PDA

View Full Version : مشکل در splashScreen

sajad_3dmax
سه شنبه 02 تیر 1394, 12:06 عصر
با عرض سلام و خدا قوت خدمت دوستان گرامی
بنده یک اسپلش screen ساختم و در اون از تصویر یک آیکون استفاده کردم به این منظور که هنگام نمایش splash Screen اون فضاهایی از فرم که عکس(آیکون) نپوشونده ، پر نباشند و پنجره های زیرین قابل دید باشن. اما اینطور نشد.! باید چیکار کنم؟
اگه لطف کنین راهنماییم کنین ممنونم.

SabaSabouhi
سه شنبه 02 تیر 1394, 14:35 عصر
با عرض سلام و خدا قوت خدمت دوستان گرامی
بنده یک اسپلش screen ساختم و در اون از تصویر یک آیکون استفاده کردم به این منظور که هنگام نمایش splash Screen اون فضاهایی از فرم که عکس(آیکون) نپوشونده ، پر نباشند و پنجره های زیرین قابل دید باشن. اما اینطور نشد.! باید چیکار کنم؟
اگه لطف کنین راهنماییم کنین ممنونم.

سلام
وقتی یک فرم نمایش داده می‌شه، چیزی که روی صفحه قرار می‌گیره ممکنه چند تا کنترل روی هم باشه.
از خود فرم گرفته تا panel و تصویری که شما روش انداختی. اگه می‌خوای Transparent باشه، باید تمام چیزهایی
که روی فرم قرار گرفتن Transparent باشن و خود تصویر هم به صورت png نمایش داده بشه.
البته من WinForm کار نمی‌کنم ولی باید بشه این کار رو کرد. ( تو WPF که به راحتی این کار انجام می‌شه )

صبا صبوحی

mehrdad1991h
سه شنبه 02 تیر 1394, 14:52 عصر
توی ویندوز فرم این کار شدنی هست ولی تا میاد لود بشه یکم چشمک میزنه بالا پایین میپرن بعد درست میشه
اگر این زیاد برات مشکلی نباشه که حله اگر مشکل داری با این 2 تا کار میتونی بکنی
یکی این که بسته به خلاقیت خودت تعداد کنترول ها یی که transparent میشن را جوری انتخاب کنی و در مکانی قرار بدی که زیاد نیاز به لود چند باره و چند باره نداشته باشن یعنی مثلا یک کنترل باشه و روش یه عکس باشه حالا اگر این عکس روی 10 تا چیز دیگه باشه هر کودومشون دونه دونه چک میشه تا رنگ درست بشه و چشمک زدن بیشتر میشه (امیدوارم فهمیده باشی چی میگم)
راه اصولی هم همون WPF هست که اگر تا الان کار نکرده باشی فک نکنم بتونی همینجوری یه دفعه کار کنی !

SabaSabouhi
سه شنبه 02 تیر 1394, 16:00 عصر
توی ویندوز فرم این کار شدنی هست ولی تا میاد لود بشه یکم چشمک میزنه بالا پایین میپرن بعد درست میشه
اگر این زیاد برات مشکلی نباشه که حله اگر مشکل داری با این 2 تا کار میتونی بکنی
یکی این که بسته به خلاقیت خودت تعداد کنترول ها یی که transparent میشن را جوری انتخاب کنی و در مکانی قرار بدی که زیاد نیاز به لود چند باره و چند باره نداشته باشن یعنی مثلا یک کنترل باشه و روش یه عکس باشه حالا اگر این عکس روی 10 تا چیز دیگه باشه هر کودومشون دونه دونه چک میشه تا رنگ درست بشه و چشمک زدن بیشتر میشه (امیدوارم فهمیده باشی چی میگم)
راه اصولی هم همون WPF هست که اگر تا الان کار نکرده باشی فک نکنم بتونی همینجوری یه دفعه کار کنی !

سلام
اگه درست یادم مونده باشه تو WinForm فرمانی بود که refresh شدن صفحه‌ی نمایش رو غیر فعال می‌کرد. و با تمام شدن کارهای می‌شد دوباره با فرمان دیگه‌ای
این refresh شدن رو آزاد می‌کردیم. متاسفانه فرمان رو به یاد ندارم ( چند سالی هست که WinForm کار نمی‌کنم ). اما یادمه تو ساخت کنترل‌ها برای جلوگیری
از این چشمک‌ زدن‌ها از این فرمان استفاده می‌کردم.

صبا صبوحی

mehrdad1991h
سه شنبه 02 تیر 1394, 16:09 عصر
نمیدونم منظورتون اینه یا نه
this.SuspendLayout();
this.ResumeLayout(true);

با dll های ویندوز و ارسال پیام هم میشه یه کارایی کرد

ولی دقیق نمیدونم کودوم بهترین جواب را میده چون من شخصا استفاده نکردم