PDA

View Full Version : سوال: سایت رو با سورس تحویل شرکت یا مشتری باید بدیم؟!

پیام حیاتی
دوشنبه 01 تیر 1394, 16:36 عصر
سلام
ایا سایت رو باید با سورس تحویل بدیم؟
برای تحویل سورس بدون dll کردن هزینه بیشتری باید بگیریم ؟

malloc
دوشنبه 01 تیر 1394, 18:12 عصر
اگه بحث سر اینه که شما یه کدی رو واسه یه شرکتی نوشتی .....
باید بدون سورس تحویل بدی اما اگه اونا با سورس خواستن من خودم قیمت رو 3-4 برابر میکنم و سورس رو تحویل میدم

پیام حیاتی
دوشنبه 01 تیر 1394, 18:36 عصر
اگه بحث سر اینه که شما یه کدی رو واسه یه شرکتی نوشتی .....
باید بدون سورس تحویل بدی اما اگه اونا با سورس خواستن من خودم قیمت رو 3-4 برابر میکنم و سورس رو تحویل میدم
توی مبحث ویندوز فرم شما به هر حال یک خروجی دارید بسته نصبی ساخته میشه و ... ولی در وب سایت خروجی نداریم سورس باید باشه تا اجرا بشه فقط میتونیم رمزنگاری کنیم.
شرکت میخواد 25 درصد از هزینه پروژه که برنامه نویس انجام میده رو برداره و سورس کامل بدون رمزنگاری هم تحویل بگیره در نهایت سایت هم بر روی پنل های هاستینگ و با نام شرکت بالا میاد به نظر بنده هم قیمت طراحی و تحویل سورس باید بالاتر باشه چون اگر من طرح و کد رو تحویل بدم طبق قرارداد دیگه حق استفاده مجدد ندارم.

malloc
دوشنبه 01 تیر 1394, 19:13 عصر
شما قسمت کد رو بصورت dll بهشون میدی دیگه ... اگه قسمت کد رو هم باز خواستن اونوقته که پول بیشتری باید درخواست کنید...

تازه اکثر شرکت های برنامه نویسی همون سایت پابلیش شده رو هم به کاربر نمیدن و میگن مثلا ما سایت شما رو روی فلان هاست آپلود کردیم و اینم دامین شما اما بهشون حتی یوزرنیم و پسورد هاست رو هم نمیدن

Mori Bone
دوشنبه 01 تیر 1394, 19:21 عصر
شما قسمت کد رو بصورت dll بهشون میدی دیگه ... اگه قسمت کد رو هم باز خواستن اونوقته که پول بیشتری باید درخواست کنید...

تازه اکثر شرکت های برنامه نویسی همون سایت پابلیش شده رو هم به کاربر نمیدن و میگن مثلا ما سایت شما رو روی فلان هاست آپلود کردیم و اینم دامین شما اما بهشون حتی یوزرنیم و پسورد هاست رو هم نمیدن

این روش به نظر من درست ترین راحه اگه هیچ اعتمادی به مشتری نداریم. که به نظر من به آشناتون هم توی این مباحث اعتماد نکنید

malloc
دوشنبه 01 تیر 1394, 19:34 عصر
همیشه به این ماجرا فکر کنید که علل خصوص ما برنامه نویس های ماکروسافتی واسه کدی که زدیم کلی فکر و وقت گذاشتیم ونباید خیلی راحت کل کد رو در اختیار کسی بزاریم .... حالا این بحث آموزش و گذاشتن تیکه کدها توی سایت برنامه نویس و .... بحثش فرق داره اما کل پروژه که سناریو خاصی داره و واسش فکر مصرف شده رو هزگز نباید آسون و ارزون فروخت