطاش خیلی بده ولی وقتی هم که توی برنامه فرم رو باز می کنم باز یه تغییراتی نشون داده می شود.
نظرتون با Location چیه؟

RmeXXXXXXXXX
یک شنبه 31 خرداد 1394, 22:47 عصر
Designer فرم رو باز کنید و کد ها رو یکبار چک کنید. تغییر کوچک ایجاد کنید(مثلاً یک فاصله) سپس Designer رو ببندید. Solution رو Rebuild Solution کنید. شاید درست شد.
در غیر این صورت نیاز به بررسی بیشتری داره. کدی برای تنظیم یا تغییر فونت نوشتین؟
همچنین از میتونید از امکاناتی چون Dock, Anchor, Padding, Margin هم استفاده کنید. خیلی مفید هستند.

ghasem110deh
یک شنبه 31 خرداد 1394, 22:55 عصر
سلام واسه منم همچین مشکلی پیش اومده ...
مخصوصا وقتی بوردر فرم رو none میکنم !؟
---
حتی توی پنل گذاشتم و داک رو روی فیل ، ولی باز جابجا میشه :متفکر:

forodo
یک شنبه 31 خرداد 1394, 23:47 عصر
این رو بگم که اصلاً نمی تونه نه فرم رو سایزش رو کم و زیاد کنه و نه فرم رو Maximize کنه.
با Dock, Anchor, Padding, Margin به چه شکل استفاده کنم؟
با Dock, Anchor, Padding, Margin کمی بازی کردم ولی نشد.
حتی location رو برابر new point جدید که همون x و y حال حاضر هست مقداردهی کردم ولی باز هم نشد.

khokhan
یک شنبه 31 خرداد 1394, 23:53 عصر
این رو بگم که اصلاً نمی تونه نه فرم رو سایزش رو کم و زیاد کنه و نه فرم رو Maximize کنه.
با Dock, Anchor, Padding, Margin به چه شکل استفاده کنم؟
با Dock, Anchor, Padding, Margin کمی بازی کردم ولی نشد.
حتی location رو برابر new point جدید که همون x و y حال حاضر هست مقداردهی کردم ولی باز هم نشد.
http://www.techrepublic.com/article/manage-winform-controls-using-the-anchor-and-dock-properties/
http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/c5c6e2/dynamically-resizing-controls-on-windows-forms-using-ancho/